1

Temat: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Wpisujcie tutaj:)
Moje:  niestety, wyjeżdżam i mnie nie będzie - jak ktoś proponuje coś, co mi nie odpowiada:)

2

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Już mam dwa - jak natrętny sprzedawca chce mi dodatkowo coś niepotrzebnego wcisnąć przy robieniu zakupów...

3

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Nie zdążyłam bo miałam dużo innych zajęć - jak o czymś zapomnę:)

4

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Spotkałam koleżankę/sąsiadkę - jak za długo nie wracałam, bo nagle zachciało mi się pochodzić po sklepach wink

5

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Z większych kłamstw to były takie, które pomogły się rozstać z chłopakiem, który  równocześnie spotykał się z inną, ale nie chciałam, żeby wiedział, że go wyśledziłam... Powiedziałam mu, że kogoś poznałam, tak było mi łatwiej...

6

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Jeeeejku... ile razy mówiłam rodzicom "byłam w szkole". 
Nienawidzę kłamstwa.

7

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Ale czasem jest przydatne, pozwala uniknąć ranienia bliskich osób... Czego nie wiedzą, tego sercu nie żal wink

8

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

ja mam na sumieniu kilka niewinnych kłamstewek no ale to chyba jak wszyscy.

9

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

"Już o tym zapomniałam" - gdy ktoś mi zrobi jakąś przykrość, a nie chcę, żeby wiedział, jak to przeżywam...

10

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Okłamałam kogoś, kto chciał pożyczyć ode mnie pieniądze. Moje "nie pożyczę" zwykle skutkowało tym, że nie mogłam się od człowieka opędzić. Kilka razy powiedziałam, że nie mam kasy (w duchu usprawiedliwiając siebie samą, że nie mam... na pożyczanie osobom, które nie oddają w terminie lub sępią). Naprawdę próbowałam załatwić tę sprawę inaczej, ale człowiek nie dawał spokoju... był moim chłopakiem. Bardzo źle się czułam przez to, że mnie zamęcza, ale jeszcze gorzej przez to, że zmusza mnie do kłamstwa. Koniec końców zdecydowałam, że to jednak ode mnie zależy i muszę sobie z tym poradzić inaczej.

11

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Wczoraj dałam popis: 6-letnia siostrzenica chciała mnie wyciągnąć na plac zabaw, a ja żeby się wykręcić mówię, że nie pójdę, bo znowu mnie będą w parku podrywać... Ale w końcu mnie ubłagała, wchodzimy na ten plac, tam sporo ludzi z dziećmi, także ojców, a mała wypaliła: No widzisz, i nikt cię nie podrywa... Myślałam że ją uduszę wink

12

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Hahahhaha big_smile Dzieciaki są rozbrajająco i bezwzględnie szczere, zanim zaczną rozróżniać, co można powiedzieć publicznie, co w cztery oczy, a co tylko za plecami.

13

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Po prostu Ci uwierzyła, że jak tylko wejdziesz do parku to zaraz zlatują się adoratorzy big_smile

14

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Dlaczego zwłaszcza w internecie ludzie tak kłamią? Udają innych niż są, sprawiają wrażenie uczciwych, sympatycznych, a jednak traktują to jak nieuczciwą grę . Poznajesz kogoś i wszystko okazuje się żartem, czy tak można ? Czy to uczciwe? Szanujmy się, chociaż jesteśmy tylko wirtualni, nie rańmy innych to i sami zranieni nie będziemy.

15

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

[quote=muffinek]Wczoraj dałam popis: 6-letnia siostrzenica chciała mnie wyciągnąć na plac zabaw, a ja żeby się wykręcić mówię, że nie pójdę, bo znowu mnie będą w parku podrywać... Ale w końcu mnie ubłagała, wchodzimy na ten plac, tam sporo ludzi z dziećmi, także ojców, a mała wypaliła: No widzisz, i nikt cię nie podrywa... Myślałam że ją uduszę wink[/quote]

Masz nauczkę: przy dzieciach nie kłamać wink

16

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Trzeba się pilnować smile Dzieci nie rozróżniają pewnych subtelności - zwłaszcza  tego, co można powiedzieć głośno i w jakiej sytuacji... A pamięć mają bardzo dobrą i świetnie kojarzą fakty wink

17

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

[quote=all-about]Dlaczego zwłaszcza w internecie ludzie tak kłamią? Udają innych niż są, sprawiają wrażenie uczciwych, sympatycznych, a jednak traktują to jak nieuczciwą grę . Poznajesz kogoś i wszystko okazuje się żartem, czy tak można ? Czy to uczciwe? Szanujmy się, chociaż jesteśmy tylko wirtualni, nie rańmy innych to i sami zranieni nie będziemy.[/quote]

Oczywiste jest, że przedstawiamy się z jak najlepszej strony i chwalimy tym, czym można się pochwalić. Gdybyśmy zaczynali od wad i niedociągnięć, od błędów itd., to raczej nikt nie chciałby nas poznać, mimo iż każdy z nas je ma.
Jednak kiedy w grę wchodzi kłamstwo myślę, że sami kłamcy cierpią najbardziej przez swoje sztuczki, bo przedstawiając się od strony, której nie posiadają, uniemożliwiają innym zaakceptowanie ich takimi, jakimi są.
Pisząc/mówiąc prawdę o sobie człowiek ma szansę na to, że ktoś, gdzieś, kiedyś polubi go takiego, jakim naprawdę jest, razem z jego wadami i zaletami.

18

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Ostatnio ciągle muszę kłamać, że nie mam czasu, bo ktoś koniecznie chce się spotkać na kawę... A ja nie ma ochoty tracić czasu na wysłuchiwanie narzekań ,bo sama mam swoje sprawy, którymi nikogo nie obarczam

19

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Kłamać w celu nieurażenia kogoś to jest lepsze wyjście niż mówić prawdę...

20

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

> Kalinka01 napisał/a:

> Ostatnio ciągle muszę kłamać, że nie mam czasu, bo ktoś koniecznie chce się spotkać na kawę...

---------------------------------------------------

Znam to smile Może nie kłamię wtedy, ale szukam wymówek.
Wydaje mi się, że takie osoby, o jakich piszesz, powinny mieć troszkę więcej taktu i nie naciskać na spotkanie, jeśli odmawia im się raz i drugi. Może ta osoba myśli, że Ty chcesz się z nią na ta kawę spotkać, tylko naprawdę nie masz czasu i dlatego nadal uparcie szuka okazji?

Wymawianie się brakiem czasu to chyba najbardziej taktowna odmowa. Zapraszający powinien zrozumieć, że ktoś nie chciał go urazić, że gdybyś również chciała się spotkać, to znalazłbyś wreszcie czas i sama zaproponowała, nie musiałby ponawiać swojej propozycji. No chyba że tak desperacko potrzebuje słuchacza dla swoich narzekań wink

21

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Ja najczęściej unikam decyzji, jak ktoś pyta o coś niewygodnego dla mnie...

22

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Po co kłamać jak można być asertywnym...? To zdrowsze:)

23

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Oj, ja to bym bardzo chciała być asertywna.

24

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

Warto to ćwiczyć na tych mniej sympatycznych ludziach ....

25

Odp: Nasze mniejsze i większe kłamstwa:)

To jest bardzo dobry pomysł Outside big_smile