51

Odp: wzdęcia

Tylko taki dzieciak nie umie raczej rozpoznać takiej dolegliwości. Mnie się wydaje, że dzieciaki są bardzo ruchliwe i to pomaga im takie problemy brzuchowe rozwiązać.

52

Odp: wzdęcia

No ale to widac po dziecku jak je cos boli, a wieksze to juz o brzuchu powie. Wzecia to jednak widac i brzuch jest duzo bardziej twardy przeciez. No ale i tak espumisan ten w kropelkach jest bezpieczny wiec krzywdy nie zrobi nawet jak mama zle oceni.

53

Odp: wzdęcia

U mnie niestety za wzdęcia, pryszcze i pełno innych problemów odpowiadała Candida! radzę wam zrobić badania, bo ten drożdżak coraz szerzej atakuje, a my go jeszcze cukrem dokarmiamy ;p tu sobie poczytajcie objawy dopiero mi wszystko przeszło, jak zmieniłam dietę ;p ani grzybicy już nie mam, ani trądziku, ani wzdęć wink I trzeba bardzo dokładnie żuć posiłki, bo im więcej się nałykacie powietrza tym więcej potem gazów ;p

54

Odp: wzdęcia

a po czym masz te wzdęcia? bo mogą one wynikać również z alergii spożywczych. tak jest w przypadku mleka. jesli masz wzdęcia po mleku to oznacza nietolerancję laktozy

55

Odp: wzdęcia

No jest to problematyczne. Szczególnie muszą o siebie dbać którzy są podatni na wiele chorób właśnie ze względu na swój wiek. Najlepiej jest obserwować swoje ciało i regularnie się badać. Innego wyjścia nie ma. No i oczywiście zdrowa dieta połączona z ruchem powinna pomóc przy wzdęciach.

56

Odp: wzdęcia

Pomaga też błonnik i herbatki wspierające trawienie - można kupić w aptece

57

Odp: wzdęcia

O właśnie mi też pomagają herbatki wspomagające trawienie, sięgam po taką mieszankę ziołową  zawsze w sytuacjach, gdy czuję, że za dużo zjadłam.

58

Odp: wzdęcia

Wszystkim, którzy mają wzdęcia polecam lekturę artykułu] Można dowiedzieć się, jakie są przyczyny tych dolegliwości.

59

Odp: wzdęcia

Dzisiaj to niejednego rozsadzi od środka. Tłusty czwartek... nie mogę się przetoczyć z miejsca na miejsce. Dostałam 8 pączków big_smile

60

Odp: wzdęcia

Jeżeli chodzi o wzdęcia to polecam poczytać i znaleźć ciekawe porady dla osób borykających się właśnie z tym problemem, ciekawe i rzczowe informacje smile Sama znam problem z autopsji, bo ze wzdeciami walczyłam, nie tylko ja ale i jeszcze jedna moja znajoma smile trochę domowych sposobów, lepsza dieta i dało radę smile

61

Odp: wzdęcia

Może któraś z Was cierpi na zespół jelita drażliwego (IBS)? Polecam w tym wypadku lekturę artykułów na stronie internetowej Można znaleźć tam wiele przydatnych informacji, jak zapobiegać temu typu dolegliwościom.

62

Odp: wzdęcia

Mnie na wzdecia pomaga imbir, przez to , ze duzo kawy piję mam bóle żołądka i złe samopoczucie, nalewka z imbiru to doskonały, naturalny lek smile

63

Odp: wzdęcia

Zespół jelita drażliwego jest chorobą przewlekłą. W pewnym momencie dolegliwości mogą ustąpić, ale po latach spokoju powracają. Choroba na szczęście nie jest groźna dla życia, ale nieprzyjemna. - Jej leczenie wymaga od pacjenta ogromnego zaangażowania i cierpliwości - mówi doktor. - Leczymy ją bowiem, zmieniając tryb życia, redukując stres, wprowadzając regularne posiłki oraz unikając potraw, które powodują dolegliwości, wspomagając się lekami zapisanymi przez specjalistę.

64

Odp: wzdęcia

Nie jest to wcale łatwe do wyleczenia, wzdęcia redukuje lekkostrawna dieta, to pozwala się pozbyć też zaparć, można trochę sobie pomóc ale najwięcej jednak zależy od diety.

65

Odp: wzdęcia

Jeżeli ktoś cierpi na wzdęcia oraz na gazy to trzeba przez jakiś czas trzymać niezwykle ścisłą dietę i wtedy okazuje się w czym leży problem. Mi na wzdęcia pomógł bardzo błonnik, dzięki niemu zapomniałam o tym problemie i na razie już do mnie nie wrócił z czego jestem starszliwie szczęśliwa smile Polecam ten sposób!

66

Odp: wzdęcia

Mam obrzmiały brzuch od jakiegoś czasu. Pośpiech, troszkę stresiku i nagła zmiana trybu życia. Skutek natychmiastowy.

67

Odp: wzdęcia

Ciągle cierpię na wzdęcia, wystarczy, że za bardzo sobie pozwole. Espumisan nigdy na mnie nie działał. Na niestrawność brałam takie zielone kapsułki, nie pamiętam nazwy

68

Odp: wzdęcia

A może picie jakichś ziółek by pomogło? Albo kminek? Duuużo kminku? Chyba spróbuję. Dam znać jak poszło.

69

Odp: wzdęcia

Słusznie, lepiej zaczynać od naturalnych środków. Nie zapominajcie że wzdęcia powodują produkty bogate w błonnik ale i ciemne pieczywo. Wykluczyłam je z diety ale zaparcia powróciły, nie wiem co gorsze, jakoś sobie radze , przestałam jeść pieczywo zupełnie, bo od białego się dawno odzwyczaiłam i mi nie smakuje. sad

70

Odp: wzdęcia

Ta dam! Chciałam Wam oznajmić, że kminek w moim przypadku sprawdził się rewelacyjnie! Od jakiegoś czasu jem szybko, często na stojąco, do tego stres i czasami wzdymające potrawy i oczywiście jedzenie na zapas.
Summa summarum miałam duży problem ze wzdęciami i tak, jak wyżej pisałam, chciałam sprawdzić co się stanie, jeśli zacznę jeść kminek.
Posypywałam sobie rano kanapki sproszkowanym kminkiem i bardzo szybko zauważyłam efekty. Jestem bardzo zadowolona, choć nie zaskoczona. smile

71

Odp: wzdęcia

Dobrze wiedzieć, bo teraz jem cięższe potrawy, bardziej kaloryczne i trzeba sobie jako.ś pomóc...

72

Odp: wzdęcia

Dawaj śmiało  smile Cały do gotowania, w proszku do posypania smile

73

Odp: wzdęcia

Błonnik to podstawa w walce z tą przypadłością.

74

Odp: wzdęcia

Polecam picie herbatki z majeranku + kminek brzuszek uwalnia wtedy powietrze

75

Odp: wzdęcia

Łyżeczkę majeranku popić ciepłą wodą i łyżeczkę kminku ,gwarantuję ,że bez tabletek pomoże smile