76

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Coraz więcej jest przypuszczeń, które nie mają wiele wspólnego z prawdą... Jak czytam w necie, że podobno można zarazić się od kleszcza, to pytam, kiedy ten kleszcz był w Chinach big_smile

77

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Raczej to nieprawdopodobne, chyba że dany kleszcz zarazi się najpierw od człowieka gryząc go - i później przeniesie wirusa gryząc kolejnego...

78

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

To jakieś bzdury, od człowieka można się zarazić a nie od zwierzęcia... Jak nie będziemy uważać i nie będziemy trzymać dystansu, to ta epidemia jeszcze potrwa parę miesięcy.

79

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Na szczęście nie ma nowych obostrzeń więc jest nadzieja, że w maju już będzie normalniej, a latem wirus może zupełnie zaniknąć.

80

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Wirus nie zniknie, może najwyżej nie trafiać na tak dużą ilość podatnych na zachorowanie osób, ale pojedyńcze przypadki mogą być nawet latem. Ja wolę być ostrożna i nie narażać się niepotrzebnie nawet jak ogłoszą cofnięcie ograniczeń.

81

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Mam już dosyć obecnej sytuacji... Święta Wielkanocne spędzę sama w tym roku i jest mi trochę smutno:( Dopiero teraz człowiek docenia to, jak mógł pojechać w góry, pójść na spacer, do kina... Tęsknię za dawnością...

82

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Od ponad czterech tygodni jestem w domu, wyjścia z domu ograniczam do minimum: zakupy raz w tygodniu, czasami jakaś paczka z paczkomatu itp.
Coraz bardziej brak mi kontaktu z drugim człowiekiem
Ten weekend będzie jeszcze trudniejszy ponieważ i mnie też czekają "samotne święta" bez kontaktu z ludźmi...

83

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

To niespotykana atmosfera, właściwie nie czuje się tych świąt... Ludzie też robią zakupy raczej jak zwykle - nie widzę żeby specjalnie szaleli z wydatkami... Wszyscy czekają na normalność...

84

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Czy ktoś z Was w ostatnich dniach podróżował może pociągiem dalekobieżnym? Czy na dworcach i w pociągach obowiązują jakieś obostrzenia, kontrolują podróżnych itp.?
Dużo osób przemieszcza się pomiędzy miastami?

85

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Połowa miejsc może być zajęta w pociągu, ale z tego co widzę to tłumów na naszym dworcu nie ma...

86

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Od jutra na pewno zaczną ścigać za brak masek...

87

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Właśnie dziś sobie zrobiłam maseczkę z chustki i założyłam i okazuje się za gruba, bo utrudnia oddychanie:/ Oby jak najkrócej kazali je nosić...:/

88

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Najlepiej ją zrobić z bandamki, wtedy będą maks. 4 warstwy i łatwiej będzie oddychać:) Ja kupiłam maski w Żabce, 10 szt, za 16.90, ale tylko 1 opakowanie można kupić naraz...

89

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

jak ja widzę że moja sąsiadka pierze i codziennie wywiesza na balkonie jednorazową maseczkę (!!!) to uświadamiam sobie, jak ludzie potrafią wypaczyć każdą ideę zabezpieczania się przed wirusem...

90

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Jeśli dobrze ją wypierze to dlaczego ma nie użyć drugi raz... Lepsza taka maseczka niż żadna...

91

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Wystarczy ją zalać gorącą wodą na chwilę, więc nawet jednorazowa niezbyt ucierpi w praniu i w ten sposób na kilka razy może posłużyć:)

92

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Ja mam 3 wielorazowe bawełniane i jedną zabieram na zmianę w ciągu dnia, druga w tym czasie schnie, a trzecią mam oczywiście na sobie:) Jednorazowe to byłby spory wydatek sądząc po tym jak długo je będziemy nosić, a po kilku praniach mogą nie nadawać się do użytku bo są zbyt delikatne.

93

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Teraz to jeszcze można wytrzymać, choć starsi ludzie często narzekają, że trudno im się oddycha... Ale w upały to nie wiem jak to będzie nosić ją na twarzy... Poza tym będziemy opaleni tylko na wysokości oczu:/

94

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Ale to jedyny sposób żeby ludzie mogli wyjść z domu i jednocześnie nie zarażać innych, jeśli są nosicielami wirusa... Dlatego uważam że to jest dobry krok w stronę wygaszenia epidemii. Oczywiście w domu pewnie nikt jej nie nosi i tym sposobem może zarazić swoich  domowników, ale przynajmniej nie rozniesie wirusa gdzie indziej.

95

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Tęsknię za normalnym życiem, za uśmiechami na ulicy. Jak teraz się uśmiechnąć gdy na twarzy maska?

96

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Dla mnie pierwsze 9 godzin w pracy w maseczce było okrutne. Bardzo kręciło mi się w głowie, trudno było oddychać, robiło mi się słabo, a wybrałam maseczkę, w której oddycha mi się najlepiej, spośród tych, które były do wyboru. Do pracy nosiłam własną, bo w pracowniczych nie dało się wgl oddychać i bardzo śmierdziały. Nie wiem, gdzie je kupili.
Potem się przyzwyczaiłam w miarę, ale to co innego założyć maskę na zakupy, a co innego pracować w niej przez 9 godzin. Współczuję lekarzom i pielęgniarkom.

97

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

To co mają powiedzieć ludzie np. chorzy na astmę czy ortyli, chorzy na serce, którzy i bez maseczki mają problem z oddechem? Sama przy dłuższym chodzeniu w niej czuję się niedotleniona ...

98

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Liczmy na to że szybko minie czas ich noszenia, bo jednak ani makijażu nie ma za bardzo jak zrobić, bo spłynie pod maseczką, ani skóra pod nią nie oddycha jak należy.

99

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Myślę, że latem już nie będziemy ich nosić, liczba zachorowań na pewno spadnie do tego czasu. A na razie trzeba się poświęcić i dla własnego dobra je nosić.

100

Odp: Koronawirus - porady, obalanie mitów, grupa wsparcia

Mam nadzieję, że życie wróci do normy, bo chciałabym w końcu gdzieś wyjechać, a nie cały czas siedzieć w domu... Już nie wytrzymuję tej izolacji...