51

Odp: jak pies z kotem

Zwierzęta są jak ludzie, albo się  dogadają, ale trzeba je rozdzielać bo inaczej się nie da wytrzymać..

52

Odp: jak pies z kotem

U mnie w domu najpierw była kotka, jak przyniosłam szczeniaczka (mieszaniec) kicia od razu zaczęła się nim zajmować. Od pierwszego dnia byli nierozłączni i się dogadywali. Zawsze śmiałam się z tego powiedzenia "żyć jak pies z kotem".

Ostatnio edytowany przez dariaa123 (2015-06-23 20:08:55)

53

Odp: jak pies z kotem

Jeżeli zwierzaki przebywają ze sobą od najmłodszych lat to nie powinny sprawiać większych problemów dotyczących ich wzajemnych interakcji. Trudniejszą sprawą jest dokooptowanie drugiego zwierzaka kiedy ten pierwszy jest dorosły. Wszystko zależy od tego, czy któreś ze zwierząt przejawia zachowania dominujące. Jeżeli tylko jedno z nich chce dominować (np. kot wink) to nie powinno być problemów. Sprawa komplikuje się jeżeli obie strony są dominujące.

Ostatnio edytowany przez bernada55 (2015-06-25 12:36:44)

54

Odp: jak pies z kotem

Mój piesek na każdym etapie swojego życia poznawał nowe zwierzęta domowe i choć ich (kotów, świnek, chomików, rybek) nie dało się nauczyć co wolno, a czego nie wolno, to pies zawsze bardzo szybko przyjmował wszelkie upomnienia i uczył się akceptować braci mniejszych big_smile

55

Odp: jak pies z kotem

Pies z kotem mogą żyć w zgodzie. I ładnie się ze sobą bawią. Wszystko zależy od wychowania zwierzaków. U mnie w domu pies jest z kotem od kilku lat i dogadują się ze sobą bez większych problemów.  smile

56

Odp: jak pies z kotem

Mam dwa koty, ale psa nie mam. Psa za płotem mają sąsiedzi. Ich zwierzę uwielbia moje, ale bez wzajemności (te dwa moje są trochę  wredne). Nie ma między nimi jakiś wrogich relacji.

57

Odp: jak pies z kotem

Z chęcia bym Ci pomogła ale niestety nie lubię zwierząt.Nie wiem dlaczego?Ale tak już mam!

58

Odp: jak pies z kotem

moja ciocia ma psa i kilka kotów. w zimie śpią wtulone w siebie smile

59

Odp: jak pies z kotem

Ja mam psa i kota, czasami się kłócą, a czasami śpią obok siebie) Uważam, że to, czy będą się dogadywać zależy raczej od charakteru zwierząt, a nie od rasy.

60

Odp: jak pies z kotem

Widziałam już koty tulące się do psów i psy chcące bawić się z kotami. I to jest fajne, kiedy zwierzaki mieszkające pod jednym dachem dogadują się. Zazwyczaj to niestety koty zadzierają z psami, a nie na odwrót. Nie chcę generalizować, ale jak do tej pory widziałam raczej przyjaźnie nastawione psy, które musiały być bardzo cierpliwe, żeby znosić kocie prowokacje.

U mnie w domu pies nauczył się, że nie może reagować "agresją" względem chomików i świnek morskich i nawet kiedy gryzły go w ogon, nie zrobił im krzywdy, tylko ostrzegał warczeniem i odchodził. Kota nigdy nie dało się nauczyć, żeby nie był agresywny względem psa. Uderzał go przechodząc obok, a pies był już stary, trochę niedołężny i nawet nie miał się jak bronić.

61

Odp: jak pies z kotem

Myślę, że po prostu miał coś do tego psa - tak samo  jak jest wśród ludzi;)

62

Odp: jak pies z kotem

Kota ciężko wychować, chodzi własnymi drogami i ma swoje poglądy:)

63

Odp: jak pies z kotem

Tak z trochę innej beczki... jak reagują zwierzęta, gdy ich właściciele żyją jak pies z kotem? Jaki to ma wpływ na nasze pupile?

64

Odp: jak pies z kotem

Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może  chcieć bronić jednej osoby przed drugą:)

65

Odp: jak pies z kotem

Zwierzęta wolą harmonię w domu, nie lubią napiętej atmosfery...