51

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja pamiętam że witaminę D brałam i żelazo, a przed ciążą  też kwas foliowy. Witaminę D warto brać na pewno też zawsze jesienią i zimą.

52

Odp: Przygotowania do ciąży

Na pewno będziesz musiała przygotować brykę dla swojego maluszka, to jest priorytet. Zastanawiałaś się już nad swoim wybranym modelem wózka ? Ja z siostrą właśnie szukamy wózka dla naszej koleżanki i wpadł nam w oko taki model,  co Ty na to ? Może i Tobie wpadnie jakiś w oko chyba że masz już upatrzony.

53

Odp: Przygotowania do ciąży

Na początku ciąży od razu polecam pomyśleć o tym jak wygląda lista rzeczy do zabrania do szpitala <- lepiej pomyśleć za wczasu, bo jak zrobi się gorąco to może być różnie hehe:)

54

Odp: Przygotowania do ciąży

Przede wszystkim zadbac o siebie, o swoją wagę, zadbać o przyjmowanie kwasu foliowego.
Zdrowe odżywianie, wiem że niektórym pomogło odstawienie mięsa...

55

Odp: Przygotowania do ciąży

Do ciąży nie przygotujesz się w 100 procentach, ale to nie znaczy że nie warto pomyśleć o badaniach i wzmocnieniu ciała ćwiczeniami.Mi pani ginekolog zleciła wszystkie możliwe i potrzebne badania jak powiedziałam, ze w najbliższych miesiącach chciałabym zacząć starać się o dziecko. Wydaje mi się, ze takie przygotowanie dużo daje psychicznie, bo ja się nie boje, wiem, ze przygotowałam się najlepiej jak mogłam i że ciąża w moim przypadku jest odpowiedzialną i przemyślaną decyzją.

56

Odp: Przygotowania do ciąży

Na pewno trzeba brać przed ciążą kwas foliowy. Pomaga uregulować cykl, pobudza owulację, podnosi poziom progesteronu. Wiem też, że szczególnie zalecany jest u kobiet z policystycznymi jajnikami, bo związane z tą chorobą zaburzenia hormonalne mogą bardzo utrudniać zajście w ciążę.

57

Odp: Przygotowania do ciąży

Tak podstawa to badania , też nie można popaść w obłęd suplementów . Dobra dieta i dobre nastawienie , brak stersu smile

58

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto udać się do lekarza porobić podstawowe badania krwi, ginekologiczne też. Najważniejsze to suplementacja i zdrowa dieta= płodność i zdrowa ciąża. Ja  po dwóch miesiącach nie dostałam okresu smile Teraz siedze zdrowa ze zdrowym rocznym maluszkiem. Podejdź świadomie do sprawy i powodzenia!

59

Odp: Przygotowania do ciąży

Najgorsze, co można zrobić, to siedzieć z termometrem w sypialni i mówić do męża, że to już smile Sam lekarz mi powiedział, że takie wypranie seksu z emocji i mechaniczne podejście nie ułatwia zajścia w ciążę i polecał raczej spontan smile Wiadomo, że suplementacja na polecenie lekarza też pomoże. Ważne jest, żeby wybierać takie z witaminą d, bo to i nam poprawi kości i dziecku smile

60

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja oprócz przygotowań w postaci wyprawki i remontu pokoju musiałam przygotować swój organizm na ten duży wysiłek i zmiany. W momencie starania o dziecko i potem w ciąży musiałam przyjmować suplementy, bo niestety brakowało mi sporej ilości witamin i minerałów. Siostra stosowała , po konsultacji z lekarzem - miałam pewne wątpliwości, bo to jednak jakaś ingerencja w organizm, ale nie miałam innego wyjścia. Na szczęście dawka i składniki były tak dopasowane, że poprawiły mi się wyniki, nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych, a zaraz potem zaszłam w ciążę. Teraz czekamy na nasze maleństwo i wiem, że etap przetworzonego jedzenia i zbyt szybkiego tempa życia muszę zostawić za sobą. W końcu przyszedł czas na duże zmiany, więc trzeba też zadbać o siebie big_smile

61

Odp: Przygotowania do ciąży

też brałam, zdecydowanie nalepszy skład jeśli chodzi o preparaty dla cieżąrówek, nie przekombinowan setką niepotrzebnych witamin tylko te 5 najwazniejszych .

62

Odp: Przygotowania do ciąży

Ciąża to ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Co oczywiste, dziecko wymaga odpowiednich nakładów finansowych zanim przyjdzie na świat i później gdy się już na nim pojawi(kasa nie spada z nieba).

Ostatnio edytowany przez irminka (2018-09-13 10:32:22)

63

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto skontaktować się tez z lekarzem smile

64

Odp: Przygotowania do ciąży

Ja już w czasie planowania ciąży zaczęłam brać kwas foliowy smile Poprawiłam też trochę dietę:)

Ostatnio edytowany przez Makira (2019-09-16 00:42:05)

65

Odp: Przygotowania do ciąży

Dieta i ćwiczenia również mi towarzyszyły do samego rozwiązania.

66

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto też rzucić palenie i inne nałogi, popracować nad umiejętnością relaksowania się itp.

67

Odp: Przygotowania do ciąży

Zdrowe odżywianie, no i więcej aktywności fizycznej żeby potem nie roztyć się...

68

Odp: Przygotowania do ciąży

Warto zadbać o kondycję bo ciąża to wysiłek też fizyczny..