1

Temat: Homeopatia

Bardzo proszę o porady, czy leczenie lekami homeopatycznymi dzieci w wieku przedszkolnym jest skuteczne.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie będę bardzo wdzięczna za radę.

2

Odp: Homeopatia

hejka, z tego co wiem na temat homeopatii są bardzo różne opinie, niektórzy piszą, że to działanie wyłącznie na psychikę, więc w przypadku małego dziecka nie miałoby to sensu... jednak - ja miałam problemy z migdałkami, i naprawdę leki homeopatyczne kupione w aptece mi pomogły! Tak więc, musisz zadecydować sama i spróbować, na pewno nie zaszkodzą....

3

Odp: Homeopatia

ja nie serwowałabym dziecku kompletnie nic bez konsultacji z lekarzem, czy jest na sali jakiś lekarz? Może się wypowie co myśli o tym???:/

4

Odp: Homeopatia

jestem przeciwna...
to są leki z serii "na pewno nie zaszkodzą, a może pomogą"
niestety wciąż nie ma udokumentowanych badań klinicznych, wykazujących na skuteczność tych leków, i wciąż brakuje rzetelnej wiedzy na temat ich działania, są więc to leki o niepotwierdzonej wartości i skutecznosci

5

Odp: Homeopatia

Homeopatia to jedna z form leczenia naturalnego.Leki oparte są wyłącznie na surowcach pochodzenia roślinnego,zwierzęcego i mineralnego.Są nietoksyczne i nie mają działań ubocznych.Szczególnie poleca się je małym dzieciom,kobietom w ciąży i karmiącym matkom.Jej dewizą jest jest "podobne leczyć podobnym".

Jeszcze nie miałam okazji wypróbować ale myślę,że wypróbuję jak mała będzie większa.

6

Odp: Homeopatia

Na pewno jest skuteczne.
Jeszcze zapytaj pediatrę co myśli na ten temat.

7

Odp: Homeopatia

Uważam, że homeopatia jest skuteczna. W prawdzie nie należy do szybkich sposobów zwalczania choroby, jednak cierpliwość  się opłaca  i wkońcu przychodzą upragnione rezultaty.Najlepszym dowodem są wyleczeni ludzie smile Wieu przeciwników uważa, że jest to metoda nie skuteczna i choroba powraca. Nie zgadzam się z tym,.Zresztą po lekach konwencjonalnych choroba również powraca a my trujemy się chemią oraz narażamy na skutki uboczne.

8

Odp: Homeopatia

Nie wiem, czy w to mam wierzyć, czy nie, bo tez różnie się mówi i pisze.

9

Odp: Homeopatia

[quote=emilia_s292]Homeopatia to jedna z form leczenia naturalnego.Leki oparte są wyłącznie na surowcach pochodzenia roślinnego,zwierzęcego i mineralnego.Są nietoksyczne i nie mają działań ubocznych.Szczególnie poleca się je małym dzieciom,kobietom w ciąży i karmiącym matkom.Jej dewizą jest jest "podobne leczyć podobnym".

Jeszcze nie miałam okazji wypróbować ale myślę,że wypróbuję jak mała będzie większa.[/quote]
Lepsze to niż leki oparte na składnikach chemicznych...

10

Odp: Homeopatia

Summerlove, lepsze, lepsze.

11

Odp: Homeopatia

na mnie leki homeopatyczne to o wiele lepsze rozwiązanie niż faszerowanie się antybiotykami...np. na wątrobę wolę już nie przyjmować leków na chemicznych składnikach, a kupić naturalny HEEL Hepeel na e-lek.pl i mieć problem z głowy, wystarczy, że jak byłam młodsza to wciskali we mnie wszelakiego rodzaju antybiotyki

12

Odp: Homeopatia

Ja bym tego nie wzięła. Wolę chemię niż truciznę.

13

Odp: Homeopatia

[quote=zima300]hejka, z tego co wiem na temat homeopatii są bardzo różne opinie, niektórzy piszą, że to działanie wyłącznie na psychikę, więc w przypadku małego dziecka nie miałoby to sensu... jednak - ja miałam problemy z migdałkami, i naprawdę leki homeopatyczne kupione w aptece mi pomogły! Tak więc, musisz zadecydować sama i spróbować, na pewno nie zaszkodzą....[/quote]
mi kiedyś lekarz przepisała lek homeopatyczny od kaszlu i bardzo mi pomagał, stosowałam przez wiele lat, brało się go pod język

14

Odp: Homeopatia

To zupełnie jak nitroglicerynę na serce

15

Odp: Homeopatia

To ja na zapalenie oskrzeli sobie pójdę zapalić.

16

Odp: Homeopatia

Środki homeopatyczne powstają w ten sposób, że substancja czynna (jeśli jest ona w ogóle jest czynna) jest poddawana ogromnemu rozcieńczeniu. To tak jakby na przykład w ogromnym jeziorze rozpuścić łyżkę soli. Więc sami odpowiedzmy sobie na pytanie czy substancja w takim rozcieńczeniu może zadziałać. Moim zdaniem jest to bardziej kwestia psychiczna. Działanie na zasadzie placebo.

17

Odp: Homeopatia

Chyba jednak w większym stężeniu są te składniki? Ja uznaję na przeziębienie sok z czarnego bzu - to też homeopatia, a jak działa:)

18

Odp: Homeopatia

Ale homeopatia ma niemal tyle samo przeciwników co zwolenników.

19

Odp: Homeopatia

Ale pamiętajmy, że homeopatia opiera się na hipotezie tzw. "pamięci wody" czyli ta odrobina soli w jeziorze sprawia, że cząsteczki stykając się z cząsteczkami innych substancji przybierają charakterystyczne ułożenie lub drganie, stan ten jest zachowywany i przenoszony na następne cząstki wody pomimo wielokrotnego i ogromnego rozcieńczania jak i oddzielenia substancji zmieniających układ cząsteczek wody. Za badania nad pamięcią wody pewien uczony dostał nagrodę Nobla, więc cos w tym musi być.
Jestem zwolenniczka homeopatii zarówno pastylki na przeziębienie , jak i czopki dla dzieci czy aerozol na katar  nam pomagają.

20

Odp: Homeopatia

Też jestem zwolenniczką homeopatii.  U mnie też króluje  - szczególnie teraz w  tym okresie gryp i przeziębień.

21

Odp: Homeopatia

No właśnie ja  biorę profilaktycznie i póki co nie chorowałam. Niemniej jednak nie niszczy wątroby, bo pewnie wybrałabym coś innego smile

22

Odp: Homeopatia

Ja wolę leczyć się czym innym mimo wszystko smile Czytałam bardzo dużo o homeopatii i wolę zwykłą aspirynę smile

23

Odp: Homeopatia

Na mnie homeopatia nie działa...

24

Odp: Homeopatia

A ja w nią nie wierzę, tzn. w jej pozytywne działanie, więc na mnie też by nie zadziałała.

25

Odp: Homeopatia

Sporo osób jest dość sceptycznie nastawiona jeżeli chodzi o leki homeopatyczne. Ja tam stosuję homeopatię i póki co mi pomaga. Kiedyś spadłam z roweru i strasznie się poobijałam. Ponieważ szłam na rodzinną uroczystość to nie chciałam wyglądać jak jakaś ofiara przemocy i zastosowałam żel. Siniaki były stanowczo mniej widoczne.