1

Temat: Czy dokarmiacie gołębie?

Dziwią mnie ludzie naprawdę dziwią, że nie dokarmiają gołębi bo mają wytłumaczenie że robią kupy, załatwiają się, a człowiek jak zje to się nie załatwia, nie chodzi do toalety ? Nie brudzi na ulicy jakiś pijany człowiek np czy narkoman ? Według myślenia ludzi  człowiek nie załatwia się tylko ptaki się załatwiają, a poza tym człowiek sobie poradzi z jedzeniem zawsze coś skombinuje a taki ptak co - pójdzie do pracy ?

2

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Ja nie dokarmiam ale nie dlatego ze brudzą tylko nie ma ich za dużo na osiedlu, czasem jakiś przeleci, nie osiedliły sie tutaj

3

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Jakiś dziadek krzyczał na ludzi, że dokarmiają gołębie i potem dużo komarów jest, bo ptaki nie są głodne, a gdyby były to by zjadały owady.
Jeśli chodzi o dokarmianie gołębi na mieście, bo mieć gołębnik to inna sprawa, znam ludzi, którzy się nimi pasjonują, ale na mieście wielu ludzi robi to bezmyślnie i to oni najbardziej brudzą, wywalając żarcie na środek chodnika.
Sąsiadka mojej dawnej koleżanki, mieszkająca piętro nad nią, karmiła gołębie zupą... ta zupa ciapała się i skapywała z góry na jej parapet rozchlapując się po szybach, sama to widziałam.
Tak, gołębie się wypróżniają nie patrząc gdzie, dlatego to ludzie je dokarmiający powinni mieć świadomość, że jeśli dadzą im jeść na parkingu, to sąsiedzi będą mieli słuszne pretensje o zabrudzone auta. Naprawdę są bardziej odpowiednie miejsca, w których ptaki będą się cieszyły z jedzenia, a ludzie z obserwowania gołębi. U mnie w mieście jedynym trafionym miejscem jest park. Nie rozumiem za to czegoś takiego... w innym miejscu są planty i trochę trawnika, zieleni, nikt po tym nie chodzi, obok są ławki, można karmić gołębie tam, a nie 10 metrów obok na środku ruchliwego chodnika i jedni to ogarniają, inni mają... nasr.... w głowach?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2014-07-28 12:54:40)

4

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Do mnie gołębie same przychodzą i żądają dokarmiania mimo, że nigdy tego nie robiłam smile

5

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Żądają hahahhahaaa big_smile dobre ;p
Kiedyś na moim parapecie gołąbki zaczęły wić gniazdko, ale coś im nie spasowało i zrezygnowały.

6

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Nie dokarmiam, bo nie chcę, żeby się mnożyły i za...ły nam całą przestrzeń zieloną...

7

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Są po prostu uciążliwym sąsiedztwem, a za dokarmianie odpłacają się zasyfionym balkonem i parapetem, to ja dziękuję za takie widoki...

8

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Nie dokarmiam, bo to je zachęca do zostanie w okolicy...

9

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Gołębie znakomicie sobie radzą bez pomocy człowieka, wystarczy im nie przeszkadzać:)

10

Odp: Czy dokarmiacie gołębie?

Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały się siłą rzeczy również gołębie. Teraz w mojej okolicy jest bardzo mało ptaków. A gołębi chyba nie powinno się dokarmiać latem.