1

Temat: Sposoby na migrenę

Czy macie jakieś wypróbowane sposoby? Wiem, że indywidualnie trzeba podchodzić do każdego przypadku, ale zawsze coś nowego warto się dowiedzieć. Teraz przerabiam specjalną dietę, z zolmilesem w tle, który biorę jak mnie chwyci w pracy.

2

Odp: Sposoby na migrenę

Sama nie mam aż takich bóli, ale teraz reklamują etopirynę na migrenę, może to jest dobre rozwiązanie?

3

Odp: Sposoby na migrenę

Migrena to bardzo indywidualna choroba. Co jednej osobie pomaga innej wręcz szkodzi. Leki przeciwzapalne, których używało się przed pojawieniem się tryptanów, są w stanie powstrzymać atak tylko przed jego rozpoczęciem lub na samym jego początku. Tryptany to nowa grupa leków wydawanych na receptę, działają szybko i skutecznie - mogą zatrzymać atak migrenowy nie tylko na jego początku, ale także w trakcie, kiedy ból jest już bardzo silny.

4

Odp: Sposoby na migrenę

Etopiryna nie jest na receptę więc trudno mi uwierzyć że dziala na tak poważną chorobę jak migrena...

5

Odp: Sposoby na migrenę

Migrenę to trzeba wyleżeć w ciszy:)

6

Odp: Sposoby na migrenę

Niestety właśnie często tak bywa, że trzeba ją przetrwać, choć obecne leki po właściwym, indywidualnym dopasowaniu przez lekarza potrafią przynieść prawdziwą ulgę.

7

Odp: Sposoby na migrenę

Migrena często bardzo utrudnia życie. Mnie ostatnio złapała w drodze do pracy i nie odpuszciła przez cały dzień. To zupełnie wybija z rytmu sad Jak mam możliwość to  staram się nigdzie nie wychodzić z domu, zrelaksować się, wypić zieloną herbatę. Często  osłabia to ból, albo tak tylko sobie wmawiam, że jest lepiej ... Doradźcie jakie Wy ma macie sposoby na walke z migreną ?

8

Odp: Sposoby na migrenę

Nie ma jednolitej recepty na migrenę. To bardzo indywidualna choroba. Pomóc może nam nie tylko lekarz ale też sami sobie. Można prowadzić dzienniczek migreny w którym notuje się wszystkie okoliczności i czynniki towarzyszące atakowi. Pozwoli to z czasem unikać pewnych niekorzystnych sytuacji i oraz unikać pokarmów, które niestety też są wywoływaczmi migreny.

9

Odp: Sposoby na migrenę

na bolące miejsce (kark, czoło lub skronie) nałóż woreczek z kostkami lodu,
postaraj się o odprężenie - zdrzemnij się, weź kąpiel lub wyjdź na spacer,
skorzystaj z porady fizjoterapeuty, są pewne ćwiczenia, których systematyczne wykonywanie pomoże w zwalczaniu skurczów mięśni szyi,
delikatnie masuj palcem wskazującym lub kciukiem (ruchem okrężnym) przez czas od 7 do 15 sekund bolące miejsce, powtarzaj tę czynność kilka razy,
jeżeli masz okazję, korzystaj z masażu - masaż powoduje zmniejszenie stresu, łagodzi także napięcie mięśni,
wykorzystuj do masażu skóry olejki z lawendy lub mięty pieprzowej, są pomocne przy bólach migrenowych.

10

Odp: Sposoby na migrenę

Jaką macie pewność, że to właśnie migrena, a nie np. zapalenie zatok przynosowych? Sama cierpiałam na zapalenie zatok od kilku lat, a byłam przekonana, że to migrena i leczyłam się w tym kierunku. Któregoś dnia zaczęłam się zastanawiać, czy to na pewno migrena i wyszukiwać informacji o innych chorobach z podobnymi objawami. Jedną z nich były właśnie zatoki.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-09-28 08:46:10)

11

Odp: Sposoby na migrenę

Mi migreny przeszły dopiero jak zastosowałam olej CDB, czyli  olejek z konopi. Jest to naprawdę świetny specyfik. Próbowałam wiele rzeczy, lecz dopiero ten olejek pomógł mi i to nie na jednorazowo, lecz pomaga cały czas. Ja bardzo dobry olejek kupiłam na konopnymarket.pl

12

Odp: Sposoby na migrenę

Ja słyszałam, że magnetoterapia świetnie pomaga w migrenie.. Myślę, że warto się przejść i się po prostu przekonać smile

13

Odp: Sposoby na migrenę

Na migrenę nie ma skutecznego leku. Raczej objawowo się to leczy.

14

Odp: Sposoby na migrenę

Nie ma skutecznego sposobu na migrenę, co prawda niektóre mogą częściowo pomóc, ale nie wyleczą z niej. Moim zdaniem najważniejsza powinna być wizyta u neurologa - przeprowadzi wywiad, zleci badania, podpowie, jakie leczenie będzie najlepsze.

15

Odp: Sposoby na migrenę

u mnie pomogło zapamiętanie jakie sytuacje powodują migrenę (najczęściej było to brak posiłku we właściwej porze, czyli zbyt długi głód i wychodzenie z ciepłego pomieszczenia do zimnego np z domu w zimie) nadal mi się zdarzają, nie biorę żadnych leków tylko staram się zasnąć, po przebudzeniu zawsze jest po migrenie to mój jedyny sposób, przeczekać sad

16

Odp: Sposoby na migrenę

Widzę, że koleżanki mają ten sam problem co ja... Ciągle szukam informacji o najlepszym sposobie, ale migrena nie mija. Jedyny plus jest taki, że odkryłam lek migea, który pomaga i nie zwariować, gdy mam migrenę...

17

Odp: Sposoby na migrenę

Mnie pomagają tylko leki - na razie sprawdza się excedrin migra stop. Jeżeli np. jest to weekend i nie muszę nic robić to idę po prostu spać w ciemnym i cichym pokoju. Nie chcę ciągle sięgać po leki, bo obawiam się, że kiedyś przestaną działać. Neurolog doradził mi picie kawy, by zapobiegać częstym migrenom. Kofeina rozszerza naczynia krwionośne:)

18

Odp: Sposoby na migrenę

Mnie swego czasu permanentnie męczyła migrena, która niestety przerzucała się także na ból zatok. O ile ból głowy ustąpił to z zatokami muszę się zmagać do teraz. Stosowałam mnóstwo płynów, tabletek i innych specyfików, ale rzadko coś pomaga. Wyczytałam w internecie, a konkretnie na jednym z blogów o zdrowiu (, że istnieje zabieg balonoplastyka, który udrożnia zatoki, ktoś z niego korzystał? smile

Pozdrawiam!

19

Odp: Sposoby na migrenę

sen i dużo wody. bardzo czesto głowa boli przez odwodnienie.

20

Odp: Sposoby na migrenę

Pomaga też unikanie światła, słońca, ekranu komputera czy smartfona - bo ostre światło wzmaga każdy ból głowy...

21

Odp: Sposoby na migrenę

Ludzie cierpiący na migrenę powinni unikać używek - alko, papierosów, kawy...

22

Odp: Sposoby na migrenę

Podobno też powinni unikać ekranow z niebieskim światłem

23

Odp: Sposoby na migrenę

Na fatalne samopoczucie zaczęłam pić o wiele więcej płynów i dodatkowo stosować regularnie krople z melisą. Fajnie działa na rozluźnienie, przestałam też miewać bóle głowy które wcześniej potrafiły męczyć mnie całymi dniami.