151

Odp: Bolesne miesiączki

za nastolatki mi pomagał syrop z nagietka..wstrętny! ale pomagał wink

152

Odp: Bolesne miesiączki

Pierwszy raz słyszę o takim specyfiku. Ja sobie raz kota na brzuchu położyłam tongue i pomogło, albo polarową poduszkę, też rozgrzało.

153

Odp: Bolesne miesiączki

Ja niestety czasami nie mogę normalnie funkcjonować , bo bóle menstruacyjne tak mi dokuczają. A słyszałyście może coś o Castagnus: [url]http://www.castagnus.pl/castagnus-jak-dziala[/url] Bo znajoma mi poleciła, ale nie mogę znaleźć opinii na jego temat. Ktoś z was może używa/używała?

154

Odp: Bolesne miesiączki

Znowu chodzi o moją córkę 21 lat ona ma potworny ból w pierwszym dniu miesiączki leki przeciwbólowe nie pomagają ona sie zwija z bólu, mówiła o tym Giniowi a on że niektóre kobiety tak mają ostatnio nawet Ketonal ten okropny połknęła bo nie mogła wytrzymać. Ja takiego bólu nie miałam i nie mam. Poczytałam i kupię jej te herbatki brzuch masuje sobie nie pomaga...

155

Odp: Bolesne miesiączki

niech bierze środki antykoncepcyjne, one naprawdę pomagają

156

Odp: Bolesne miesiączki

polecam wizytę u dobrego ginekologa i zbadanie sobie poziomu hormonów. Być może coś jest nie tak i potrzebne będzie dłuższe leczenie tak jak u mnie. Wszystkim dziewczyną z Mazowieckiego polecam dr Kornelię Zarębę, przyjmuje m.in. w GoldenMedzie ([url]http://goldenmed.pl/serock/[/url]) Jest cudowną kobietą i bardzo swobodnie można się czuć w jej gabinecie. Poświęca bardzo dużo czasu, żeby dokładnie zbadać pacjentkę i z nią porozmawiać. Bez problemu zleca wykonanie jakiś dodatkowych badań nawet poziomu hormonu jeśli tylko są jakieś wątpliwości co do diagnozy.

157

Odp: Bolesne miesiączki

Bolesne miesiączkowanie dzieli się na pierwotne i wtórne – mówi dr Marek Marcyniak z Kliniki Ginekologii i Położnictwa AM w Warszawie. Pierwotne pojawia się przeważnie 2–3 lata od pierwszego krwawienia, po utrwaleniu się regularnych, comiesięcznych owulacji. Jest więc charakterystyczne dla dziewcząt w wieku 15–20 lat. Bolesne miesiączki najbardziej dają się we znaki kobietom w wieku 23–27 lat. Można uznać, że jest to wówczas zjawisko powszechne, ponieważ problem dotyka aż 75 proc. nastolatek i młodych kobiet.

158

Odp: Bolesne miesiączki

Ok, ale jakie są przyczyny? Kiedyś uważano, że za mało krwi menstruacyjnej, co jest bzdurą, bo miałam wtedy, kiedy o tym przeczytałam, obfite miesiączki.

159

Odp: Bolesne miesiączki

Nie znam etiopatogenezy bolesnych miesiączek, temat trudny i zawiły. Wiem, że przy rozpoczęciu doustnej antykoncepcji  dolegliwości bólowe mi zelżały.

160

Odp: Bolesne miesiączki

Mi kiedyś pani ginekolog powiedziała, że albo pigułka albo muszę się pogodzić z bólem. Na szczęście teraz, po latach, są znośniejsze.

161

Odp: Bolesne miesiączki

Część dolegliwości PMSowych to wahania hormonów, dlatego mamy zmienny nastrój na przykład, wiele kobiet ma bolesne piersi, jajników, brzuch boli i kręgosłup, jest wiele kobiet, które mdleją z bólu podczas czy przed miesiączką dlatego ginekolodzy już nastolatkom zapisują vibin mini czy inne tabletki, które się nadają.

162

Odp: Bolesne miesiączki

Miałam też bardzo silne bóle podczas miesiączki myślałam, że nie wytrzymam tego bólu taki był masakryczny rożnych rzeczy domowych próbowałam nie dawało rady wkurzyłam się byłam tak zdesperowana poszłam do ginekologa przepisał mi jakieś tabletki już nie pamiętam jakie to były, ponieważ dzięki, nim teraz mam mniejsze bóle i również powiedział mi żebym zaczęła współżyć to też mi pomoże. Byłam w szoku no, ale to się nie liczy ważne, że już jest ok.

163

Odp: Bolesne miesiączki

Ale jak to albo pigułka albo ból? Bo nie do końca rozumiem to stwierdzenie, zwłaszcza w ustach lekarza...

164

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=a_grestowa]Ale jak to albo pigułka albo ból? Bo nie do końca rozumiem to stwierdzenie, zwłaszcza w ustach lekarza...[/quote]
Już tłumaczę. Pigułki antykoncepcyjne przepisuje się czasami nie w celu zapobiegania ciąży, a właśnie jako środek na bolesne miesiączkowanie. Jeśli ból spowodowany jest skurczami macicy (bo przyczyny samego bólu są podobno różne, raz wyczytałam tak głupią jak zbyt mała ilość krwi, w co nie wierzę, ale lekarzem nie jestem) to antykoncepcja hormonalna wpływa na prostaglandyny (grupa hormonów), które z kolei odpowiadają za skurcze mięśni gładkich macicy i jeśli inne środki rozkurczowe nie pomagają, to leki antykoncepcyjne powinny sobie z tym poradzić.

Nie wiem jak jest z przyjmowaniem ich, czy bierze się je codziennie, czy doraźnie, nie mam pojęcia.
Gdzieś przeczytałam, że prostaglandyny podaje się także czasami w żelu przy porodzie, żeby pomóc szyjce macicy w rozwarciu. W każdym razie mają związek ze skurczami.

Podobno ibuprofen hamuje produkcję tych hormonów, ale żeby okazał się skuteczny, powinno się zacząć zażywać go kilka dni przed miesiączką. Trochę tak niefajnie jeść tabsy przeciwbólowe trzy dni przed bólem hmm

165

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=niechcemisie]

Nie wiem jak jest z przyjmowaniem ich, czy bierze się je codziennie, czy doraźnie, nie mam pojęcia. [/quote]
Stosuje się je typowo, jak doustną antykoncepcję gdyż na stałe mają za zadanie wyrównać poziom hormonów a nie dodatkowo motywować do ich skoków i spadków.

166

Odp: Bolesne miesiączki

Ja też mam problem z bolesnymi miesiączkami... Od zawsze był to mój ogromny problem także mam kilka sposobów, które chociaż trochę uśmierzają ból.  1. Ciepły termofor na brzuchu, 2. ciepła kąpiel (ale nie gorąca), 3. powolne i głebokie oddychanie. Mam nadzieję, że pomogłam smile


Tutaj także znalazłam dużo porad, nie tylko na tematy takie, jak wyżej:-) Zainteresowani? Zapraszam serdecznie tutaj: [url=http://rekreacjaznorma.bloog.pl/]http://rekreacjaznorma.bloog.pl/[/url]

Ostatnio edytowany przez boonia (2015-05-29 16:42:40)

167

Odp: Bolesne miesiączki

Jeśli takie domowe sposoby pomagają to masz bardzo dużo szczęścia. To niestety u mnie zupelnie się nie sprawdza. Tabletkami sobie zniwelowałam ból. Mam dużo mniej obwite krwawienia i niemalże bezbolesne.

168

Odp: Bolesne miesiączki

[quote=betitek20]Mój comiesięczny problem hmm - bolesne miesiączki . Zwykłe leki przeciwbólowe nie pomagają a nie chce faszerować się tabletkami typu Ketonal ... Znacie jakieś domowe sposoby by zmiejszyć ból ? Może jakieś napary , herbatki ?[/quote]

Doskonale pomagają mi ciepłe okłady na brzuch.

[url]http://www.misiowka.com[/url]

169

Odp: Bolesne miesiączki

boonia super że napisałaś smile obok termoforu można dodac też ciepłe kąpiele czy prysznic. Niestety często jest tak że dolegliwości atakują nas za dnia kiedy cięzko jest posiłkowac się takimi metodami. Szczęśliwie tabletki nie są uwiązaniem na całe życie. Wiem co zarówno ze swojego jak i siostry doswiadczenia.

170

Odp: Bolesne miesiączki

Przeglądałam gazetę i wzrok zatrzymał mi się na notce dotyczącej endometriozy. Nawiasem mówiąc, bolesne miesiączkowanie występuje u osób cierpiących na tę chorobę. Wspomnieli tam, że ból podczas okresu można łagodzić dietą:
- zalecono jeść produkty bogate w błonnik obniżające poziom estrogenów
- radzono powstrzymać się od czerwonego mięsa, pobudzającego produkcję prostaglandyn.

171

Odp: Bolesne miesiączki

Również miałam bardzo bolesną menstruację. Praktycznie co miesiąc zwijałam sie z bólu, do tego stopnia, że nie potrafiłam wyjść z łóżka. Próbowalam wiele sposobów, ale u mnie najlepsza okazała się aktywność fizyczna, odkąd regularie ćwiczę problem zminimalizował się o jakieś 90%. Ale i tak przez pierwszy/ drugi dzień czuję delikatny ból, więc wtedy robię sobię ciepłe kompresy smile

172

Odp: Bolesne miesiączki

Ja w momencie kiedy zaczęłam studia i  przez 15 h dziennie byłam poza domem byłam bardzo wdzięczna za vixpo

173

Odp: Bolesne miesiączki

Nospa-tabletki, działają rozkurczowo i owinięcie się ciepłym kocem.

174

Odp: Bolesne miesiączki

Och szczęściaro, jeśli NO-SPA Ci pomaga to masz fart. Jest jeszcze NO-SPA forte, ale ta jest dostępna jedynie na receptę.

175

Odp: Bolesne miesiączki

Nie pomaga zbytnio, ale łagodzi+owinąć się ciepłym kocem i można delikatnie masować brzuch.