1

Temat: Bezsenność

Też tak macie, że budzicie się w środku nocy i nie możecie ponownie zasnąć, dopiero nad ranem?..

2

Odp: Bezsenność

Kilka razy jedynie. Zwykle nie mogę zasnąć. Czasami problem z bezsennością ciągnął się miesiącami, kiedy kładłam się spać dopiero rano.

3

Odp: Bezsenność

Zdarza mi sie niestety. I do tego im bardziej byłam zmęczona tym bardziej nie moglam usnac. Potem to już poszłam do apteki i próbowalam sobie pomóc. Jak przed spaniem wezme tabletke to nawet jak sie w nocy przebudzam i w miare szybko usypiam. Spróbuj.

4

Odp: Bezsenność

No właśnie a czy przypadkiem ta bezsenność nie ma podłoża psychologicznego? Może się czymś stresujecie, nie możecie się rozluźnić, wyciszyć i odpłynąć w sen? Naprawdę czasem przyczyna tkwią w głowie. Bezsenność taka długotrwała może być objawem wielu chorób somatycznych i natury psychologicznej, nie lekceważcie tego...

5

Odp: Bezsenność

Nie bagatelizujcie problemów ze snem, jeśli często się powtarzają lub ciągną się tygodniami. To może mieć podłoże psychiczne zarówno depresja, jak i inne zaburzenia. U mnie był to jeden z pierwszych objawów nerwicy i gdybym w porę nie zareagowała nie wiem co by było.

6

Odp: Bezsenność

Ja ostatnio mam tak bardzo często i mnie osobiście pomaga filiżanka dobrej zielonej herbaty. Ciągle poszukuję nowych smaków. Bardzo mnie męczyły takie bezsenne noce i próbowałam już dosłownie wszystkiego. Wychodziłam na spacery w środku nocy, słuchałam muzyki, czytałam książki ale to wszystko na nic. A wy jakie macie sprawdzone sposoby na ciężkie i długie noce?

7

Odp: Bezsenność

W radio usłyszałam ostatnio o eksperymencie: podawano ludziom sok wiśniowy i placebo. Ci, którzy pili sok ze świeżych wiśni, zasypiali szybciej. Wiśnie zawierają melatoninę. Oprócz nich jeszcze migdały, nasiona słonecznika, kardamon, koper, kolendra, wiśnie, musztarda.

8

Odp: Bezsenność

O tym nie słyszałam smile

9

Odp: Bezsenność

Ja od razu poszłam po butelkę soku wiśniowego z Herbapolu. Co prawda to nie świeże, ale zawsze coś smile

10

Odp: Bezsenność

Czasem biorę Meliski do ssania.
Mają w składzie:
Wyciąg z ziela melisy.
Wyciąg z szyszek chmielu.
Magnez.
Meliski suplement diety to połączenie substancji aktywnych pochodzenia naturalnego. Ziele melisy oraz szyszki chmielu wykazują łagodne działanie uspokajające, ułatwiające zasypianie. Melisa wspomaga odprężenie i zmniejsza nerwowość. Dodatkowo zawarty w produkcie magnez pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych. Przyczynia się także do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

11

Odp: Bezsenność

Lubię cukierki melisowe Verbena. Uwielbiam je!

Jak tu spać... no jak? Wracam z koleżanką z kina, strupiała taka, bo pół nocy siedziałam, umówione jesteśmy na następny dzień na koncert, ona mi mówi, żebym tym razem spała w nocy. Taaak, tak tak, ok, spróbuję. Z myślą, że jest już późno, więc przyjdę do domu, umyję się i położę, wracam sobie spokojnie i...
- najpierw dostaję wiadomość od koleżanki, zostawił ją chłopak. Sytuacja wyjątkowa, nie zostawię jej za nic, dwie godziny mijają.
- potem ktoś tam o coś tam prosi, więc trzeba włączyć komputer, zrobić raz dwa, mija prawie godzina, a jak się włączy to ciężko wyłączyć
- właśnie wtedy pojawia się na fb ktoś i zaczynamy się kłócić. Jest 3:35 na moim zegarku. Pospane.

Czynniki wyzwalające bezsenność: telefon, Wi-Fi, komputer. Pytanie co bardziej... ludzie czy Internet?

12

Odp: Bezsenność

Moim czynnikiem bezsenności jest zbyt długie siedzenie przy komputerze.
Bywa tak,że zmarznę w stopy i nie mogę usnąć, bo mi zimno.
W nocy to już się nie budzę, bo brak czasu na to, jak usnę o drugiej.

13

Odp: Bezsenność

Haha, tego jeszcze nie było... brakuje czasu na budzenie się w nocy big_smile
Komputer ma jakiś niezdrowy magnetyzm. Siada człowiek i nagle robi się późno.

14

Odp: Bezsenność

Komputer rywalizuje z facetem tongue

15

Odp: Bezsenność

Bezsenność najczęściej ma podłoże nerwowe z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Nasz umysł zajmuje wiele problemów przez co nie pozwala nam w nocy zasnąć. Po jakimś czasie robi się to bardzo uciążliwe bo oprócz dręczących nas problemów dodatkowo dochodzi zmęczenie po nieprzespanej nocy. Wtedy najczęściej sięgamy po środki o których nie mamy pojęcia ale bierzemy bo są bez recepty i muszą pomóc. Błąd. W takich sytuacjach trzeba iść do lekarza żeby coś poradził bo w ten sposób można sobie jeszcze bardzie zaszkodzić.

16

Odp: Bezsenność

Bezsenność to poważny problem. Wiem bo moja Ciocia też swego czasu mi się na to skarżyła. Była u homeopaty, zielarza i masakra nic nie pomagało, wreszcie się okazało, że uleczył ją wyjazd w góry i zdrowy odpoczynek, bo ma bardzo stresującą pracę.

17

Odp: Bezsenność

[quote=subtellna]Komputer rywalizuje z facetem tongue[/quote]
U mnie wygrywa tongue Nieraz siedziało się do rana dyskutując z kolegami.

Chciałam się pochwalić, że poczyniłam pewne postępy. Po jakichś dwóch tygodniach zmagań udało mi się doprowadzić do wielkiego sukcesu: wczoraj o 23:00 słodko już spałam (nie wierzę sama sobie) i choć szczerze powiedziawszy obudziło mnie o czwartej nad ranem, to jedynie przeczytałam wiadomości na fb i poszłam dalej spać aż do siódmej. Kładę się wcześniej i wcześniej wstaję. Często trudno mi zasnąć, ale nie poddaję się w walce o dobry sen w najlepszych godzinach smile

Jak walczę? Przestałam jeść na noc, dzięki czemu m.in. chętniej jem sniadania i spędzam dużo czasu na powietrzu poza domem. Kawę piję najpóźniej o 10:00. Ograniczyłam komputer... niestety na rzecz smartfona, więc różnica z pozoru żadna, a jednak jest, bo... komputer stacjonarny trzymał mnie przez wiele godzin w jednym miejscu. Odkąd nie gram w gry, nie muszę przy nim siedzieć.

18

Odp: Bezsenność

Polecam zrobić sobie wstępnie testy na nietolerancje pokarmowe żeby wiedzieć co można jeść a czego lepiej unikać.

19

Odp: Bezsenność

Wytrzymałam jeszcze tydzień i od przedwczoraj stare nawyki usiłują powrócić. Ja śpię, ale zło nie śpi i chce, żebym ja też przestała spać.  Druga w nocy to co prawda nie czwarta nad ranem, ale mam kryzys i muszę go pokonać smile

20

Odp: Bezsenność

Fb powinien nam płacić odszkodowania za te bezsenne noce big_smile

21

Odp: Bezsenność

Hhahahaha big_smile

Od jakiegoś czasu chodzę znów spać o drugiej, ale zrobię wszystko, żeby kłaść się o północy. Lepiej się czułam usypiając wcześniej. Postanowiłam, że nawet jeśli nie będę mogła usnąć, to wtedy będę sobie po prostu leżeć i myśleć, ale żadnego komputera i internetu, ewentualnie spokojna muzyka przez słuchawki.

22

Odp: Bezsenność

Takie spokojne leżenie również jest wypoczynkiem i nie ma co się denerwować, że nie weszliśmy w stan snu, ponieważ nasz organizm już wypoczywa. Nie tak intensywnie jak podczas głębokiego snu, no ale jednak.

23

Odp: Bezsenność

Jeśli problem jest długotrwały to trzeba rozważyć jego leczenie, bo długotrwałe nieodpoczywanie jest destrukcyjne dla organizmu.

24

Odp: Bezsenność

[quote=Uniformix]Takie spokojne leżenie również jest wypoczynkiem i nie ma co się denerwować, że nie weszliśmy w stan snu.[/quote]
Uhm... takie denerwowanie się i myślenie o tym, jacy będziemy niewyspani, będziemy czuć się źle, o tym za ile godzin musimy wstać i jak ciężko jest usnąć tylko pobudza, a w konsekwencji jeszcze bardziej utrudnia zaśnięcie, bo nie nuży, tylko nakręca.

25

Odp: Bezsenność

Komputer i skutki... też mam podobnie, chroniczny niedosyt snu hmm