1

Temat: Sposoby na jesienną chandrę:)

Przed nami jesień, niezbyt atrakcyjna pora roku, wiele osób w tym czasie musi zmierzyć się nie tylko z zewsząd atakującymi wirusami ale i obniżonym samopoczuciem ze względu na ograniczoną ilość słońca.
Dla mnie to najgorsza pora roku ale są tacy którzy ją uwielbiają. Mnie niestabilna pogoda( taka jak dziś) przyprawia o ból głowy.
Jak polubić jesień? Co robić żeby nie dopadła jesienna depresja? Macie na to własne sprawdzone sposoby?

2

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Ja na szczęście nic nie mam do jesieni. I nie tylko dlatego, że mam wtedy urodziny big_smile Lubię chodzić po parku, podziwiać zmieniające się barwy i kopać w liście. Poza tym pogoda również w miarę dobrze na mnie działa. Nie lubię mrozów, a upały również na mnie źle wpływają. Jeśli już jednak złapie mnie mały dół to korzystam z tego co lubię... Idę na wieczorny spacer, potem wanna w towarzystwie ciepłej herbaty i relaksacyjnej muzyki, a na koniec dobra książka czy film. No i zawsze jakieś małe zakupy się przydają big_smile

3

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Uwielbiam jesień big_smile
Patra, musisz zacząć dostrzegać te wszystkie plusy, choć dla każdego są inne.
Jak dla mnie to:
- romantyczna atmosfera, głównie dzięki pogodzie
- wieczory spędzone z dobrą książką
- smak gorącej herbaty po powrocie do domu
- jesienne ciuchy :*
- powrót do szkoły
- grzybobranie
- kolory jesieni
- smaki jesieni
- nostalgia

4

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Kąpiele w różnych solach, wieczory przy winie i kominku, gorąca herbata/kawa też jesienią smakuje inaczej, lepiej smile No i spacery bo mieniącym się kolorami lesie

5

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

[quote=Iwona-bloguje]Ja na szczęście nic nie mam do jesieni. I nie tylko dlatego, że mam wtedy urodziny big_smile Lubię chodzić po parku, podziwiać zmieniające się barwy i kopać w liście. Poza tym pogoda również w miarę dobrze na mnie działa. Nie lubię mrozów, a upały również na mnie źle wpływają. Jeśli już jednak złapie mnie mały dół to korzystam z tego co lubię... Idę na wieczorny spacer, potem wanna w towarzystwie ciepłej herbaty i relaksacyjnej muzyki, a na koniec dobra książka czy film. No i zawsze jakieś małe zakupy się przydają big_smile[/quote]

Dobre sposoby, też nie lubię mrozu ale upały mi nie przeszkadzają, lubię ciepło, też mam urodziny na jesieni i powinnam ją lubić tymczasem jest inaczej sad

6

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

[quote=niechcemisie]Uwielbiam jesień big_smile
Patra, musisz zacząć dostrzegać te wszystkie plusy, choć dla każdego są inne.
Jak dla mnie to:
- romantyczna atmosfera, głównie dzięki pogodzie
- wieczory spędzone z dobrą książką
- smak gorącej herbaty po powrocie do domu
- jesienne ciuchy :*
- powrót do szkoły
- grzybobranie
- kolory jesieni
- smaki jesieni
- nostalgia[/quote]
Fajna pora roku dla poetów smile)
Masz sporo racji, jesień może być piękna smile

7

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

[quote=Monia99]Kąpiele w różnych solach, wieczory przy winie i kominku, gorąca herbata/kawa też jesienią smakuje inaczej, lepiej smile No i spacery bo mieniącym się kolorami lesie[/quote]
...a kiedy jest zimno, deszczowo i wieje? smile) Tylko z tym mi się jesień kojarzy, nie mam chyba wyobraźni:(

8

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Niechcemisie ładnie to ujęłaś :-) Taką jesień chciałabym mieć aż do zimy. Złota polska jesień.
Niestety często ta piękna jesień to kilka dni/tygodni, a reszta to chwile zimne, mokre i wietrzyste. Tak czy owak- koc, ciepła kawa/herbata i książka to mój sposób na przyjemne jesienne długie wieczory.

9

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Hm... Artwordstyle, wiesz co dobre smile

Patra, jeśli jesteś takim ciepłolubkiem to zakładaj grube skarpety i dawaj nura pod pierzynę, zażyć intelektualnej rozrywki typu dobra książka rozkręcająca wyobraźnię, dobry film albo marzenia... smile
Jeśli przeszkadza Ci pogoda możesz robić wszystko to, na co szkoda Ci było czasu podczas gorącego lata: porządkowanie domowych zakamarków, nadrabianie zaległości filmowo-serialowych albo... pogaduchy na forum z nami big_smile

10

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

To świetny pomysł, poprzestawiałam meble, porządki w szafie, pochowałam letnie ubrania, wreszcie mam porządek, szkoda tylko że jesień i zimą są takie długaśne sad , ale myślę że nie będzie tak źle, kupiłam w markecie grube skarpety, takie fikuśne, ciepło mi w stopy chociaż a to połowa sukcesu wink

11

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Na długą jesień i zimę można coś zaradzić jeśli jest śnieg i są fundusze... no i jeśli można wziąć urlop. Jakiś wyjazd w góry otulone białym puchem, romantico przy winku i kominku i takie tam, zimowe sporty. A  jeśli ktoś nie lubi śniegu to może wycieczka nad błękitny ocean? Tylko że wtedy jakoś tak dziwnie byłoby wracać do chlapy i szarugi.
Hm... co by tu jeszcze wymyślić... zawsze mi się późną jesienią i zimą podobały puby, w których jest stłumione, ciepłe światło i duża szyba. Grzane wino lub inny jakiś smaczny trunek i zerkanie przez okno na zaśnieżone, albo nawet zabłocone ulice i chodniki. Warunek - żeby w środku lokalu było ciepło i przyjaźnie, muzyczka w tle itp. No ale to nie jest pomysł na codzień, chyba że ktoś lubi chlapnąć wink
Tak czy inaczej spotkania z ludźmi powinny pomóc, nawet jeśli w domu. Przy ludziach zawsze się coś dzieje, a czas szybciej leci.

Patra, co to za skarpety masz, bo opis fajnie brzmi? Ja kupiłam trzy pary takich grubych w kolorowe, wesołe paski.

12

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Osobiście wolałabym w ciepłe kraje, ie ma to jak lenistwo na gorącej plaży
A nie tam jakieś skarpety i śnieg:)

13

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Powinnaś mieszkać w strefie bez zimy :d

Ja za to potrafię się zaaklimatyzować bez problemu wszędzie smile
Zawsze mnie cieszyło to, że w Pl są różne pory roku. Nie chciałabym mieszkać gdzieś, gdzie jest ciągle zimno albo ciągle ciepło, gdzie ludzie nie znają śniegu albo gdzie nie mogą leżeć plackiem w słońcu, bo jest za chłodno.

14

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Ja toleruję wszystko oprócz błota pod nogami o każdej porze roku...

15

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Dziś jest u mnie tak słoneczna pogoda, że aż nie chciało mi się wracać ze spaceru... Słoneczko to najlepszy sposób na wszystkie smutki!

16

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Rozgrzewająca herbata i szarlotka u babci:)

17

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Eeee no, Honoratka smile Takie metody to ja jak najbardziej popieram big_smile

18

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Termofor i ciepły kocyk

19

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Szukam termoforka idealnego. Musi mieć sweterek, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego. W JYSK są fajne, ale to jeszcze nie to. Chciałabym, żeby był dość wesoły, żeby robiło się cieplutko na sam widok.

20

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Co w takim razie na zimową chandrę i taki ponury dzień jak dziś? Kawa i ciastko nie pomogło wink

21

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

Kiedy taka brzydka pogoda za oknem trzeba koniecznie poprawić sobie humor big_smile Ostatnio ze znajomymi postanowiliśmy zadziałać - w końcu karnawał - i trochę się zabawić. Wynajęliśmy wspólnymi siłami lokal i zorganizowaliśmy fabularną grę kryminalną - brało w niej udział ponad 20 osób. Bawiliśmy się świetnie. Wszyscy ucharakteryzowaliśmy się za uczestników wydarzenia ze scenariusza i odgrywaliśmy swoje role. Nasza gra nazywała się

22

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

W moim przypadku jesienna chandra trwa przez całą zimę wink. Ten szaro-bury widok za oknem, brak słońca i coraz krótsze dni działają na mnie ogromnie dołująco. Jeżeli mam wtedy jakąś wolną chwilę, wykładam się na łóżku z książką i gorącym kakaem. Alternatywą może też być po prostu jakiś film. A tak poza tym humor poprawiają mi, jak pewnie każdej kobiecie, zakupy smile

23

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

[quote=Marylka20]Kiedy taka brzydka pogoda za oknem trzeba koniecznie poprawić sobie humor big_smile Ostatnio ze znajomymi postanowiliśmy zadziałać - w końcu karnawał - i trochę się zabawić. Wynajęliśmy wspólnymi siłami lokal i zorganizowaliśmy fabularną grę kryminalną - brało w niej udział ponad 20 osób. Bawiliśmy się świetnie. Wszyscy ucharakteryzowaliśmy się za uczestników wydarzenia ze scenariusza i odgrywaliśmy swoje role. Nasza gra nazywała się Bellissima[/quote]

Bardzo fajny pomysł ale do tego trzeba fajnych znajomych i masę czasu, jak dla mnie odpada. sad

24

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

[quote=filadelfia]W moim przypadku jesienna chandra trwa przez całą zimę wink. Ten szaro-bury widok za oknem, brak słońca i coraz krótsze dni działają na mnie ogromnie dołująco. Jeżeli mam wtedy jakąś wolną chwilę, wykładam się na łóżku z książką i gorącym kakaem. Alternatywą może też być po prostu jakiś film. A tak poza tym humor poprawiają mi, jak pewnie każdej kobiecie, zakupy smile[/quote]

Tak, lubię ale nie wielkie centra handlowe bo wychodzę zmęczona i z bólem głowy.
Teraz zresztą zapowiadają jakieś arktyczne mrozy więc pewnie skończy się na książce i filmie wink

25

Odp: Sposoby na jesienną chandrę:)

ja mam większą chandrę zimą, jak sie wcześnie robi ciemno. Wychodze do pracy w nocy i wracam po ciemku, można powiedziec