1

Temat: Niedobór żelaza - co polecacie?

Ostatnio lekarz mi powiedział, żebym zwróciła uwagę na większą ilość żelaza w diecie, ale nie polecił konkretnego suplementu. Może stosujecie jakiś sprawdzony i możecie podpowiedzieć, który ma zwiększoną wchłanialność? Najlepiej żeby to była 1 tabletka dziennie.

2

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Ja stosuję Biofer, dobrze jest go brać też podczas okresu, żeby uzupełnić tracone z krwią żelazo...

3

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Ja kupowałam też biofer, ale warto do tego dołożyć jakieś naturalne produkty. Dużo żelaza znajdziesz miedzy innymi w wątróbce, czarnej porzeczce, czy burakach smile

4

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Pestki dyni, podroby też warto jeść

5

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

I wątróbkę, ale jej nie znoszę...

6

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Polecam preparaty z miedzią, bo one ułatwiają wchłanianie żelaza. Albo dietę bogatą w oba te związki, np. banany.

7

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Mięsko doskonale uzupełnia braki żelaza:)

8

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Kaszanka jak ktoś lubi jest dobra na to.

9

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

Warto sprawdzić , czy coś nie blokuje wchłaniania żelaza,  no niektóre połączenia produktów tak właśnie działają.

10

Odp: Niedobór żelaza - co polecacie?

O to to, właśnie. Można sobie nieświadomie szkodzić. Na przykład niektóre polifenole wchodzą w reakcję z żelazem hamując jego wchłanianie z przewodu pokarmowego. Zwykle na ulotkach załączonych do opakowania jest informacja jakie produkty należy spożywać w odstępie kilku godzin od zażycia preparatu z żelazem.