1

Temat: Jakie gazety czytacie?

Ciekawa jestem jakie magazyny kupujecie. Kiedyś wydawałam dość sporo na prasę, z czasem przekonując się, że większość gazet to jedynie płatne foldery reklamowe.
Mimo to było kilka pism, które lubiłam i kupowałam nadal, np. Shape, Cosmopolitan, Zdrowie, Sens.
Z takich, gdzie jest więcej do poczytania zostały chyba tylko Bluszcz i Zwierciadło.
Cosmopolitan się skurczył i jest w nim coraz mniej, więc rok temu przestałam kupować.
Shape stał się bardziej wszechstronny (wieecj dupereli, mniej fitnessu) i też lekko zubożał, dawno go nie miałam, ale chyba nadal tytuł warty kupienia, jako jeden z nielicznych na polskim rynku.

2

Odp: Jakie gazety czytacie?

Żadnych niechcemisię!

Ostatnio dawali LOGO za darmo do czegoś tam, to nawet wykazałem inicjatywę i położyłem przy tzw. klopie.
Nie poskutkowało - co najwyżej dzień w dzień uświadamiam sobie przypadkiem, że Paweł Korzeniowski to nie lubi pływać delfinem. Po prostu siłą rzeczy czytam okładkę.

Najbliżej mnie do czytania to byłyby Charaktery (albo Sens - jak sama napisałaś) i ewentualnie Detektyw.
Od kiedy Shape jest firmowane Jabłczyńską - jedynym chomikiem humanoidalnym na ziemi, nie wziąłbym nawet za dopłatą.

Sama sprawę zresztą dobrze ujęłaś - dlaczego mam dawać np. 9,99 zł za 120 stron, spośród któych 45 to reklamy?
Oni już to widzą po sprzedaży - dla gazet płatnych i papierowych nadchodzi koniec. Większość zjadł internet i komputery, a resztę pochłoną pady. Niech tylko powymiera pokolenie "Twojego tygodnia" i "Przyjaciółki" (babki w wieku ok. 50 lat) i będzie koniec prasy.

Ostatnio edytowany przez incognito (2012-08-27 14:26:06)

3

Odp: Jakie gazety czytacie?

Chyba na to wygląda... ale przeglądanie kolorowych pism PAPIEROWYCH miało kiedyś w sobie coś takiego przyjemnego, przynajmniej dla mnie. Ładne zdjęcia, zapach stron, w niektórych dobre reportaże, motywujące teksty napisane przez specjalistów. Wertowanie stron relaksowało.
W tej chwili otwieramy takie Cosmo i widzimy zamiast konkretnych porad reklamę konkretnego kosmetyku, o seksie piszą tak, jakby to była gazeta dla dziewczynek przygotowujących się na pierwszy raz, nic nowego, a kiedy jeszcze to kupowałam ograniczyli liczbę stron i podnieśli cenę.
W gazecie dla przeciętnej Matki Polki mamy kilka przepisów kulinarnych i to jedyne, co znajdziemy inspirującego.
Najbardziej wnerwiające jest to, że w każdym dziale o urodzie i na każdy problem urodowo-zdrowotny mają jeden i ten sam tekst: Jedz warzywa i owoce, a twoja skóra będzie pełna blasku. Jedz warzywa i owoce, a twoje ciało będzie jędrne. Jedz warzywa i owoce, a twój wzrok będzie doskonały.
To, czego kiedyś szukałam w kobiecych magazynach mogę znaleźć w Internecie: nowości kosmetyczne, medyczne, ciekawostki, reportaże, mobilizujące teksty. Ale mimo to chciałabym znaleźć takie pismo, którego stronami mogłabym cieszyć się jak kiedyś.

W zasadzie za trzy takie pisemka można kupić dobrą książkę... ale brakuje mi gazety. Może kiedyś znajdę znów coś dla siebie.

4

Odp: Jakie gazety czytacie?

Już tego nie będzie. Poprzez pazerność każdego w przedsiębiorców (a de facto także poprzez pazerność państwa jako takiego i jego setek typów opodatkowań), jesteśmy skazani na zbiór reklam poprzecinany czasem może i dobrymi artykułami.

Nigdy nie czytałem, choć zawsze chciałem, Uranii. Może tam nie ma reklam?
To przecież zamknięte środowisko... ale pewnie są tam reklamy np. teleskopów.

Tak jest niechcemisię - książka to jest to, choć dziś trzeba być skrajnie uważnym, bo każdy pisze. Każdy.
Niech strzelę z przypomnienia ze zwiedzania hehe "kiermaszów" książki nad morzem - nosz Cichopek, Mann, Materna, Pascal, Wałęsówna, Kwaśniewska, Janda, Linda, no ja pie...lę!

Pismo zniesie wszystko?

5

Odp: Jakie gazety czytacie?

ja ostatnio wiadomości tylko w sieci, a coraz częściej na bbc stronce. Fajnie piszą a ja się ucze anglika...

6

Odp: Jakie gazety czytacie?

czytam już tylko "Zwierciadło" i "Wysokie Obcasy Extra". Tam jeszcze jest coś do poczytania, a nie tylko do oglądania.

7

Odp: Jakie gazety czytacie?

Extra? To jakieś nowe czy coś? Pamiętam stare "Wysokie Obcasy"... stron niewiele, ale za to zadrukowane czymś, co można przeczytać.

8

Odp: Jakie gazety czytacie?

Wysokie obcasy są ciekawe. Rzeczywiście jest tam coś więcej niż tylko informacje o tym, jakie balsamy do ust będa dla nas najlepsze smile ale tych "extra" też jeszcze nie widziałam.

9

Odp: Jakie gazety czytacie?

Party i show czasem Joy i Glamour, jednak baaardzo sporadycznie i pobieżnie. Moja mama czyta Życie na Gorąco. Osobiście wolę internet, jest bardziej interaktywny

10

Odp: Jakie gazety czytacie?

a ja chyba wyrosłam z gazet kolorowych...
kiedyś co miesiąc kupowałam wszystkie możlie joye, cosmo, glamoury, a teraz tylko czasem Twój Styl wink

11

Odp: Jakie gazety czytacie?

Magda1302, ja też miałam taki okres w życiu. Kupowałam te gazety, wszystkie po kolei i tak szczerze to tylko wertowałam kolorowe strony i rzucałam w kąt. Sama nie wiem po co to kupowałam. No i po co aż tyle tego kupowałam.

12

Odp: Jakie gazety czytacie?

Ja gazet nie czytam za bardzo. Z kolorowych kiedyś "Panią", teraz już nie. Jak mi przyjaciel podrzuci to 'Uważam Rze: Historia", albo właśnie z GW: Historia (i Praca)
Też wolę internet smile

13

Odp: Jakie gazety czytacie?

Lubię charaktery - bardzo dobre psychologiczne pismo,
Czytałam też bluszcz, ale niestety przestali go wydawać sad

14

Odp: Jakie gazety czytacie?

Ja czytam tylko Angorę a moja mama przynosi z biblioteki Zwierciadło.
Jak jestem gdzieś u lekarza to w poczekalni zawsze jest dużo gazet, więc sobie zawsze oglądam i niestety 50% gazety składa się z reklam i to mnie odrzuca od prasy kobiecej.

15

Odp: Jakie gazety czytacie?

Kiedyś przepadałam za Newsweekiem bo był obiektywny ale odkąd pojawił się tam Redaktor Lis to mam wrażenie że mają na celu tylko szokowanie, głównie okładkami. Treści nie podobają mi się już za niczym, wolę książki chyba jednak

16

Odp: Jakie gazety czytacie?

ostatnio wracam często do Zwierciadła...

17

Odp: Jakie gazety czytacie?

Tak jak Newsweek, tak i Wprost robi teraz wzbudzające emocje okładki.

18

Odp: Jakie gazety czytacie?

Ja lubię Cosmopolitana i Flesza. Typowe "odmóżdżacze" tongue

19

Odp: Jakie gazety czytacie?

[quote=niechcemisie]Tak jak Newsweek, tak i Wprost robi teraz wzbudzające emocje okładki.[/quote]
Zgadzam się wink
Ale jak chce sobię pooglądać fajne grafiki to idę po prostu na wystawę wink

20

Odp: Jakie gazety czytacie?

Haha, słusznie Monia99

21

Odp: Jakie gazety czytacie?

Angore z której,  zawsze można się dowiedzieć czegoś ciekawego no i Detektywa

22

Odp: Jakie gazety czytacie?

Pamiętam, że jako nastolatka zaczytywałam się historiami z "Detektywa". Tyle lat i to pismo nadal istnieje.

23

Odp: Jakie gazety czytacie?

Jeśli kupuję magazyny, to Twój Styl, Newsweeka. W Stanach paierowe wydanie juz nie istnieje - ciekawe kiedy u nas nie będzie można w kioskach go kupić.

24

Odp: Jakie gazety czytacie?

Oj, my to raczej nieprędko się przerzucimy. Nawet karty są u nas jeszcze w powijakach, w sklepach nadal płacimy głównie papierem więc i chyba papier będziemy długo jeszcze czytać.

25

Odp: Jakie gazety czytacie?

Rzadko, ale zdarza mi się kupić, zwłaszcza, gdy jest jakiś dodatek, typu film, kalendarz,  a czasem dają torby ;p jedna mi nawet całkiem dobrze służy, już kolejny rok wink a lubię czytać Twój Styl, Gala albo Newsweek smile