1

Temat: Podstawówka prywatna w Warszawie

Dziewczyny mam do Was pytanko. Jaką prywatną szkołę podstawową w Warszawie mogłybyście mi polecić?
Na miejscu nie mam kogo prosić o radę, a jednak nie chcę w ciemno zapisywać dziecka do żadnej placówki sad

2

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Publiczne podstawówki też mają dobry poziom.. Wśród moich znajomych jakoś nikt nie posyła dziecka do prywatnej szkoły, po prostu te pieniądze można przeznaczyć na korepetycje czy dodatkowe rzeczy dla dziecka... Wg mnie to głupi pomysł płacić za coś, co też jest dostępne bez kosztów.

3

Ja oczywiście nie chce wyjść na osobę, która twierdzi, że publiczne podstawówki są złe, jednak naprawdę bardzo chciałabym posłać córeczkę do prywatnej szkoły, a najlepiej gdyby była ona dwujęzyczna.

4

Sama wprawdzie nie mieszkam w Warszawie, ale dziecko znajomych chodzi tam do prywatnej podstawówki, jeśli chcesz mogę podpytać jaka to szkoła.

5

Tak, jak najbardziej. Prosiłabym o wszelkie informacje na temat tej szkoły.

6

W moim środowisku wszyscy wysyłają dzieci do podstawówek prywatnych, a w dalszej perspektywie do prywatnego gimnazjum. Klasy są niewielkie, dzięki czemu uczeń jest traktowany bardziej indywidualnie, a duża ilość zajęć pozalekcyjnych, które w szkole państwowej są dodatkowo płatne, dodatkowo niwelują koszt czesnego o kilkaset złotych. Suma sumarum, moim zdaniem bardziej się opłaca prywatna, ze względu na indywidualne podejście i zajęcia dodatkowe.

Moje dziecko chodzi do Pro Futuro, podstawówki nr. 61 w Waraszawie. Nie zamieniłabym na żadną inną szkołę - nawet tańszą.

7

Z takiego założenia wyszli też moi znajomi, wybierając szkołę dla swojego dziecka. Przy czym kiedy zapytałam ich, co mogliby powiedzieć o miejscu, do którego zapisali swoje dziecko, odesłano mnie do takiego filmiku na yt  z rekomendacją Colina Rose. W jakimś stopniu daje on pojęcie o tym, jaki system nauczania wprowadzono w szkołach Pro Futuro.

8

Jestem Wam bardzo wdzięczna i muszę powiedzieć, że coraz bardziej jestem przekonana do Pro Futuro.

9

Z tego co mi wiadomo, a zasięgałam opinii u rodziców, uczącego się tam dziecka, to świetna szkoła. Tak sobie myślę, że warto tutaj wspomnieć także  o specjalnej platformie  , która to umożliwia uczniom poszerzanie wiedzy w wybranych dziedzinach i na pewno jest bardzo pomocna w trakcie nauki. Gdyby za moich czasów był dostęp do tego rodzaju materiałów, nauka na pewno byłaby o wiele przyjemniejsza:)

Ostatnio edytowany przez anetakuzera (2016-04-26 20:19:30)

10

Mojej koleżanki córka chodzi do tej pywatnej podstawówki . Jest naprawdę zadowolona z poziomu nauczania i poziomu szkoły. Mój syn od września także się tutaj wybiera, chce od początku zadbać o odpowiednią edukację

11

Jeżeli nie chcesz w ciemno zapisywac dziecka do jakiejś szkoły prywatnej to poleca Ci posłać dziecko tutaj bo mają tam możliwość, że dziecko chodzi 2 tygodnie za darmo a później decydujesz czy chcesz je zapisać czy nie. Dzieki takiej opcji możesz sprawdzić czy dziecku się podoba czy tez nie. Szkoła jest dwujęzykowa i bardzo stawia na rozwój dziecka więc myślę, że dziecko i ty będziecie zadowoleni

12

[quote=kosmiczna]Jeżeli nie chcesz w ciemno zapisywac dziecka do jakiejś szkoły prywatnej to poleca Ci posłać dziecko tutaj  bo mają tam możliwość, że dziecko chodzi 2 tygodnie za darmo a później decydujesz czy chcesz je zapisać czy nie. Dzieki takiej opcji możesz sprawdzić czy dziecku się podoba czy tez nie. Szkoła jest dwujęzykowa i bardzo stawia na rozwój dziecka więc myślę, że dziecko i ty będziecie zadowoleni[/quote]

Też zastanawiam się nad prywatną podstawówką dla córki, słyszałam w sumie o tej Pro Futuro i mam ochotę tam zapisać dziecko. Nawet nie wiedziałam, że można przez 2 tygodnie "testować", zanim się podejmie decyzję. Dobre rozwiązanie. A wiesz może, jakich języków uczą oprócz angielskiego?

13

[quote=Moniqa_][quote=kosmiczna]Jeżeli nie chcesz w ciemno zapisywac dziecka do jakiejś szkoły prywatnej to poleca Ci posłać dziecko tutaj bo mają tam możliwość, że dziecko chodzi 2 tygodnie za darmo a później decydujesz czy chcesz je zapisać czy nie. Dzieki takiej opcji możesz sprawdzić czy dziecku się podoba czy tez nie. Szkoła jest dwujęzykowa i bardzo stawia na rozwój dziecka więc myślę, że dziecko i ty będziecie zadowoleni[/quote]

Też zastanawiam się nad prywatną podstawówką dla córki, słyszałam w sumie o tej Pro Futuro i mam ochotę tam zapisać dziecko. Nawet nie wiedziałam, że można przez 2 tygodnie "testować", zanim się podejmie decyzję. Dobre rozwiązanie. A wiesz może, jakich języków uczą oprócz angielskiego?[/quote]

Ja słyszałam, że oni mają dużo języków do wyboru między innymi niemiecki, francuski, hiszpański i wiele innych. Myślę,że na pewno jakiś język przypadnie Ci do gustu i dziecku poza języka angielskiego który jest bardzo uniwersalnym językiem smile

14

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, bo też właśnie zaczynam się zastanawiać nad podstawówką dla córki. Do tej pory myślałam o państwowej, ale jak tak czytam o tej szkole Pro Futuro, to powoli przekonuję się, że to byłoby jednak lepsze rozwiązanie. Chodzenie do szkoły dwujęzycznej to świetny sposób na naukę angielskiego, a ta umiejętność jest teraz bardzo ważna, jeśli zależy komuś na znalezieniu dobrej pracy. Widzę też, że mają mnóstwo zajęć dodatkowych, sekcje sportowe itd. Wygląda to naprawdę ciekawie.

15

Na Wilanowie jest szkoła podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej. Jest przez Fundację Varsovia. Czesne jest jak na Warszawę spoko, a szkoła ma dobre warunki, ciekawe zajęcia pozaszkolne, sale wyposażone, basen - dzieci mają naprawdę dobre warunki do nauki i rozwoju. No i moje dzieci chętnie chodza, a to też się liczy, bo jak sie lubi szkołę, to i chętniej sie dzieci uczą.

16

Na Białołęce są dwie prywatne szkoły podstawowe - jedna na Piwoniowej a druga na Słodkiej. Obowiązuje tam nauczanie dwujęzyczne oraz corocznie organizowane są egzaminy Cambridge. Dzieciom się podoba i mi także.

17

Zdecydowaliśmy się wysłać dziecko do podstawówki prywatnej w Legnicy: [url]http://www.prywatnaszkola.pl[/url] jesteśmy mega zadowoleni. W szkole jest dużo zajęć dodatkowych, także nie trzeba nigdzie wozić malucha, nauczyciele kładą duży nacisk na naukę, są pomocni, odrabiają z dziećmi lekcje w świetlicy. Od pierwszej klasy obowiązkowe są dwa języki obce.

18

moje dziecko chodzi do te vizji w Warszawie. ja w ogóle uważam, że niepubliczne szkoły mają tą przewagę nad państwowywmi, że mogą pozwolić sobie na mniejsze grupy w klasach czy ciekawsze zajęcia pozalekcyjne. Ja nie pamiętam, żeby w mojej podstawówce było cokolwiek organizowane ponad program nauczania smile

19

Oprócz zajęć dodatkowych ważną kwestią przy wyborze szkoły jest też dla mnie bezpieczeństwo w szkole. Różnie szkoły do tego podchodzą jak i do ubezpieczenia szkolnego które nie jest obowiązkowe. Dlatego sprawdzam wcześniej co szkoła robi aby ochronić dzieci w szkole. Zazwyczaj kończy się na tym, że sama wykupuję ubezpieczenie szkolne dla swojego dziecka.