1

Temat: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Czy czujesz że stoisz w miejscu i/ lub przestałaś się rozwijać?
Czy chciałabyś dokonać zmian w swoim życiu?
Czy szukasz inspiracji, motywacji, bodźca do działań?

Jeśli tak, to stwórzmy tu wsparcia dla kobiet! Nasze rozmowy będą nas wzajemnie motywowały do wprowadzenia zmian. Będziemy też rozwiązywać nasze problemy - razem na pewno coś wymyślimy!

2

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

U mnie  chciałabym zmienić organizację czasu., często nie mogę podołać obowiązkom, bo za długo odwlekam ich wykonanie. Macie jakieś mobilizujące triki dla mnie? wink

3

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Passiflore, ja mam tak samo. Wiesz co? Może Ty za mnie odłóż na ostatnią chwilę to, co mam zrobić, a ja odłożę na ostatnią chwilę to, co Ty masz zrobić. Skoro już odkładanie mamy zaplanowane, to teraz weźmy się za robotę big_smile

Zafiro, świetny wątek smile Podoba mi się bardzo smile

4

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Większość rzeczy w życiu można osiągnąć mniejszą lub większą pracą. Chcesz schudnąć? Zacznij ćwiczyć, jedz mniej. Chcesz się nauczyć angielskiego? Idź na kurs. To wszystko zdaje się mieć sens. Tym bardziej, że człowiek podejmując jakiś wysiłek ma poczucie, że przybliża się do swojego celu.  I tego Wam życzę:)

5

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ja osiągnęłam polowe tego co chce teraz dopiero kiedy mam więcej czasu dokańczam wszystko to na co wczesniej nie mogłam sobie pozwolić , nie miałam czasu badz chęci smile

Ostatnio edytowany przez Sasetka26 (2015-09-23 12:54:58)

6

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

A ja jestem proszę Was, na zakręcie... I naprawdę nie wiem co wybrać...:)
Czy lepiej mieć, czy być?

7

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Trochę mieć i trochę być, to jest moja recepta.. Nie tracić z oczu tego, co ważne w pogodni za pieniędzmi...
Sama mam inny problem, jesienne smutki i brak motywacji, im mniej słońca, tym mniej się chce...

8

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Kasia01... niech słońce będzie z Tobą! wink
Sasetko, gratulacje smile Oby do przodu, zaradna dziewczyna smile
Zofya - mieć tyle, żeby być? Być ponad to, co się ma? tongue
A z Kalinką nie mogę się nie zgodzić.

Ja przez długi czas byłam przyblokowana pielęgnowaniem emocji, które wiązały się ze zgorzknieniem, przeszłością. To bardzo przeszkadza w osiąganiu czegokolwiek, a nawet w samym planowaniu. Teraz ruszam śmiało mimo przeszkód, a są... oj są i okazało się, że to wcale nie jest takie trudne smile W dodatku generuje dodatkową energię, a wydawać by się mogło, że będzie jedynie kosztować ogromne jej ilości smile

Dedykuję wszystkim nam (sobie też tongue) piosenkę Myslovitz [url=https://www.youtube.com/watch?v=VCnPe5bBnAU]"Mieć czy być"[/url]

A tu na moim blogu antyporadnik, z przymrużeniem oka, ironiczny tekst dla osób, które chciałyby coś zmienić, a nie zmieniają: [url=http://lakierowana-sowa.blogspot.com/2015/03/antyporadnik.html]Antyporadnik[/url]

A jeśli ktoś ma problem z wprowadzaniem zmian, to jest całkiem fajna metoda mininawyków, która przestraja mózg i służy do wprowadzania trwałych zmian: [url=http://urodaizdrowie.pl/mininawyki-malymi-krokami-do-sukcesu-recenzja]"Mininawyki. Małymi krokami do sukcesu" - Stephen Guise[/url]

9

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Moje nawyki (zwłaszcza te negatywne) są dużo większe niż mini i dlatego niektóre ciężko zmienić... wink

10

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Muszę sobie wprowadzić taki nawyk codziennych ćwiczeń, bo coraz więcej jem przez tą jesień, a wredny tłuszczyk nie śpi i zaraz się będzie odkładać wink

11

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Na początek chcę trochę  zdrowiej się odżywaić, ograniczyć mięso i fastfoody...

12

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Outside, taki sam mam plan i nawet mi to wychodzi powoli. Myślałam, że to będzie trudniejsze, że nie zniosę poczucia odmawiania sobie, a okazuje się, że czuję coraz większą niechęć do tego, co mi szkodzi.
Doszłam do wniosku, ze kiedy czułam się źle, wtedy sięgałam po niezdrowe rzeczy, tak jakbym chciała się może nimi pocieszyć czy coś. Kiedy jednak pozwolę na to, aby inne czynniki wprawiały mnie w dobry nastrój, nie potrzebuję już niezdrowego jedzenia. Nie potrzebuję się nim pocieszać, mam więcej entuzjazmu i chętniej poświęcam czas na to, żeby sobie coś przygotować, mam więcej energii w sobie do tego, żeby nie iść na łatwiznę sięgając po byle co.

13

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

W zmianie swojego życia może też pomóc [url=http://www.parasfera.pl/artykuly/431/przepowiednie-wrozki-dlaczego-warto-w-nie-uwierzyc] astrologia, tarot [/url] czy właśnie usługi wróżki.
Nie wiem tego z doświadczenia, ale widzę że wiele moich znajomych korzysta z usług wróżki i są bardzo zadowoleni.
A też nie oszukujmy się, czasami potrzebujemy takiego kopa, żeby odżyć:)

14

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Dziewczyny... co zrobić, żeby się lepiej zorganizować?
Macie jakieś porady, znacie jakieś sztuczki, wiecie czego należy unikać?

15

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Chyba w życiu każdego człowieka przychodzi taki okres, że chce coś zmienić.
Ja od ponad roku czuję, że się wypaliłam. Dlatego myślę o zrobieniu kursu wizażu  i zmianie pracy. W przyszłości chciałabym mieć własny salon kosmetyczny, ale do tego jeszcze dużo czasu. Póki co chcę postawić na rozwój i spełnianie marzeń. Muszę znaleźć swoje miejsce na ziemi smile

16

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Dobrze jest wyznaczać sobie nowe cele, nawet jeśli nie tyle chcemy coś zmieniać, co poprawiać:) Ja chcę do końca roku schudnąć 6 kg, poprawić swoją przemianę materii i ograniczyć słodycze:)

17

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ja zaczynam zmiany od porządków wokół,  sama nie wiedziałam ile mam niepotrzebnych rzeczy, zanim nie zabrałam się za sprzątanie...

18

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Haha big_smile Znam to smile Przy każdym sprzątaniu coś takiego znajduję. Stopniowo się tego pozbywam, a i tak nie zauważam, żeby zrobiło się więcej wolnego miejsca.

19

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Dla jednej osoby mniej rzeczy jest potrzebne, niż dla całej rodziny... ja chętnie bym coś wyrzuciła, ale wiadomo, trzeba liczyć się z tym, że komuś to się jeszcze przyda...

20

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Mieszkam w takim magazynie "komuś kiedyś może", bo moi rodzice gromadzą kolosalne ilości śmieci i od kogóż innego ja się tego nauczyłam, jeśli nie od nich? Ten dom przypomina już kontener na rzeczy zbędne, które dawno powinny zostać wyrzucone.

21

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

powiem Ci, e to jest chyba wspólna cecha ludzi wychowanych w PRL-u, tylko trzeba uświadomić sobie, że to co wokół nas, to też bałagan w naszej głowie, więc uporządkowanie przestrzeni bardzo posłuży psychice domowników...

22

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Niechcemisie, nie zwalaj winy za swoje czyny na rodziców wink Masz już swój dorosły rozum i umiesz z niego korzystać, prawda?...

23

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Niby mam smile Ok, nie będę smile Ale mam też niektóre pomieszczenia wspólne i przeraża mnie przebywanie w nich.

24

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ogranicz przebywanie tam do minimum... Sama mam w rodzinie kogoś takiego i wizyta w jego mieszkaniu to jest dla mnie koszmar, ciągle próbuje sprzątać, tj. przestawiać  to co ma, w inne miejsce, ale to nic nie daje, bo gratów przecież nie ubywa...

25

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Dokładnie  sad
Wiem, że nie tylko ja mam ten problem - dwie z koleżanek odpowiadały mi o tym, jak ich ojcowie ciężko rozstają się ze zbędnymi przedmiotami, a właściwie... rozstają się z nimi tylko wtedy, kiedy ktoś je wyrzuci pod ich nieobecność.
Nie potrzebuję jakiejś wielkiej przestrzeni, lubię otaczać się przedmiotami, tylko... lubię też, kiedy te przedmioty są ładne, niezniszczone i nadające się do użytku.