1

Temat: Przygotowania do ciąży

Jako młoda mężatka mam gdzieś na uwadze, że pewnie w bliższej bądź dalszej przyszłości pojawi się na świecie nasz potomek smile
Zatem powoli w mojej świadomości rodzą się pytania i wątpliwości na temat ciąży. Stąd moje pytanie jak należy przygotować się do ciąży, żeby znieść ją dobrze, bez większych trudności zarówno dla kobiety jak i dla maluszka? Jak Wy się przygotowywałyście? Macie jakieś rady, pomysły, doświadczenia? wink

2

Odp: Przygotowania do ciąży

Raczej nie da się uniknąć nudności i innych dolegliwości, ja mam podejście pod tytułem: co ma być to będzie:)

3

Odp: Przygotowania do ciąży

Generalnie to prawda, że  wielu rzeczy nie przewidzi się, ale np. można zażywać kwas foliowy min 4 miesiące przed planowaną ciążą. Nigdy nie zaszkodzi

4

Odp: Przygotowania do ciąży

No tak, o kwasie foliowym wiem. Muszę zakupić na wszelki wypadek smile

W moim pytaniu chodziło mi raczej o to czy stosowałyście jakąś dietę, jakieś specjalne zabiegi itp?

5

Odp: Przygotowania do ciąży

Trudno chyba stosować diete jak się chce jeść za dwoje i to najczęściej słodyczy:)

6

Odp: Przygotowania do ciąży

Na pewno trzeba robić  masaże ujędrniające skórę i jakieś balsamy lub oliwki żeby nie mieć za dużo rozstępów

7

Odp: Przygotowania do ciąży

przyzwyczaić sie do porannych wymiotów, unikać drażniących zapachów

8

Odp: Przygotowania do ciąży

Ale to wszystko to już w czasie ciąży, a co przed? tongue

9

Odp: Przygotowania do ciąży

Myśleć pozytywnie smile

10

Odp: Przygotowania do ciąży

Dbać o kondycję żeby mięśnie nie rozleniwiły się, bo ciąża to wysiłek zwłaszcza dla kręgosłupa

11

Odp: Przygotowania do ciąży

Można pomyśleć o jodze, jest też wersja dla ciężarnych, a dobrze wzmacnia kondycję

12

Odp: Przygotowania do ciąży

Polecam artykuł w którym poruszonych jest wiele aspektów dotyczących przygotowania się do ciąży -
warto przeczytać smile

13

Odp: Przygotowania do ciąży

Ale tu mamy ogólne informacje, a wiadomo, każda kobieta jest inna i inaczej znosi stan odmienny

14

Odp: Przygotowania do ciąży

Jeść dużo witamin, dbać o odpowiedni poziom hormonów:)

15

Odp: Przygotowania do ciąży

Ostatnio mi się śniło że byłam w ciąży i kombinowałam jak tu nie urodzić naturalnie...

16

Odp: Przygotowania do ciąży

I co , jakoś urodziłaś w końcu?

17

Odp: Przygotowania do ciąży

[quote=kasia001]Jeść dużo witamin, dbać o odpowiedni poziom hormonów:)[/quote]

Przydałoby się też zacząć brać kwas foliowy. Co druga z nas ma problemy z przyswajaniem folianów, a te niezbędne są do prawidłowego rozwoju maluszka...

18

Odp: Przygotowania do ciąży

Kwas foliowy jest bardzo ważny. Zalecae jest nawet przyjmowanie go na 3 miesiące przed staraniem. Według mnie warto kupować leki, które zawierają metafolinę, to już taka przetworzona forma folianów, z którą nie ma problemu jeśli chodzi o wchłanialność do organizmu.

19

Odp: Przygotowania do ciąży

Mi lekarz powiedział o 3 miesięcznym przyjmowaniu kwasu foliowego oraz o regularnym ćwiczeniu mięśni brzucha:)

20

Odp: Przygotowania do ciąży

Fretka a orientujesz się może co ma najwięcej metafoliny teraz?

21

Odp: Przygotowania do ciąży

Przygotować do ciąży pomóc może specjalista

22

Odp: Przygotowania do ciąży

Np. instruktor szkoły rodzenia...?:)

23

Odp: Przygotowania do ciąży

Na pewno trzeba też przygotować się finansowo ;-) bo dzieciątko to jednak spory wydatek. No i związek też musi być przygotowany na rodzicielstwo, najlepiej żeby dużo ze sobą rozmawiać, jak to będzie, gdy pojawi się dziecko, ustalić od razu przynajmniej wstępnie podział obowiązków, obgadać sprawę ewentualnego urlopu macierzyńskiego, tacierzyńskiego, wychowawczego, żeby później nie było niedomówień, kłótni i niepotrzebnych nerwów smile

To oczywiście poza przyjmowaniem kwasu foliowego, wykonaniem badań kontrolnych u ginekologa (+ cytologia!), zdrową dietą, rzuceniem ewentualnych nałogów.

24

Odp: Przygotowania do ciąży

[quote=a_grestowa]Fretka a orientujesz się może co ma najwięcej metafoliny teraz?[/quote]

W sumie nie wiem, ale sporo moich koleżanek, które jest w ciżży przyjmuje femibion natal. Może on ma tą metafolinę?

25

Odp: Przygotowania do ciąży

Najlepiej zapytać swojego ginekologa, on najlepiej doradzi