1

Temat: Oryginał czy podróba?

Zastanówmy się najpierw nad zagadnieniem co należy rozumieć przez słowo oryginał.
Pierwsza kwestia
    Dla większości osób oryginałem jest zapach, który na butelce nosi logo słynnego projektanta mody lub nazwisko jakiejś gwiazdy sportu, muzyki, filmu, czy też jednej ze słynnych firm sportowych. Dla nich wszystko co nie ma znanego loga jest po prostu podróbą. Trochę mnie śmieszy ta argumentacja.
     Dlaczego?
Po pierwsze:

    Warto się dowiedzieć czegoś o pochodzeniu kompozycji zwanych potocznie "oryginałami". Wielkie, słynne marki zapachowe opatrzone wielkimi nazwiskami ze świata gwiazd i kreatorów skupiają się w wielkich koncernach. 
    Isnieją też takie firmy, które zajmują się wyłącznie tworzeniem i produkcją kompozycji zapachowych, takie jak np. Drom Fragrances z Monachium.  Co ciekawe klientami w/w są zarówno wielkie koncerny jak np. L'Oreal, który jest właścicielem wielu znanych marek zapachowych,  Shiseido i inne mniej znane firmy dla których to firma tworzy unikalne kompozycje zapachowe chronione przez prawo autorskie- wszytsko to w tej samej jakości, ale różnym składzie. Jednym z kluczowych klientów Drom Fragrances jest firma Perfand, która wytwarza perfumy pod nazwą Federico Mahora (FM)- o ich wysokiej jakosci i trwałości przekonał się już niejeden użytkownik .


    Po drugie:
   Zadziwiające jest to,że np. tzw flakon 100 ml np. Acqua Di Gio, Hugo Bossa, YSL, Gucciego ,i co tylko sobie można zażyczyć-  można kupić w chińskich sklepach internetowych i serwisach aukcyjnych np za 10$- wszystko to w "oryginalnej" butelce i "oryginalnym" opakowaniu. Zastanów się więc drogi forumowiczu skąd się biorą zatem "zadziwjające okazje zakupu oryginalnych perfum", czy "testerów" na allegro i w niektórych sklepach perfumeryjnych, albo dlaczego twój "oryginał" jest trochę nietrwały, a niby "podróba" twojego znajomego ładniej i duzej pachnie.
   
   

A ty co myślisz o zagadnieniu zawartym w tytule tematu?
Zapraszam do dyskusji.

2

Odp: Oryginał czy podróba?

ja wiem czy orginał czy podróba a zwłaszcza po moich ulubionych nie tanich perfumach... oryginalne pachną na odziezy nawet po 3 praniach i są lekko oleiste, trwałe....
A podrób nie kupuję bo jak inne zazwyczaj zwane wody toaletowe wietrzeją po 10-20 minutac tongue

Ostatnio edytowany przez sylciar (2012-12-08 02:11:16)

3

Odp: Oryginał czy podróba?

Fajny tekst.

4

Odp: Oryginał czy podróba?

Bywa że te niemarkowe są trwalsze więc wolę je niż podróby

5

Odp: Oryginał czy podróba?

wydaje mi się, że oryginalne są mimo wszystko trwalsze. Niestety za to trzeba też dopłacić

6

Odp: Oryginał czy podróba?

Najczęściej płacimy za markę, trwałość zależy od tego czy np. na czystą skórę nakładamy perfumy czy na spoconą

7

Odp: Oryginał czy podróba?

Nie jestem zwolenniczką kupowania 'oryginałów' za tysiące. Mam ulubione wersje perfum, które kupuję za 20-30 zł i pomimo, że pachną cudownie to trzymają się tak dobrze jak niejedna wersja Chanel.
Oczywiście, że mam kilka wymarzonych egzemplarzy z wyższej półki, ale one chyba pozostaną tylko marzeniem...

8

Odp: Oryginał czy podróba?

podróby są dużo tańsze a można użyć parę razy zamiast raz i też pachną

9

Odp: Oryginał czy podróba?

Niektóre odpowiedniki też potrafią być trwałe. Ja uwielbiam zapach Cuba Zebra (odpowiednik Tresor) i naprawdę, na wietrzenie nie mogę narzekać.

10

Odp: Oryginał czy podróba?

Dla mnie nie jest ważne czy oryginał czy podróbka, ważne aby pachniał i mi się podobał.

11

Odp: Oryginał czy podróba?

A może by tak spróbować feromony? Zapach "niewidzialny" dla ludzkiego nosa, działa tu tylko podświadomość :-)
Śmiało! Zacznij kusić zapachem! :-)

12

Odp: Oryginał czy podróba?

Markowe rzeczy zawsze są trwalsze wg mnie.

13

Odp: Oryginał czy podróba?

Nawet nie kupuję podróbek pomimo tego, że mogą kusić ceną ale to nie dla mnie ponieważ ja lubię bardzo jak zapach moich perfum jest bardzo trwały. Nie ma dla mnie nic gorszego jak szukanie oszczędności nawet w zapachu. Jestem tego zdania, że to właśnie zapach powinien być atutem kobiety.


  Masz pytania w zakresie biznesu i finansów? Wejdź na tego bloga , a na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie z nich!

Ostatnio edytowany przez KrystynkaA (2015-05-28 22:30:46)

14

Odp: Oryginał czy podróba?

Oryginał zawsze jest droższy od podróbek. Na pewno inaczej pachnie. Zapach jest dłużej utrzymujący się na skórze oraz intensywniej pachnie.Najlepiej udać się do dobrej drogerii. Tam coś znajdziesz.

15

Odp: Oryginał czy podróba?

Jestem za oryginałem , zapach długo się utrzymuje i nie muszę w ciągu dnia parę razy się psikać .

16

Odp: Oryginał czy podróba?

Tak na prawdę oryginalne perfumy moim zdaniem można kupić tylko w dużych stacjonarnych perfumeriach - internet kusi cenami, ale nigdy nie mamy pewności

17

Odp: Oryginał czy podróba?

Mimo to, że sa produkowane w tych samych miejscach kompozycje muszą się różnić bo jak wspomniałaś są chronione prawnie. Np sama długi czas używałam FM 23 które są odpowiednikiem amor amor (wcześniej długo używałam oryginału) i mimo wszystko to nie jest to samo. Trwałością się różniły znacznie, a także nutami. Amor amor znacznie dłużej utrzymywał się zapach głównej nuty, mniej słodki, bardziej hmm (jak wino?) wytrawny. Podczas gdy FM mimo że na początku zapachy są bliźniaczo podobne to już po ok godzinie robił się słodziutki i mdły. Mogę więc śmiało wnioskować, że receptura /kompozycja ich tworzenia jest zupełnie inna, byle na poczatku były podobne.
Tak samo te "oryginalne" od chińczyka czy ebay 2 razy tańsze ponoć te same, ale np "po wystawowe" - jeśli nie znacie kogoś kto pracuje w perfumerii -nie tylko w dłużej sieciówce, ale w ogóle perfumeriach mających kontrakty z markami, to nie warto ryzykować.

18

Odp: Oryginał czy podróba?

Tzn, tak są kosmetyki powystawowe, tak jak ubrania. Ale żeby mieć pewność, że to są oryginały trzeba mieć kogoś kto tam pracuje. Pracownicy i właściciele rzadko powystawowe egzemplarze sprzedają na allegro, fejsie czy innym serwisie, bo mają wystarczająco chętnych wśród swoich najbliższych i ich najbliższych tongue

19

Odp: Oryginał czy podróba?

A ja kupuję podróbki:)

20

Odp: Oryginał czy podróba?

jeśli chcę sobie dogodzić to moge pójść do perfumerii i kupić  drogie perfumy, których będę używac od swieta. ale jeśli są podróbki, ktore pachną tak samo i może nawet utrzymują się tak samo, to uważam, że nie ma nic złego w ich kupowaniu. ja wolę kupić perfumy w drogerii, ale ze średniej półki cenowej, których będę używać na co dzień, ale wiem skąd pochodzą.

21

Odp: Oryginał czy podróba?

jesli zapach jest ładny i dobrze sie trzyma to nie obchodzi mnie czy to oryginał czy nie.

22

Odp: Oryginał czy podróba?

Nie oszukujmy się, ale oryginały dłużej trzymają niż podróbki. Ja sobie właśnie kupiłam niedawno perfumy si  i widzę różnicę, podróbka trzymała do kilku godzin, a w przypadku oryginałów jest to nawet kilka dni

23

Odp: Oryginał czy podróba?

Mnie najbardziej zależy na tym, żeby zapach mi odpowiadał i odpowiednio wietrzał. Perfum w ciągu dnia zmienia nutę zapachową. Niektórych zapach zmienia się w drażniący (dla mnie), więc wybranie perfum to dla mnie tygodniowe polowanie. Ale mam już swoich ulubieńców. Zwracam tylko uwagę czy to woda toaletowa czy perfumowana. Bo czysty perfum osobiście byłby dla mnie zbyt ciężki. Lubię delikatne, subtelne zapachy, które nie muszą trzymać się 12 godzin, ale jak zmieniają zapach to nie przyprawiają mnie o ból głowy.

24

Odp: Oryginał czy podróba?

Podróbki mają tę zaletę ze są dużo tańsze, a też można cieszyć się fajnym zapachem:)

25

Odp: Oryginał czy podróba?

yyyyyy no bym się z tym kłóciła wink są o wiele słabsze w zapachu