51

Odp: wybielanie zębów

Oj tak, kiedyś pewien dentysta zaplombował mi bolącego zęba. Zdziwiło mnie to, ale stwierdził, że za dwie godziny powinno przestać boleć. Cierpialem przez cały weekend a jakie pretensje mial, że taką ladną plombę musi usuwać.

52

Odp: wybielanie zębów

Widocznie nie zauważył że jednak coś jest z nim nie tak... Ale to dziwne, najpierw trzeba wyleczyć ból, ewentualnie założyć plombę czasową, np. na tydzień czy dwa... Albo opatrunek i za parę dni podjąć decyzję... no ale plomba jest najdroższa więc chcial szybko zarobić, licząc że może się uda?

53

Odp: wybielanie zębów

Tyle że ja przyszłam do niego z bólem i powiedziałam mu o tym, nie powinien tej informacji zlekceważyć. Moja koleżanka miała też przeboje - po ciąży zęby zaczęły jej się psuć w zatrważającym tempie. Udała się do dentystki, która zajęła się ząbkiem. Opłata wyniosła ok. 200 zł, po czym pani dentystka inkasując pieniążki rzekła:"Ten ząb i tak będzie niedługo do usunięcia."

54

Odp: wybielanie zębów

Odwapniły się, trzeba dbać o nie wtedy...

55

Odp: wybielanie zębów

Kolejny powód jak dla mnie, żeby w ciążę nie zachodzić. Nie chcę w tak młodym wieku przyssać się razem z dzieckiem do cyca żeby się najeść, bo zębów brak.

56

Odp: wybielanie zębów

Zaraz Cię zakrzyczą te wszystkie zachwycone rodzicielstwem i bobasami mamuśki, co to dziecko jest "najlepszym prezentem' od losu... (jakby zapomniały skąd sie dzieci biorą:) Szkoda tylko, że takim rozwrzeszczanym i zas... wink

57

Odp: wybielanie zębów

Ha ha big_smile big_smile big_smile Jeśli mnie zakrzyczą to tylko utrwali mi się przekonanie, że nie warto smile

58

Odp: wybielanie zębów

proszę o pomoc! Byłam wczoraj u dentysty, ponieważ okazało się, że mam do zrobienia następujące rzeczy:

- czyszczenie kamienia - wszystkie zeby góra dół, fluoryzacja, dodatkowe zabezpieczenia itp 300 zł
- leczenie 4 zębów - 800 zł
- 4 porcelanowelicówki 5200 zł
- odbudowa zęba po urazie 300 zł
razem 6300 zł! Czy to nie za dużo?

Gabinet jest na naprawdę światowym poziomie, lekarz po 50, bardo miły Pan

59

Odp: wybielanie zębów

Barbie 4 zęby za 800zł to chyba kanałowo - ja kilka dni temu zapłaciłam 200zł za kanał (w tym dwa zdjęcia RTG) - także cena OK, ale za "większą naprawę"
licówki są drogie... moja siostra płaciła coś ok. 1200zł za sztukę - ale na to warto wydać kasę!!
a po urazie odbudowa, to nie mam pojęcia...

nic tylko być dentystą w tym kraju sad
ja na szczęście miałam tylko tą jedną dziurkę, ale mój Mąż to zostawi w gabinecie ze dwie pensje sad


no i pytanie gdzie mieszkasz, bo ja podaję ceny "warszawskie" czyliu teoretycznie ciut droższe od pozostałych rejonów Polski

60

Odp: wybielanie zębów

właśnie, to zależy duzo od rejonu, wydaje mi się, że trzeba porównać w innych punktach, radze po prostu wejść jeszcze gdzieś indziej i się już konkretnie podpytać

61

Odp: wybielanie zębów

dzisiaj właśnie idę do drugiego gabinetu, kurcze nie wiem co robić, popytam się jeszcze:(

62

Odp: wybielanie zębów

[quote=avianna]Kusi mnie żeby wybielić sobie zęby. Jednak zastanawiam się czy nie będę tego żałować później. Czy warto? Jest to bezpieczne? jak długo utrzymuje się efekt? Któraś z was ma to już za sobą?[/quote]


ja używałam biała perłe smile) powiem Ci naprawdę efekt widoczny, aczkolwiek mam kolor kości jaki mam i całkowicie ich nie wybielę, a pasty dla mnie to tylko podtrzymanie efektu, ale moich pasty nie wybielają..

63

Odp: wybielanie zębów

ja też długo miałam problem z zębami i w końcu zdecydowałam się wybielić, ale obawiałam się, że jak zrobie to u dentysty to będę miała problemy ze szkliwem ale znalazłam w internecie taki preparat Liquid Smile i sama go nakładałam na zęby i jestem bardzo zadowolona, nie bolą mnie dziąsła ani szkliwo a efekty są bardzo zadawalające

64

Odp: wybielanie zębów

Ja długi czas myłam zęby pastą Blenx. Kojarzycie?? Ja nie zauważyłam różnicy ale moja koleżanka np.tak.. i ma ładne zęby.A powiedzcie mi czy jak będe chciała wybielić zęby u dentysty a to on sprawi że będą naprawdę białe czy takie jaki mam kolor kości?? A nie mam idealnego sad

65

Odp: wybielanie zębów

niestety to tańsze wybielanie, czyli w cenie ok. 500-600 złtych jest kiepskie, moja koleżanka zrobiła sobie to przed ślubem i jak pochwaliła się swoimi zębami , to nie było widać prawei  zadnej róznicy, no moze minimalną.

66

Odp: wybielanie zębów

Z tymi dziećmi macie rację.W tym kraju nie można powiedzieć,że się nie chce mieć dzieci, bo zaraz usłyszysz,że jesteś młoda, głupia, nie znasz się na życiu a małżeństwo jest po to by dzieci produkować.Tak się wychowuje dziewczynki-lalki-bobaski,kołyski,zestawy do herbatki,zabawa w szkołę,sukienki, a gdzie normalne wychowywanie dziewczynek.Dzieci powinno się mieć w takim momencie,kiedy to kobieta chce mieć i podejmuję tą decyzję świadomie.

67

Odp: wybielanie zębów

[quote=Alena]Z tymi dziećmi macie rację.W tym kraju nie można powiedzieć,że się nie chce mieć dzieci, bo zaraz usłyszysz,że jesteś młoda, głupia, nie znasz się na życiu a małżeństwo jest po to by dzieci produkować.Tak się wychowuje dziewczynki-lalki-bobaski,kołyski,zestawy do herbatki,zabawa w szkołę,sukienki, a gdzie normalne wychowywanie dziewczynek.Dzieci powinno się mieć w takim momencie,kiedy to kobieta chce mieć i podejmuję tą decyzję świadomie.[/quote]

A jak to się ma do tematu bądź toczącej się dyskusji? hmm

68

Odp: wybielanie zębów

Jeśli chodzi o wybielanie to stosowałam żel Biała Perła (nie pastę, tylko taki żel do którego dołączone są gumowe wkładki na zęby, na które aplikuje się preparat). Stosuje się to przez 3 tygodnie raz na pół roku. Efekt według mnie świetny - kilka osób pytało się mnie czym wybielałam zęby, czyli różnica jest widoczna. Rozmawiałam również o nim z moja dentystką i jest to podobno jeden z bezpieczniejszych preparatów. Faktem jest, że nigdy nie podrażnił mi ani zębów ani dziąseł, nie zauważyłam też nadwrażliwości. Koszt to ok. 50 zł na allegro

69

Odp: wybielanie zębów

[quote=cforcraving]Jeśli chodzi o wybielanie to stosowałam żel Biała Perła (nie pastę, tylko taki żel do którego dołączone są gumowe wkładki na zęby, na które aplikuje się preparat). Stosuje się to przez 3 tygodnie raz na pół roku. Efekt według mnie świetny - kilka osób pytało się mnie czym wybielałam zęby, czyli różnica jest widoczna. Rozmawiałam również o nim z moja dentystką i jest to podobno jeden z bezpieczniejszych preparatów. Faktem jest, że nigdy nie podrażnił mi ani zębów ani dziąseł, nie zauważyłam też nadwrażliwości. Koszt to ok. 50 zł na allegro[/quote]


Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem tego, moja koleżanka bardzo to sobie chwali a jej ząbki są bielusieńkie. 50zł to nie majątek, może rzeczywiście warto spróbować.

70

Odp: wybielanie zębów

Ja właśnie też czytałam, że wybielanie zębów za pomocą tych nakładek z żelami jest bezpieczne w porównaniu z innymi metodami, u dentysty czy paskami, bo nie niszczy szkliwa. I jak tak szukałam różnych preparatów, to sporo osób się skarżyło na nadwrażliwość, że ich bolą zęby. O Białej Perle słyszałam wcześniej, a z kolei moja koleżanka wybielała iBrightem i to też są nakładki z żelem,  z efektów jest mega zadowolona, muszę się bardziej chyba wgłębić w temat, żeby coś wybrać konkretnego... A, chciałam zapytać, czy jak wybielaliście zęby, to stosowaliście przy okazji pasty przeciw nadwrażliwości?

71

Odp: wybielanie zębów

[quote=justynak00]

Ja właśnie się zastanawiam nad zakupem tego, moja koleżanka bardzo to sobie chwali a jej ząbki są bielusieńkie. 50zł to nie majątek, może rzeczywiście warto spróbować.[/quote]

Fakt, majątek to to nie jest, ale czasem można sobie tanimi produktami szkliwo zniszczyć na całe życie, więc warto zwrócić uwagę na skład, opis działania, ewentualne skutki uboczne, czy występują.



[quote=serminna]O Białej Perle słyszałam wcześniej, a z kolei moja koleżanka wybielała iBrightem i to też są nakładki z żelem,  z efektów jest mega zadowolona, muszę się bardziej chyba wgłębić w temat, żeby coś wybrać konkretnego... A, chciałam zapytać, czy jak wybielaliście zęby, to stosowaliście przy okazji pasty przeciw nadwrażliwości?[/quote]


Te dwa "wybielacze" to są chyba najpopularniejsze nakładki do wybielania zębów.Z tego, co się orientuję, bo moja siora wybielała, to nie musisz stosować jakichś specjalnych past do zębów, ona została przy tej, którą do tej pory używała i nic się nie działo  ani podczas wybielania, ani po.

72

Odp: wybielanie zębów

Naturalna, a Twoja siostra wybielała Perłą albo iBrightem czy jeszcze czymś innym? Jak efekty? Jak wyglądają jej zęby - nie ma problemów ze szkliwem?

73

Odp: wybielanie zębów

[quote=terinna]Naturalna, a Twoja siostra wybielała Perłą albo iBrightem czy jeszcze czymś innym? Jak efekty? Jak wyglądają jej zęby - nie ma problemów ze szkliwem?[/quote]

Ibrightem wybielała, efekty super, zęby ma białe, a szkliwo takie jak przed wybielaniem, wiec problemów nie ma .

74

Odp: wybielanie zębów

A zmieniała dietę podczas wybielania? Unikała jakichś konkretnych napojów albo potraw? Kawa podobno barwi zęby, wino też, może należałoby odstawić na czas wybielania? I jeszcze jak długo ten Ibright się stosuje?

75

Odp: wybielanie zębów

[quote=terinna]A zmieniała dietę podczas wybielania? Unikała jakichś konkretnych napojów albo potraw? Kawa podobno barwi zęby, wino też, może należałoby odstawić na czas wybielania? I jeszcze jak długo ten Ibright się stosuje?[/quote]

Nie  zmieniała diety, jadła tak samo cały czas, piła też to samo, chociaż kawy raczej nie pija, naprawdę od święta, wiec kawy raczej z reguły nie pije. I chyba przez tydzień stosowała, coś koło tego.