1

Temat: Biografia

Witajcie! Mam dziś trochę nietypowe pytanie, a mianowicie poszukuję firmy, która spisuje biografią osoby na zamówienie. Chcemy zrobić prezent mojemu dziadkowi, który naprawdę miał bardzo ciekawe, a zarazem trudne życie, a wydaje mi się, że to fajny prezent, a dodatkowo wnuki zawsze będą mogły sobie przypomnieć dziadka. Nie znam się na tym rynku i nie wiem ile w ogóle może taka biografia kosztować. Możecie coś podpowiedzieć? Pozdrawiam

2

Odp: Biografia

Szczerze to wolałabym sama to zrobić, jakoś nie mam przekonania, że ktoś z zewnątrz odpowiednio by ujął taką historię...

3

Odp: Biografia

Bardzo fajny pomysł smile Ciekawe czy się udało.

4

Odp: Biografia

[quote=passiflore]Szczerze to wolałabym sama to zrobić, jakoś nie mam przekonania, że ktoś z zewnątrz odpowiednio by ujął taką historię...[/quote]
To byłby wspaniały prezent, gdyby na przykład utalentowany literacko wnuk spisał historie opowiadane przez dziadka. Podwójny prezent - dla dziadka i dla całej rodziny, która będzie go wspominać go czytając te opowieści wieczorami, np. podczas świątecznych spotkań, kiedy najbardziej będzie brakowało wszystkim jego obecności... rozczuliłam się. Nie każdy ma jednak lekkie pióro i jeśli w rodzinie talenty poszły w innym kierunku niż literacki, to zatrudnienie kogoś może być dobrym rozwiązaniem.

5

Odp: Biografia

Pierwszy raz słyszę o takim pomyśle, ale muszę przyznać, że bardzo mi się podoba. Nie szukałbym jednak kogoś z zewnątrz, a zwyczajnie usiadł z dziadkiem i dyktafonem i zaczął dłuugą rozmowę. Wiadomo, że inaczej opowiada się komuś bliskiemu, a inaczej rodzinie. Wystarczy spisać to jako dialog (po prostu spisać ze słuchu, z dyktafonu) albo delikatnie to przerobić, układając w jedną historię. Może w tym wziąć udział cała rodzina. Ktoś to spisze, ktoś przerobi, ktoś doda zabawne komentarze albo wersję, którą zmienioną być może opowiedział mu wcześniej dziadek smile kolejna osoba może zanieść to do druku, jeszcze inna zaprojektuje okładkę (na pewno w kimś drzemią ukryte talenty).
Powodzenia i mam nadzieję, że będziecie mieli z tego pamiątkę na pokolenia!

6

Odp: Biografia

Jednak ciekawsze są biografie znanych ludzi, ostatnio czytam biografię Elżbiety Dzikowskiej, fascynująca postać!

7

Odp: Biografia

Ja czytam o Wandzie Rutkiewicz, miała fioła na punkcie tych gór no i tam zginęła

8

Odp: Biografia

Ja lubię biografię aktorów

9

Odp: Biografia

> Hello.Kitty napisał/a:

> Ja czytam o Wandzie Rutkiewicz, miała fioła na punkcie tych gór no i tam zginęła

Czasem wydaje mi się, że nie ma lepszej śmierci od takiej, gdy ktoś umiera w otoczeniu, które kocha. Tylko szkoda, że "przed czasem".