1

Temat: Wałek czy pędzel do malowania

Co jest najlepsze do malowania ścian? Zabieram się za malowanie pokoju na dość egzotyczny kolo0r i nie wiem czy mam kupić zapas wałków czy pędzel? Czekam na pomoc ekspertów w tej dziedzinie bo ja jestem zielona!

2

Odp: Wałek czy pędzel do malowania

[quote=Marylka20]Co jest najlepsze do malowania ścian? Zabieram się za malowanie pokoju na dość egzotyczny kolo0r i nie wiem czy mam kupić zapas wałków czy pędzel? Czekam na pomoc ekspertów w tej dziedzinie bo ja jestem zielona![/quote]

Moim zdaniem w tym przypadku lepszy będzie wałek.Szczególnie jeśli chcesz sama malować pomieszczenie i bez pomocy ekipy. Tutaj masz wpis na blogu czemu warto jest coś takiego wybrać. Jakiś czas temu malowałam kuchnię na biało i pomalowałam sobie wałeczkiem. Jeśli jednak malujesz pomieszczenie na ciemny kolor to może lepiej byłoby jednak skorzystać z pomocy ekipy budowlanej? Wbrew pozorom nie jest to takie proste i jeśli nie potrafisz dobrze malować to jeszcze narobisz sobie zacieków....

3

Wałek jest lepszy - ale trzeba mieć dwa rodzaje - taki duży i mniejszy do rogów.

4

I jedno i drugie jest dobra, ale nie każda z tych rzeczy sprawdzi się do wszystkiego. Jeśli powierzchnia jest trudno dostępna, to w tym przypadku lepiej sprawdzi się pędzel, bo nim łatwiej dojdziemy do takich wnętrz. Sama w przyszły weekend zabieram się do malowania salonu i kupiłam i wałek i pędzel, bo 3 ściany zostaną pomalowane na jednolity kolor, a na jednej ścianie chcę namalować ciekawy wzór i do tego celu będę potrzebowała pędzla, bo w niektórych miejscach będzie bardzo cienki.

5

Ja także używam tylko i wyłącznie wałka. Znacznie lepiej się maluje niż pędzlem.

6

Do ścian powinno się używać wałka, on nie pozostawia takich smug na ścianach. No i robota jest dzięki niemu znacznie szybsza.