1

Temat: Imprezy z alkoholem w szkołach

Może słyszałyście o tym, że jakaś szkoła chce wynajmować sale na różne imprezy okolicznościowe, na których spożywa się alkohol. Szkoła zarabiałabym w ten sposób pieniądze.
Kontrowersje budzi fakt podawania alkoholu w miejscu, w którym uczą się dzieci.
Co o tym myślicie?

2

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Przecież impreza nie odbywałaby się w czasie kiedy są lekcje, prawda? Więc w czym problem...
Jeśli miałoby być inaczej, to byłabym przeciw... Uważam, że powinno się dzieci trochę izolować od takich sytuacji, żeby nie nabrały przekonania ( a przynajmniej nie od małego), że alkohol jest nieodłącznym elementem dobrej zabawy...

3

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Nabierają... na każdych chrzcinach, na komuniach, które są imprezą nie dla nich tak jak powinno być, tylko dla ich rodziców i ciotek, na weselach, urodzinach, w święta, na grillach, alkohol jest wszędzie i dzieci to widzą tak czy inaczej.

4

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Ale to nie impreza w szkole tylko np. na sali sportowej szkolnej, a impreza i tak odbywa się pewnie w weekendy.

5

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Jak ktoś będzie chciał się napić to i tak to zrobi, psychologia tłumu zadziała, przecież nie będzie "inny" niż koledzy...

6

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

No tak, macie rację, ale przeciwnicy mają taki argument, z którym akurat się zgodzę: Miejsce, w ktorym uczą się dzieci nie powinno kojarzyć się ze spożywaniem alkoholu.

7

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Jeśli to wesele i po będzie posprzątane na cacy, to nie widzę przeciwskazań...

8

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

A jeśli to komunia? Wiadomo przecież, że przyjęcie komunijne to impreza dla dorosłych tak naprawdę - wykorzystanie okazji, że dziecko przystępuje do komunii, żeby zrobić imprezkę.

Pytanie czy szkoły mogą prowadzić taką działalność zarobkową? W sumie gdyby ta kasa szła na dzieciaki, np. pomoce naukowe, ferie czy wakacyjne zajęcia albo jakieś pikniki na Dzień Dziecka, to myślę, że byłoby wielu chętnych, zeby urządzić imprezę właśnie w szkole.

9

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Na szkolnych imprezach w szkole wg. mnie ma być zakaz alkoholu, a po za  nią już uczniów, czy to gimnazjów, liceów, techników, zsz, szkół policealnych się nie uchroni.

10

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

[quote=gusia1000]Na szkolnych imprezach w szkole wg. mnie ma być zakaz alkoholu, a po za  nią już uczniów, czy to gimnazjów, liceów, techników, zsz, szkół policealnych się nie uchroni.[/quote]
O i taka odpowiedź najbardziej mi się podoba.

11

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Dzięki bardzo za potwierdzenie mojego toku myślenia w tej kwestii.
[quote=niechcemisie][quote=gusia1000]Na szkolnych imprezach w szkole wg. mnie ma być zakaz alkoholu, a po za  nią już uczniów, czy to gimnazjów, liceów, techników, zsz, szkół policealnych się nie uchroni.[/quote]
O i taka odpowiedź najbardziej mi się podoba.[/quote]

12

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Dzieci będą chcieli to i tak się napiją, zapalą. Nauczyciele nic nie zrobią. Przecież nikt nie będzie za gówniarzem chodził krok krok prawda? Co do imprez z alkoholem - szkoła ma regulamin, i nie może go łamać nawet jeśli miałaby na tym zarobić w ten sposób. Moim zdaniem zakaz ma dotyczyć każdego a nie tylko uczniów. Szkoła to szkoła a nie dyskoteka.

13

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

To już jest norma, nauczyciele przymykają oko na wnoszony alkohol na studniówki czy bale gimnazjalne

14

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Zgadzam się z przedmówcą . Nauczyciele udają ,że nie widzą alkoholu. Gorzej jak się jakaś tragedia wydarzy ,wtedy oni są za nią odpowiedzialni.

15

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

W drugiej klasie szkoły średniej (stary system), kiedy mieliśmy po szesnaście lat, zabrano nas na dwudniową wycieczkę szkolną. Alkoholu było morze... nocowaliśmy w internacie innej szkoły i zacznijmy od tego, że nasz wychowawca spił się z kierownikiem tegoż internatu do tego stopnia, że patrzył na bandę pijanych gówniarzy, którymi byliśmy, sam chwiejąc się na nogach, a po powrocie powiedział, ze byliśmy grzeczni i pojedziemy na następną wycieczkę.
A gdyby się coś komuś stało? Pominę fakt zatrucia alkoholowego, kolegę, który wymiotował żółcią... mogło dojść do jakiegoś wypadku i niemalże doszło do seksualnego nadużycia. Owszem, zdecydowana większość... powiem nawet, że prawie każdy, miał już alkoholową inicjację za sobą i wiele osób z klasy pijało alkohol na imprezach w za dużych jak na tak młode organizmy ilościach. Nie zmienia to jednak faktu, że szkoła powinna młodzież informować o skutkach, starać się uświadomić konsekwencje i nawet odciągać młodych od tego, a nie stwarzać im okazje.

16

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Ale zakazane w tym wieku smakuje najlepiej,  tego się nie zmieni. Ale żeby nauczyciele czy wychowawcy dawali zły przykład to się w głowie nie mieści

17

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Osobiście jestem przeciwko alkoholowym imprezom w szkołach.
Młodziez i tak pije na boku, to po co im jeszcze podsuwac w szkole... zwłaszcza, że zgodnie z prawem to chyba nie jest legalne.

18

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Na takich imprezach często "dzieci" się upajają i potem mają problem ze zdrowiem.

19

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

o.O do tej pory słyszałam tylko, że w Anglii są specjalne ambulanse i zespoły do udzielania pomocy tym, którzy przeholowali. Nie przypuszczałam, że u nas też coś takiego funkcjonuje, choć słyszałam od ludzi, że przydałoby się big_smile
Oddziały leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych są przepełnione, to jest dramat co się z ludźmi dzieje... a właściwie nie to, co się z nimi dzieje, ale to, do czego sami siebie doprowadzają.

20

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Każdy chce się poczuć jak dorosły i stąd takie historie...

21

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Takie czasy. Jak ktoś chce to znajdzie sposób na to, żeby alkohol na imprezę przemycić.

22

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

[quote=niechcemisie]o.O do tej pory słyszałam tylko, że w Anglii są specjalne ambulanse i zespoły do udzielania pomocy tym, którzy przeholowali. Nie przypuszczałam, że u nas też coś takiego funkcjonuje, choć słyszałam od ludzi, że przydałoby się big_smile
Oddziały leczenia alkoholowych zespołów abstynencyjnych są przepełnione, to jest dramat co się z ludźmi dzieje... a właściwie nie to, co się z nimi dzieje, ale to, do czego sami siebie doprowadzają.[/quote]

No tak, Anglicy jednak potrafią zaszaleć, a niby tacy flegmatyczni...:)

23

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Im i bez tego się język plącze w jamie.

24

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Dla mnie to nieporozumienie, nawet jeśli alkohol jest tylko dla nauczycieli i rodziców. Przecież opiekować się dziećmi trzeba na trzeźwo!

25

Odp: Imprezy z alkoholem w szkołach

Ogólnie nie powinno być alko ani imprez w szkole skoro chcemy wychować normalne pokolenie.. A nie że nauczyciele piją "bo dorośli", a wymagają od młodzieży abstynencji:)