1

Temat: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Zapraszamy do dyskusji i konkursu - piszcie, jakie produkty stanowią podstawę Waszego codziennego śniadania! Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy 5 książkami Renaty Ruszniak: "Po pierwsze śniadanie. jak jedzą szczupli"  od Wydawnictwa BIS!

2

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Chrupiące świeże bułeczki ze sklepiku na dole to codzienny stały składnik, a właściwie podstawa mojego śniadania... Zawsze też się staram zeby było coś zdrowego typu rzodkiewka , szczypiorek, pomidor na kanapce, nie tylko wędlina czy ser

3

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

U mnie to razowe pieczywo z ziarnami i do tego albo jajko albo wędliny, i jakiś owoc jabłko, banan

4

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Kawa, serek i kromka chleba razowego albo zwykłego. Nic ponad, no czasem jajecznica

5

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Tosty, codziennie je jem:)

6

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Lubię pożywne śniadania, bo w pracy to raczej jem kanapki i to w biegu, a na porządny obiad nie mam co liczyć... Więc  na pewno musi być pieczywo, jajeczniczka na kiełbasce, albo coś na ciepło np. żurek  czy barszcz biały z kawałkiem wędzonki i jajkiem, trochę jak w tym starym filmie, gdzie bohater mówi:

"Na Ochocie w elektryczny do Stadionu, a potem to już mam z górki, bo tak… w 119, przesiadka w 13, przesiadka w 345 i jestem w domu, to znaczy w robocie. I jest za piętnaście siódma! To jeszcze mam kwadrans. To sobie obiad jem w bufecie, to po fajrancie już nie muszę zostawać, żeby jeść, tylko prosto do domu. I góra 22.50 jestem z powrotem. Golę się. Jem śniadanie i idę spać."

7

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

U mnie śniadanie zawsze jest na słodko, mój organizm, a  w szczególności chyba mózg wink,żeby się obudzić potrzebuje pewnej dawki cukru(oczywiście w granicach przyzwoitości i rozsądku). By dodać sobie energii i by moje śniadanie było oprócz tego, że słodkie to i pożywne, to wartościowe, często przygotowuję wszelakie zupy mleczne - owsianki, kaszę mannę, ryż na mleku, dodając do owych zup owoce, bakalie i korzenne przyprawy. Często także w ramach śniadania przygotowuję słodkie koktajle na bazie owoców i produktów nabiałowych lub na śniadanie jem wszelakie słodkie placuszki lub naleśniki. Moje śniadanie zawsze jest na słodko, ale na słodko w wersji zdrowej, pożywnej i sycącej.

8

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

U mnie królują wafle ryżowe, zamiennik pieczywa które zbyt jednak tuczy, na to majonez light i ogórek lub kawałek szynki:)

9

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Mocna kawa, rogalik 7days i do przodu!

10

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Płatki kukurydziane z mleczkiem na ciepło albo zimno - zależy od pogody i nastroju oraz przedewszystkim od tego ile mi zostało czasu do wyjścia:)

11

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Zwykle jogurt z kawałkami owoców, a jak am więcej czasu to standardowo kanapki z tym co akurat jest w lodówce

12

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

płatki kukurydziane z jogurtem i owocami pycha smile

13

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Kajzerka posmarowana grubo masłem i różne dodatki od rzodkiewki i sałaty po salami, mnóstwo konfiguracji:)

14

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Od dłuższego czasu hoduję zioła w doniczkach i stwierdzam, że poza pieczywem to właśnie one stały się niezbędnym składnikiem moich śniadań:) Dodaję je zależnie od fantazji: do kanapek, kefiru, tostów, jajecznicy... Zdrowie i niebanalny smak zapewnione - polecam!

15

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Lubię na śniadanie naleśniki na słodko i gdybym tylko miała rano czas to codziennie bym je robiła... A tak to najczęściej coś na szybko, zawsze jest kromka pieczywa, masełko, ser, wędlina...

16

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Prawda jest taka, że my, dziewczyny  potrzebujemy solidnego śniadania , które jest szybkie , proste , zdrowe  i napełnia. Rano nie zawsze mam czas, aby przygotować płatki owsiane od podstaw bo "gotowce" smakują okropnie sad  . Kocham jajka ale nie mam ochoty, aby jeść je codziennie. Ujawnię Wam moje najbardziej sprawdzone , niezawodne śniadanie , które nie tylko trzyma mnie nasyconą do obiadu  ale  myślę, że pomogło mi stracić trochę na wadze w zeszłym roku. Oto ono: jogurt z orzechami. Zmiany są nieograniczone mogą być to dowolne owoce np. truskawki, banany. Ale podstawowy przepis to jeden pojemnik organicznego jogurtu zwieńczony garścią orzechów włoskich. To jest to!  Nie trzeba nawet brudzić miski,wystarczy tylko otworzyć pojemnik i wrzucić wieczko z góry. POLECAM!

17

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Ostatnio codziennie je na śniadanie twarożek, naturalny albo z dodatkiem szczypiorku lub pestek dyni czy słonecznika:)

18

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

szanetka organiczny jogurt ? co to jest pierwsze słyszę

19

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Koniecznie muszę zjeść rano śniadanie - mam to w genach. Mama bardzo tego zawsze pilnowała i jak mantrę wbijała nam do głowy, że: kolacji możesz nie jeść, ale bez śniadania - ani się waż ruszyć z domu! wink Ponadto, mam obecnie taką pracę, że czasem ciężko jest wygospodarować kwadrans na drugie śniadanie, więc w domu staram się tak odżywić aby mnie przysłowiowo "trzymało".
Do galerii moich ulubionych śniadań należy to:
Płatki jęczmienne gotuję około 8 minut /lub zostawiam namoczone na noc i rano tylko podgrzewam, dodaję do nich rodzynki, łyżkę prawdziwego kakao, łyżkę miodu lub syropu z agawy. Płatki gotuję na przemian albo w mleku albo w wodzie smile Oczywiście z mlekiem są lepsze, natomiast ja muszę ograniczać spożycie białka i dlatego stosuję również wodę.
Polecam z całego serca - jest pyszne i pożywne i długo trzyma głód w ryzach! smile

20

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Mleczne zupy, których tak nienawidziłam w dzieciństwie, a już będąc na "swoim" odkryłam, że mogą być bardzo smaczne... Tylko trzeba je odpowiednio przygotować, urozmaicić np. rodzynkami i przede wszystkim przed podaniem zdjąć ten okrrrropny kożuch, który był moim przekleństwem psującym urok dziecięcych lat!

21

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Chrupki kukurydziane! Dają się pogryzać podczas przygotowań do wyjścia, nie muszę siadać jak do kanapek, więc to takie śniadanie w biegu, ale wygodne, bo nie tracę czasu na nie, tylko mogę w międzyczasie zjeść robiąc przy tym różne rzeczy:)

22

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Ostatnio bardzo mi smakują ogórki i praktycznie jem je codziennie rano...

23

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Odkąd w ogródku mi urósł koperek to codziennie rano dodaję siekany do czego się da - i na kanapkę, i do jajecznicy:) A kolejna partia koperku została właśnie posiana, żeby przez cały sezon wegetacji mógł cieszyć moje kubki smakowe swoimi walorami:)

24

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Mleko, pieczywo, ser żółty, jabłko

25

Odp: Produkty, bez których nie wyobrażam sobie codziennego śniadania

Urozmaicam sobie dietę , nie lubię jeść co dzień tego samego na śniadanie Ale prawie zawsze jest jakieś pieczywo, owoce, czasem warzywa, ser lub wędliny