26

Odp: Przygotowania do ciąży

Jeśli przygotowujecie się do ciąży,możecie zrobić bezpłatny test przygotowany dla par starających się o dziecko. Test pozwoli stwierdzić, czy potrzebujecie konsultacji u lekarza genetyka.

27

Odp: Przygotowania do ciąży

Wg mnie najlepiej to stwierdzi specjalista ginekolog a nie jakiś test:)

28

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja chodzę do ginekologa regularnie i czuję się bezpiecznie

29

Odp: Przygotowania do ciąży

Obie moje ciąże przebiegały bez powikłań, więc trzeciej już się nie boję smile

30

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto poczytać książki o ciąży, wiele wyjaśniają.

31

Odp: Przygotowania do ciąży

A od czego jest ginekolog? on powinien wszystko wyjaśnić.

32

Odp: Przygotowania do ciąży

Biorę kwas foliowy, witaminy, minerały oraz jod w dawce rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne. Zawiera składniki ważne dla prawidłowego rozwoju dziecka i dobrego samopoczucia mamy w całym okresie ciąży.

33

Odp: Przygotowania do ciąży

Suplementy niekoniecznie są podstawą zdrowej ciąży.

34

Odp: Przygotowania do ciąży

Fakt, warto postawić na zdrową  dietę.

35

Odp: Przygotowania do ciąży

Najważniejsze to zdrowe odżywianie i dbanie o dziecko, częste wizyty u lekarza jeśli coś złego się dzieje

36

Odp: Przygotowania do ciąży

Kwas foliowy minimum 3msc przed zajściem w ciążę. Cewa nerwowa zamyka się między 16. a 28. dniem życia płodowego. Więc łykanie go po potwierdzeniu ciąży to, że tak powiem już po ptakach.

37

Odp: Przygotowania do ciąży

Z netu mozna sie troche dowiedzieć o testach, suplementacji itp i sobie na chłodno przekalkulować co się opłaca,.

38

Odp: Przygotowania do ciąży

A faktycznie w ciąży udało wam się przestawić na wodę?czy możecie doradzić czego właściwie najbardziej trzeba unikać?

39

Odp: Przygotowania do ciąży

Moim zdaniem jest w przygotowaniach do narodzin dziecka jest zrobienie planu porodu, oraz chodzenie do szkoły rodzenia...

40

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja nie powiem, że nie czytałam, bo czytałam dużo artykułów na temat ciąży i porodu. Jednym z najlepszych jaki mi pomógł to był fajnie napisany tu na Urodaizdrowie.pl. Bogaty w informacje, naprawdę świetny.

41

Odp: Przygotowania do ciąży

Naprawdę warto jest wybrać odpowiednią klinikę, która bedzie prowadziła nam ciążę. Sama miałam swego czasu bardzo duże problemy z płodnośćią.Wielu lekarzy wręcz powiedziało mi że prawdopodobnie nie będę miała dzieci . Sama jednak się nie załamałam i w końcu jestem szczęśliwą mamą 2 letniej córeczki.

42

Odp: Przygotowania do ciąży

Będąc w ciąży każda kobieta musi pamiętać, że wszelkiego rodzaju używki są szkodliwe
dla zdrowia rozwijającego się w niej maleństwa. Należy zapomnieć o piciu alkoholu i paleniu papierosów. Należy również zrezygnować z niezdrowego jedzenia, lub wszelkiego rodzaju diet odchudzających. Kawa i mocna herbata również negatywnie wpływa na rozwój dziecka. Przyjmowanie leków lub preparatów zawierających witaminy musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza. Nie zażywaj niczego bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.
Tylko on może wybrać dla Was odpowiednie preparaty uzupełniające dietę. W razie wszelkich wątpliwości lub niepokojących objawów natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

43

Odp: Przygotowania do ciąży

Justa, moja siostra też się leczyła w  klinice, ale musiała brać hormony, więc to nie był cud, tylko ciężkie pieniądze i wyrzeczenia.

44

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja całą ciążę przyjmowałam witaminy i kwas foliowy, ale przyznam szczerze że nie pamiętam już nazwy specyfiku. Poza moją świetną lekarką, bardzo pomógł mi także kalendarz ciąży, ponieważ były takie momenty,że dosłownie panikowałam, ale dzięki informacjom w nim zawartym, szybko wracałam na ziemię:)

45

Odp: Przygotowania do ciąży

tak jak piszą dziewczyny kwas tylko do 10-12 tc można brac potem nie ma sensu, chyba że masz jakieś niedobory lub jest potrzeba smile Ja odstawiłam w 10 tc, teraz tylko witaminy  bo strasznie męczą mnie wymioty i nudności. U mnie już 26 tydzień ciaży a dalej tak mam sad

Ostatnio edytowany przez moniaczka (2015-12-11 14:01:32)

46

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto też pamiętać o odpowiednim wysyceniu organizmu witaminą D, która zapobiega m.in. przedwczesnemu porodowi.

47

Odp: Przygotowania do ciąży

Moniczka to i tak łykasz dalej kwas foliowy, tylko już nie sam, tylko z dodatkiem witamin wink

48

Odp: Przygotowania do ciąży

Znacie poduszki ciążowe ułatwiające wygodny sen? Podobno są niesamowite, a robi je polska firma z Konstantynowa pod Łodzią:) Mają tam właśnie darmową dostawę w ten weekend, warto skorzystać:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-15-17-stycznia[/url]

49

Odp: Przygotowania do ciąży

Jak myśli się już o tym, by mieć dziecko, najlepiej jest postarać się o nie w najbardziej korzystnym momencie, powinno się więc wiedzieć kiedy ma się dni płodne. Wystarczy poobserwować swoje ciało. Może komuś się to przyda, jeżeli nie wie jak powinno się to robić, a przecież to takie ważne przy staraniach o dziecko.

50

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja przygotowywałam się do ciąży biorąc kwas foliowy i witaminę D3. Już od dawna wiedziałam, że przed zajściem w ciąże i podczas ciąży powinnam brać kwas foliowy, ale nie miałam pojęcia, że powinnam, a w zasadzie, że każdy człowiek powinien brać witaminę D3. Byłam przekonana, ze wszystkie witaminy dostarczamy organizmowi jedząc produkty spożywcze.