126

Odp: Bolesne miesiączki

ja mam na tyle bolesne miesiączki, że czasem nawet ketonal nie pomaga. sad na kolejne dni okresu biorę na raz dwie tabletki Aulin - zalecana jest jedna co 12 godzin, ale jak wezmę dwie, to mnie mniej boli. choć skutkiem ubocznym brania tej większej dawki są mdłości. no i pewnie te leki źle wpływają na moje narządy typu wątroba, ale co zrobić.

127

Odp: Bolesne miesiączki

Właśnie dziś dostałam miesiączkę sad I znów boli jak cholera sad I na dodatek tydzień wcześniej niż powinna być wg planu sad a na pojutrze mam umówioną wizytę u ginekologa hmm

128

Odp: Bolesne miesiączki

Jaliczyłam na to, że może nie zaskoczy mnie ból podczas egzaminów i udało się. Za to cycki bolą okrutnie. Znak, że lada dzień zacznie boleć brzuch sad
Muszę zakupić termofor. Plastikowe i szklane butelki trochę parzą, a widziałam takie fajne termoforki w "ubrankach".

129

Odp: Bolesne miesiączki

Mam taki, we włochatym pokrowcu, super grzeje  a nie parzy:)

130

Odp: Bolesne miesiączki

Właśnie się zaczęło. szklana butelka owinięta w koc i dwa razy się oparzyłam. Muszę mieć taki termofor. MUSZĘ!

131

Odp: Bolesne miesiączki

U mnie dzień 3 okazał się najgorszym. Bu!

132

Odp: Bolesne miesiączki

Słyszałam że joga pomaga na takie bóle, może spróbujecie?

133

Odp: Bolesne miesiączki

No czasem mnie zwija w taką dziwną pozycję dla zaawansowanych w dziedzinie hathajogi, ale nie pomaga.

134

Odp: Bolesne miesiączki

ja z bólu zwijam się w pozycję embrionalną. big_smile swoją drogą lada moment i znów powrót comiesięcznych męk. a te termofory łagodzą ból czy tylko grzeją?

135

Odp: Bolesne miesiączki

Niby działa to na zasadzie rozkurczania pod wpływem ciepła. Mi to w miarę pomaga, czasem bardziej, czasem mniej. Butelką sobie masuję niekiedy.

136

Odp: Bolesne miesiączki

Witam,
ja też mam bolesne miesiączki, do tego jeszcze kilkudniowa migrena. Masakra!!! Jako, że nie bardzo lubię brać tabletki, to piję herbatkę z rumianku i jeśli moja funkcjonalność jest potrzebna, to wówczas scopolan zażywam.

137

Odp: Bolesne miesiączki

Dziewczyny, a czy zawsze tak było, ze Was bolało? Czy może miałyście takie etapy bezbolesnych miesiączek?

138

Odp: Bolesne miesiączki

ja miałam różnie. Raz bolesne, a innym razem nie. Od chwili gdy na świecie pojawiły się dzieci, pierwsze dwa dni to masakra dla mnie.

139

Odp: Bolesne miesiączki

Moje na szczęście da się przetrzymać, mimo strasznego bólu, bo kiedyś miałam tak, że nie mogłam się nawet wyprostować tylko leżałam skulona z zaciśniętymi na kołdrze palcami, a jak szłam do toalety to zgięta w pół. To był horror. Nie mam pojęcia co się zmieniło, ale cieszę się, że te bóle, które teraz znoszę przynajmniej pozwalają mi wstać z łóżka.

140

Odp: Bolesne miesiączki

pewnie firmy produkujące tampony mnie za to zabiją, ale osobiscie przyznam, że jak przestałam używać tamponów to po jakichś 2 miesiącach ból miesiączkowy złagodniał o 90%!

141

Odp: Bolesne miesiączki

Ja mam czasami jeden dzień w cyklu taki że najchętniej leżałabym tylko w pozycji embrionalnej. Prawdę mówiąc nie wiem od czego to zależy bo w jednym miesiącu mam bóle a w innym nie.

142

Odp: Bolesne miesiączki

angelika91 próbuj leżeć bokiem i trochę masować - moze to pomoże

143

Odp: Bolesne miesiączki

Nie wiedziałam, że tampony mają cokolwiek wspólnego z bólem miesiączkowym. Ciekawa teoria. Może jednak ból ustał nie dzięki zmianie na podpaski, ale od czegoś innego? Swoją droga ja stosuję albo nospę albo ibuprom + ciepła kąpiel+ czekolada. Leki zmniejszają ból, ciepła kąpiel działa rozkurczowo, a czekolada poprawia samopoczucie;) Lepszego sposobu nie znam. Swoją drogą słyszałam, że [url=http://www.am24.pl/apteka/18,Leki-bez-recepty]leki[/url] antykoncepcyjne zmniejszają bolesność miesiączek…

144

Odp: Bolesne miesiączki

Ostatnio całkiem przypadkiem spotkałam się z lekiem Panadol Femina, jest on podobno skierowany do kobiet cierpiących na bolesne miesiączki. Od swojego gina dostałam ulotkę na ten temat i taki fajny różowy brelok. Chyba to jakaś nowość i firma farmaceutyczna zleciła agencjom reklamowym  ten rodzaj promocji. Sama jeszcze nie próbowałam tych tabletek, więc nie powiem Wam czy działają.

145

Odp: Bolesne miesiączki

Mnie to nie dotyczy.

146

Odp: Bolesne miesiączki

Na bolesne miesiączki polecam krem dynamiczny. Ze względu na odpowiednią zawartośc ziół ma działnie rozkurczowe i przeciwbólowe. Jest naturalny, wiec nie ma skutków ubocznych, czyli spokojnie można go stosować w razie potrzeby nawet kilka razy dziennie. Należy go smarować na dół brzucha i pod kolanami. Nie jest tani, ale stosowany tylko na te dolegliwości wystarczy na 18 - 24 miesiecy. Mozesz normalnie funkcjonowac, a nie leżeć w łóżku:)

Ostatnio edytowany przez kosmetycznyblog (2013-04-23 16:03:44)

147

Odp: Bolesne miesiączki

Miałam podobne problemy i wolałam nie leczyć się na własną rękę. Lepiej znaleźć jakiegoś specjalistę, który nam pomoże. Sami możemy sobie zaszkodzić, pamiętajmy o tym. Listę dobrych ginekologów można znaleźć np. na wwwekliniki.pl/centra-gabinety/typ_ginekologia

148

Odp: Bolesne miesiączki

Na szczęście tylko tylko dzień czy dwa, da się jakoś przeżyć. Od jakiegoś czasu biorę Ibum forte w tych ciemnozielonych kapsułkach i jedna lub dwie, do tego termofor wystarczają, żeby przetrwać. Pokrzepiam się myślą, ze to mija.

149

Odp: Bolesne miesiączki

Sposoby są różne, słyszałam nawet o noszeniu czerwonej bielizny. Niestety u mnie rózne były metody i mało co pomagało.
Przestałam mieć problemy jak poszłam na kurację hormonalną i zaczęłam łykać vixpo

150

Odp: Bolesne miesiączki

Hhahaa, czerwone majtki?
Czasami naświetlam sobie okolice nerek lampą emitującą czerwone światło, rozgrzewa i pomaga bardzo.
W tym miesiącu zaskoczył mnie brak bólu, hormonalne kombinacje jakieś, może ma to związek z tym, że przyjmuje Bromergon... albo prolaktyna nadal rośnie mimo leku, choć chyba to niemożliwe sad