51

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

[quote=dorota04]Wiecie dziewczyny ,że ja mam pokój gościnny do którego wszystko się znosi i też nie mogę na to wszystko patrzeć ,bo wszystko się przyda i szkoda wyrzucić .Chciałabym to zmienić[/quote]
Ja się przemogłam i powiem Ci, że uczucie pozbycia się takiego trudnego do odrzucenia balastu jest wspaniałe. Pomyśl, że u Ciebie te przedmioty się marnują, a ktoś może z nich skorzystać naprawdę. Sprzedaj, zamień, oddaj smile Jak będzie Ci coś potrzebne, to dziś jest naprawdę łatwiej to zdobyć niż kiedyś. Jesteśmy otoczeni nadmiarem przedmiotów.

52

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ja też nie cierpię jak wszystkiego jest pełno, a nikt tego nie używa. Część rzeczy można wynieść do komórki, ale tam też nie wszystko się zmieści..

53

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Kiedyś może i był sens gromadzenia, bo nie było takiej różnorodności ani dostępności dóbr, jaka jest dzisiaj. Tak naprawdę były na przestrzeni wielu lat może dwie sytuacje, w których żałowałam, że się czegoś pozbyłam, za to mnóstwo takich, kiedy przeszkadzały mi rzeczy, których się nie pozbyłam, przy czym w przypadku tych pierwszych bez problemu dało się je zastąpić. Nie ma większego sensu magazynowanie tego, ale też mam problem z "kiedyś się przyda" i z sentymentem do różnych przedmiotów.

54

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Najgorsze są nietrafione prezenty, z którymi nie wiadomo co zrobić, a muszą stać na półce żeby dający widział, jak nam się podobają... I tylko trzeba kurz z nich wycierać:)

55

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Moje życie chciałabym zmienić w jednym aspekcie, tylko wciąż brak kogoś, kto by mógł sprawić, żeby ta zmiana nastąpiła...

56

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Musi być ten ktoś? smile

Princeska, masz rację. Nie chcemy sprawiać komuś przykrości i gromadzimy takie przedmioty :-/
Ja mam sentyment do niektórych ludzi i trudno było mi pochować jakieś bibeloty od nich, ale zwyczajnie nie mieściło mi się to na półkach. Zostawiłam te, które poprawiają mi humor, gdy na nie patrzę.

57

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Zawsze można je oddać komuś, kto lubi mieć dużo rzeczy wokół siebie:)

58

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Rzeczy są po to, żeby były dla kogoś użyteczne lub przynajmniej sprawiały przyjemność swoim widokiem, jak np. przedmioty ozdobne lub pamiątki. Jeśli przedmiot nie spełnia takich funkcji, to marnuje się. Tak nie powinno być. Niech komuś służy, niech się przydaje, niech kogoś cieszy smile

59

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Rodzimy się, uczymy i jesteśmy rzuceni na taśmę przemysłowego życia bez żadnej instrukcji jak postępować, jak czuć, co robić... bez chociażby wskazówek - bo jesteśmy przecież wolni, swobodni. Ale ten wybór nie zawsze wychodzi nam na zdrowie...

60

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ja chciałabym w końcu coś zmienić, ale na razie nie mam ku temu warunków.

61

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Każdy chciałby czuć się potrzebny, a jednocześnie nikt nie znosi gdy się od niego wymaga wysiłku... Podanie wszystkiego na tacy jest nudne, ale gonienie króliczka męczy... Słabość jest obrzydliwa, ale siła większa od naszej zniechęca... Coś co było dla nas szczytem marzeń, w jednej chwili może stać się niewarte dwóch groszy. Ot, życie...

62

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Dlaczego nie możemy po prostu żyć - zamiast dywagować komu to możemy być potrzebni? Dobrze żyć dla samych siebie i innych, którzy na to zasługują?

63

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Ja dla odmiany wolałabym mieć dylemat, czy dzisiaj zjeść pomidorową, czy znowu jedynie kanapkę z serkiem - bo te 10 zł więcej w sklepie robi mi kolosalną różnicę. Albo, czy kupując sobie jakiś kosmetyk, będę miała za co żyć przez następne tygodnie? Bądź, czy grzechem jest kupić sobie czekoladę skoro to jedyna przyjemność na jaką mnie stać? Lub, czy moje jutrzejsze urodziny muszą skończyć się fiaskiem, że nic dla siebie nie zrobię bo mnie na taki rarytas nie stać? To są moje dylematy. Człowieka, który wie, co w życiu jest najważniejsze. Człowieka, który nie żyje kaprysami, ale marzeniami jak najbardziej.

64

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości do zmiany życia, więc wystarczy trochę się rozejrzeć i wybrać drogę, która nas uszczęśliwi...

65

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Z mojej perspektywy już przyszedł czas na stabilizację. Zmiany znoszę coraz gorzej...

66

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

A ja lubię zmiany, nie lubię nudnego zycia gdzie każdy dzień jest taki sam

67

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Z czasem już chyba mniej skłonni jesteśmy podejmować ryzyko zmian. Poza tym zmiany wymagają tyle energii...

68

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

A co gdyby była pewność że wszystko Ci się uda? Podjęłabyś wtedy wysiłek wprowadzenia zmiany?

69

Odp: Czy chcesz zmienić swoje życie?

Jeśli coś jest na tyle trudne, że nie chce się podjąć wysiłku i ryzyka, to obawiam się, że ciężko byłoby osiągnąć tą pewność, że wszystko się uda. Ciężko byłoby uwierzyć w to, że się uda, że jest gwarancja, że określone działanie przyniesie właśnie taki efekt. Chyba szukam wymówek. Dobre pytanie postawiłaś. big_smile