1

Temat: Wałek czy pędzel do malowania

Co jest najlepsze do malowania ścian? Zabieram się za malowanie pokoju na dość egzotyczny kolo0r i nie wiem czy mam kupić zapas wałków czy pędzel? Czekam na pomoc ekspertów w tej dziedzinie bo ja jestem zielona!

2

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

[quote=Marylka20]Co jest najlepsze do malowania ścian? Zabieram się za malowanie pokoju na dość egzotyczny kolo0r i nie wiem czy mam kupić zapas wałków czy pędzel? Czekam na pomoc ekspertów w tej dziedzinie bo ja jestem zielona![/quote]

Moim zdaniem w tym przypadku lepszy będzie wałek.Szczególnie jeśli chcesz sama malować pomieszczenie i bez pomocy ekipy. Tutaj masz wpis na blogu czemu warto jest coś takiego wybrać. Jakiś czas temu malowałam kuchnię na biało i pomalowałam sobie wałeczkiem. Jeśli jednak malujesz pomieszczenie na ciemny kolor to może lepiej byłoby jednak skorzystać z pomocy ekipy budowlanej? Wbrew pozorom nie jest to takie proste i jeśli nie potrafisz dobrze malować to jeszcze narobisz sobie zacieków....

3

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Wałek jest lepszy - ale trzeba mieć dwa rodzaje - taki duży i mniejszy do rogów.

4

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

I jedno i drugie jest dobra, ale nie każda z tych rzeczy sprawdzi się do wszystkiego. Jeśli powierzchnia jest trudno dostępna, to w tym przypadku lepiej sprawdzi się pędzel, bo nim łatwiej dojdziemy do takich wnętrz. Sama w przyszły weekend zabieram się do malowania salonu i kupiłam i wałek i pędzel, bo 3 ściany zostaną pomalowane na jednolity kolor, a na jednej ścianie chcę namalować ciekawy wzór i do tego celu będę potrzebowała pędzla, bo w niektórych miejscach będzie bardzo cienki.

5

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Ja także używam tylko i wyłącznie wałka. Znacznie lepiej się maluje niż pędzlem.

6

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Do ścian powinno się używać wałka, on nie pozostawia takich smug na ścianach. No i robota jest dzięki niemu znacznie szybsza.

7

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Są osoby, które mają taką wprawę, że pędzel też daje radę:) Mój dziadek np. tylko pędzlem maluje ściany, wałka w ogóle nie używa.

8

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Wałek jest najlepszy, ściany malują się prawie same:)

9

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

Zależy jak równe jest podłoże. Idealnie położona gładź malowana pędzlem to chyba nie najlepszy pomysł. Jakieś chropowate powierzchnie może nadają się do malowania pędzlem. Ciężko też jest zachować wydajność jak przy wałku - malując pędzlem raczej zużyje się więcej farby.