26

Odp: wzdęcia

Tego nie próbowałam, te kulki - kapsułki łykałam.

27

Odp: wzdęcia

Lepsza jest zmiana diety na lekkostrawną..

28

Odp: wzdęcia

Niestety nie zawsze zmiana diety pomaga. Ja nawet wyeliminowalam wiele potraw, napojów i innych produktów które mogą powodować wzdęcia, a niestety mimo to nadal się pojawiają. Więc warto zrobić u lekarza badania, ale też mieć Espumisan gdzieś pod ręką, żeby się ratować w razie potrzeby.

29

Odp: wzdęcia

Kochane problemy ze wzdęciami oprócz diety mogą być spowodowane również złym stylem życia. Dla większości dzisiaj doba jest za krótka, a mimo tego nie znajdujemy czasu na powolne jedzenie w spokoju.

30

Odp: wzdęcia

Stres, stres, stres... znowu on winny.

31

Odp: wzdęcia

Najbardziej winne jest wysoko przetworzone jedzenie, myślę, że gdybyśmy wrócili do menu sprzed 50 lat tobyśmy byli o wiele zdrowsi i szczęśliwsi:)

32

Odp: wzdęcia

Odkąd monsanto zamieszało w zbożach chyba nie jest realne, żeby wrócić do jedzenia sprzed 50 lat. Pamiętacie, że kiedyś ciepłe duże posiłki jadło się w południe. Był czas dla organizmu na ich rozłożenie i wykorzystanie przyjętej energii. Teraz 19-20 to pora na obiad.

33

Odp: wzdęcia

jesli się wzdęcia długo utrzymują, ja jednak polecałabym wizytę u lekarza, bo to moze byc cos związanego z zespołem jelita drażliwego...

34

Odp: wzdęcia

ostanio byłęm u stomatologa na dębogórze w mojej miejscowości i po otrzymaniu zastrzyku znieczulającego miałęm później wzięcia. jest jakas stronka gdzie mogę sprawdzic renomowanych lekarzy?
np wklejam stronę mojego dentysty  i wyskakują mi wbazie zaufane placówki ...

35

Odp: wzdęcia

Nie no słuchajcie najczęściej wzdęcia biorą się tak głównie przez takie błahe rzeczy jak:
1. Nieodpowiednia dieta
2. Nieodpowiednia forma i sposób spożywania pokarmów
3. Nietolerancja niektórych składników
4. Niezdrowy tryb życia

36

Odp: wzdęcia

Dobra, a teraz pytanie za sto punktów... co robicie jak macie wzdęcia na randce albo akurat wtedy kiedy spędzacie czas ze swoim facetem?

37

Odp: wzdęcia

Powiem Ci, że tak się dzieje najcześciej u mnie. To znaczy wtedy kiedy jest jakaś okazja / uroczystość. Masakra. Przed wniknięciem w temat łapałam się bez skutecznych sposobów - hektolitry wody lub wino.

38

Odp: wzdęcia

Wino? Oooo... i ile tego trzeba wypić i jakie?

39

Odp: wzdęcia

Bo wiesz wino ponoć jest dobre na trawienie, więc ja mądra głowa wymyśliłam, że jak będę pić wino do kolacji to nie będę miała problemów gastrycznych. Zawsze wybierałam czerwone wytrawne. Ale przyznam się szczerze, że może i alkohol działa pozytywnie na libido, więc na randce super, ale jak sobie z perspektywy teraz myślę, to raczej wypicie wina powodowało, że przestawałam myśleć o problemie, a nie usuwało problem :]

40

Odp: wzdęcia

Hmm... ale skoro praktykujesz to znaczy, ze skuteczna metoda big_smile Może to własnie jakieś takie spięcie było przyczyną wzdęć. Czerwone wytrawne, akurat pod mój gust smile

41

Odp: wzdęcia

Oj tak! Spięcie to na pewno niweluje wink

42

Odp: wzdęcia

Ja to chyba wypróbuję Twoją metodę smile I wzniosę jeszcze przy tym za Ciebie toast (może będzie skuteczniejsze) big_smile

43

Odp: wzdęcia

Można też unikać ciężkostrawnych potraw:)

44

Odp: wzdęcia

Jak unikać skoro są takie dobre tongue Przed randką czy innym wyjściem ok, ale tak poza tym?
Ja do takich dodaję dużo kminku i czarny pieprz też lubię, a jedno i drugie ponoć dobrze wpływa na trawienie.

45

Odp: wzdęcia

tłuszcz podbija smak potraw więc nie wyobrażam sobie czysto wegańskich potraw

46

Odp: wzdęcia

Przez kilka lat byłam wegetarianką, a potem zachciało mi się przejść na weganizm... nie pamiętam już ile to trwało, ale góra dwa tygodnie big_smile Kocham nabiał, tłusty nabiał, sery uwielbiam, nie ma bez sera życia na Ziemi, a już zwłaszcza bez twarożku, jak ja mogłam...

Jedną z moich ulubionych potraw jest groch z kapustą, dwie bomby w jednym daniu big_smile Uwierzcie: UMIAR I KMINEK to skuteczna broń rozbrajająca. Nie żeby całkowicie wyeliminować wzdymające działanie, ale wystarczająco, aby móc sobie pozwolić na jedzenie czegoś, co się lubi.
[b]Nie mieszać[/b] jedzenia (tak, są okazje, podczas których polskie tradycje biesiadowania nakazują za przeproszeniem żreć i to ciężko i jeszcze do tego mieszać) i [b]dbać o trawienie[/b], bo im sprawniej przebiegają na naszym organizmie procesy trawienne, tym lepiej sobie poradzi z takimi daniami, a to się nie dzieje na zawołanie, to jest efekt długotrwałego dbania o układ pokarmowy i jego funkcjonowanie.

47

Odp: wzdęcia

Ja ostatnio jadłam z moją roczną siostrzenicą... kapuśniak. Trochę się bałam. Zwłaszcza o małą, ale okazało się, że właśnie uratowało nas to, że jadłyśmy powoli, a później była mała przebieżka po mieszkaniu za uczącym się chodzić bobasem big_smile:D:D

48

Odp: wzdęcia

Bo jak można sobie odmówić takich fajnych potraw... warzywa strączkowe są extra, kapusta itd.

49

Odp: wzdęcia

Ciekawe, czy dzieci mają wzdęcia. Gazy to na pewno, ale ja sobie nie przypominam, żebym miała problemy z nadętym brzuchem jak byłam dzieckiem...

50

Odp: wzdęcia

Oczywiście, że mają. Niestety. Własnie dlatego są te krople Espumisan dla dzieci. Taki problem nie tylko dotyczy maluchów takich z kolką niestety.