1

Temat: wzdęcia

Ehhh męczą i męcza, a jak sobie z nimi radzić??

2

Odp: wzdęcia

Nie podjadać potraw które je wywołują:) A więc o grochu zapomnieć i nie popijać  posiłku gazowanymi napojami

3

Odp: wzdęcia

Napenwo więcej ruchu ratuje sprawę. Ja często mam wzdęcia w długiej podróży gdzie nie mogę wstać, czasami przez @ się nasilają. Jak mi już bardzo doskwiera to kupuję sobie granulki espumisanu easy i jest szybki efekt ulgi.

4

Odp: wzdęcia

nie jeść po 18ej i mieć pod ręką espumisan - autentycznie pomaga, na co jestem żywym dowodem:)

5

Odp: wzdęcia

A bierzesz espumisan easy czy max?? Ja sobie właśnie kupiłam max bo często mam ostre wzdęcia, zobaczymy jak sobie poradzi.

6

Odp: wzdęcia

A czym one się różnią? Sama się zastanawiam, bo od świąt ciągle mam problemy jelitowe hmm

7

Odp: wzdęcia

Ilością symetykonu w sobie. Inaczej mówiąc siłą rażenia, espumisan max jest sporo mocniejszy, to jak z lekami forte bierzesz mniej a działanie takie samo, biorąc tą samą ilość to działanie dużo mocniejsze.

8

Odp: wzdęcia

A ten symetykon to jakiś składnik tak? Jak on działa?

9

Odp: wzdęcia

"Symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie.
Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit."

Tak on działa i co fajne, nie wchłania się do krwi więc i kobiety w ciąży mogą się nim ratować.

10

Odp: wzdęcia

[quote=Fretka]"Symetykon - stabilny, powierzchniowo czynny polidimetylosiloksan. Zmniejsza on napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu, zawartych w masach pokarmowych i w śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie.
Dzięki temu gazy, uwolnione na tej drodze, mogą być wchłaniane przez ścianę jelita lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych jelit."

Tak on działa i co fajne, nie wchłania się do krwi więc i kobiety w ciąży mogą się nim ratować.[/quote]
Czyli tym tropem idąc nie uzależnia i nie da się przedawkować??

11

Odp: wzdęcia

Ale pewnie po dłuższym stosowaniu organizm już tak się nie poddaje jego działaniu?

12

Odp: wzdęcia

Dzięki za objaśnienie dziewczyny! A jeszcze mam takie - może trochę naiwne, ale ważne pytanie - ten symetykon.. czy on może wpłynąć na działanie innych przyjmowanych leków czy raczej nie?

13

Odp: wzdęcia

Łooo matko a_grestowa, ale żeś zapodała pytanie smile Jak koleżanka pisze, nie wchłania się do organizmu, to raczej nie będzie miał styczności z innymi lekami, więc nie powinien zaburzyć ich działania, ale to moje czysto prywatne wywody. chociaż myślę, ze logiczne i mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd.

14

Odp: wzdęcia

Najlepiej jeść lekkie potrawy, nie za tłusto,wtedy nie będzie wzdęć. Proste? big_smile

15

Odp: wzdęcia

Gazy nie są tylko przyczyną zjedzenia wzdymających potraw, ale mogą pojawić się wskutek upośledzenia niezbędnych składników trawiennych – gdy brakuje enzymów trawiennych cały proces zostaje spowolniony oraz choroby wątroby, trzustki, jelit, rozlane zapalenie otrzewnej czy dróg żółciowych odpowiadają za upośledzenie systemu trawiennego.

16

Odp: wzdęcia

No zadałam, zadałam.. ale ja wolę zadać nawet głupie pytanie, niż narobić głupot i żałować, że nie spytałam. To trochę jak z tym grzeszeniem w powiedzeniu big_smile

17

Odp: wzdęcia

Ja ostatnio w święta miałą, naprawdę spore problemy i spore wzdęcia... oj.. strasznie, dwa śniadania wielkanocne a potem od stołu do stołu i już drugiego dnia nie czekałam i zapodałam max espumisan. ale serio nie dałabym inaczej rady..

18

Odp: wzdęcia

Właśnie czytałam w mądrej książce pewnego lekarza że to ksylitol jest najzdrowszym cukrem - to jak to w końcu jest...?

19

Odp: wzdęcia

a jak rozpoznać wzdęcie ?

20

Odp: wzdęcia

Nie miałaś nigdy wzdęć?? Brzuch jest sporo większy i napięty, nawet bolesny. Odczuwany jest dyskomfort i ból, masz ochotę na bączka ale niestety nie idzie. Najlepiej mieć profilaktycznie środek na wzdęcia w apteczce bo to już chyba taka choroba cywilizacyjna.

21

Odp: wzdęcia

włąsnie mam czasem cos wpodobie ale jakoś nie umiałąm dopasować nazwy do tego czegoś co mi się działo ale faktycznie to chyba były wzdęcia

22

Odp: wzdęcia

Po daniach z grochem popitych np. herbatą występuje:)

23

Odp: wzdęcia

Gdzieś czytałam, że najlepiej wzbogacić dietę w VitB12 i nie mieszać więglowodanów z bialkami w posiłkach. Ja wzdęcia miewam, ale nie często, więc jak już to biorę Espumisan i po problemie.

24

Odp: wzdęcia

A na mnie Espumisan nie działa w ogóle sad
Wzdęć można się nabawić także gdy ktoś żuje za dużo gum, bo podobno połyka się wtedy powietrze.

25

Odp: wzdęcia

Oj a którego próbowałaś? Radze wziąć raz jeszcze ten nowy Easy. Bierze się go bez popijania, a że jest w sypkiej postaci to działa błyskawicznie.