251

Odp: Zupy ...

[quote=justyna]a ja ostatnio zrobiłam "bigos" z pekińskiej z przecierem pomidorowym smile

Emilka zrób z ciecierzycy - w smaku jest podobna, ale nieco delikatniejsza! może zje?[/quote]

nie wpadła bym na ten pomysł....szczerze mówiąc, to nie dawałam jej jeszcze nic z ciecierzycy...a robi się tak jak zwykłą grochówkę?

252

Odp: Zupy ...

ja robię tak:
Zupa z ciecierzycy - składniki:

- 1 por,

- 2-3 ząbki posiekanego czosnku,

- 1 puszka ciecierzycy (odsączonej i opłukanej) lub 1 szklanka suchej,

- 0,5 litra wywaru drobiowego/warzywnego, 2 obrane i pokrojone kostkę ziemniaki

- sól, pieprz do smaku, tymianek

- oliwa z oliwek (extra virgin)

Zupa z ciecierzycy - sposób przygotowania:
W garnku, na delikatnym ogniu rozgrzej oliwę, dodaj czosnek, posiekanego pora i tymianek, duś pod przykryciem do miękkości. Następnie dodaj ciecierzycę i ziemniaki, zalej bulionem. Całość zagotuj i gotuj około pół godziny (aż ziemniaki staną się miękkie). Za pomocą tłuczka lub blendera możesz rozbić ziemniaki i ciecierzycę, dzięki czemu zupa będzie gęsta. Dopraw do smaku.

i blenduję tylko część zupy, żeby było co gryźć wink choć jak rozgotujesz cieciorkę to jest mięciutka, także bez obaw

253

Odp: Zupy ...

Dzięki, na pewno wypróbuje !

254

Odp: Zupy ...

Ja lubię zupy i mam tutaj na nie proste przepisy dla początkujących.
Skorzystaj, a wyjdą ci one.

255

Odp: Zupy ...

U mnie dzisiaj rosołek...

256

Odp: Zupy ...

a u mnie - pieczarkowa smile

257

Odp: Zupy ...

u mnie jarzynowa z fasolką zieloną

258

Odp: Zupy ...

wszystkie zupki pycha!

259

Odp: Zupy ...

nie wiem jaką ugotować dziś... mam resztkę tej z fasolką, ale to pewnie zjem w ciągu dnia - to taka mini porcja smile
a w lodówce pustki... pewnie dopiero w sklepie wymyślę coby tu zrobić na poniedziałkowy obiad smile

260

Odp: Zupy ...

A ja tradycyjnie po wczorajszym rosołku mam dzisiaj pomidorową....a jutro????? Już nie mam pomysłów.....

261

Odp: Zupy ...

zrób z ciecierzycy smile

262

Odp: Zupy ...

[quote=emilia_s292]A ja tradycyjnie po wczorajszym rosołku mam dzisiaj pomidorową....a jutro????? Już nie mam pomysłów.....[/quote]

u mnie też pomidorowa - syn się uparł, chociaż dopiero była smile

263

Odp: Zupy ...

A u nas dawno nie było pomidorówki...

264

Odp: Zupy ...

ja mam resztki z wczoraj rosołu, dziś dojadamy! i odpoczywamy od gotowania!

265

Odp: Zupy ...

mnie drugie zostało, do wyboru pierożki albo knedle smile

266

Odp: Zupy ...

Dawno nie jadłam knedli.....i tych pierożków co pisałaś że robisz z kaszą też nie próbowałam...

267

Odp: Zupy ...

moja mama z lubelskiego pochodziła i takie różne rewelacje u mnie w domu były - nigdy tylko mi nie posmakowały pyzy z soczewicą i miętą - tego nie chciałam jeść big_smile

268

Odp: Zupy ...

Też bym chyba ich nie zjadła... Ja tutaj nie mogę się przekonać żeby spróbować ozory...

269

Odp: Zupy ...

ozorów też nie jadam, ale np. żołądki już zjem, ale tylko jak tata je zrobi smile

270

Odp: Zupy ...

a ja jestem fanką wątróbki , uwielbiam!

271

Odp: Zupy ...

też lubię z ogromną ilością smażonej cebulki i dodatkiem świeżej papryki - palce lizać!!!

272

Odp: Zupy ...

Z papryką nie próbowałam...zawsze robię tylko z cebulką i majerankiem...

273

Odp: Zupy ...

A ja jadłam dziewczyny wszystko: wątróbkę, serce, płucka, nerki (cynaderki tak zwane), żołądek ale kurzy,  ozory wołowe i flaki, ale flaki to raczej nie te prawdziwe flaki tylko co? Chyba skóra tak?

274

Odp: Zupy ...

Ja też to wszystko jadłam oprócz ozorów a flaki to pokrojony w paski żołądek...

275

Odp: Zupy ...

falki lubię, ale dopiero od niedawna, Sekretna flaki, to jelita, nie skóra smile
a ozorki lubi mój Tata, choć teraz to baardzo sporadycznie je... kiedyś jak jeździł w delegacje gdzie musiał jadać w restauracjach zawsze brał ozorki (popularne te 30 lat temu), bo uważał, że w tym nigdy go nie oszukają, a biorąc mielonego czy pierogi/gołąbki nigdy nie wiemy co nam dadzą wink sprytnie!