1

Temat: Podstawówka prywatna w Warszawie

Dziewczyny mam do Was pytanko. Jaką prywatną szkołę podstawową w Warszawie mogłybyście mi polecić?
Na miejscu nie mam kogo prosić o radę, a jednak nie chcę w ciemno zapisywać dziecka do żadnej placówki sad

2

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Publiczne podstawówki też mają dobry poziom.. Wśród moich znajomych jakoś nikt nie posyła dziecka do prywatnej szkoły, po prostu te pieniądze można przeznaczyć na korepetycje czy dodatkowe rzeczy dla dziecka... Wg mnie to głupi pomysł płacić za coś, co też jest dostępne bez kosztów.

3

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Ja oczywiście nie chce wyjść na osobę, która twierdzi, że publiczne podstawówki są złe, jednak naprawdę bardzo chciałabym posłać córeczkę do prywatnej szkoły, a najlepiej gdyby była ona dwujęzyczna.

4

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Sama wprawdzie nie mieszkam w Warszawie, ale dziecko znajomych chodzi tam do prywatnej podstawówki,  tym że ono jest niezbyt chętne do nauki a tam jakoś zdaje

5

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

W moim środowisku rzadko ludzie wysyłają dzieci do podstawówek prywatnych, bo to droga sprawa. Choć oczywiście tam jest komfort bo klasy są niewielkie, dzięki czemu uczeń jest traktowany bardziej indywidualnie, jest duża ilość zajęć pozalekcyjnych. Suma sumarum, moim zdaniem bardziej się opłaca publiczna, ze względu na brak kosztów co miesiąc.

6

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Z takiego założenia wyszli też moi znajomi, wybierając szkołę dla swojego dziecka.

7

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Coraz bardziej jestem przekonana ze nie warto płacić za prywatną naukę

8

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Z tego co mi wiadomo, a zasięgałam opinii u rodziców, uczącego się tam dziecka, to placówka publiczna to też świetna szkoła. Tak sobie myślę, że warto tutaj wspomnieć także o tym, że umożliwia uczniom poszerzanie wiedzy w wybranych dziedzinach i na pewno jest bardzo pomocna w trakcie nauki. Gdyby za moich czasów był dostęp do tego rodzaju materiałów, nauka na pewno byłaby o wiele przyjemniejsza:)

Ostatnio edytowany przez anetakuzera (2016-04-26 20:19:30)

9

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Mojej koleżanki córka chodzi do tej państwowej podstawówki . Jest naprawdę zadowolona z poziomu nauczania i poziomu szkoły. Mój syn od września także się tutaj wybiera, nie zamierzam płacić za szkolę.

10

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Jeżeli nie chcesz w ciemno zapisywac dziecka do jakiejś szkoły prywatnej to poleca Ci posłać dziecko tutaj bo mają tam możliwość, że dziecko chodzi 2 tygodnie za darmo a później decydujesz czy chcesz je zapisać czy nie. Dzieki takiej opcji możesz sprawdzić czy dziecku się podoba czy tez nie. Szkoła jest dwujęzykowa i bardzo stawia na rozwój dziecka więc myślę, że dziecko i ty będziecie zadowoleni

11

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Najlepiej posłać dziecko do publicznej bo chodzi za darmo, a zajęcia dodatkowe zawsze można wykupić jakie się chce.

12

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Bogatemu nie zabronię, ale sama nie wydawałabym kasy na darmo, żeby tylko usłyszeć jakie dziecko mam genialne:) Bo wiadomo, że tam rodzice są dopieszczani, żeby nie rezygnowali

13

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Dobrze, że trafiłam na ten wątek, bo też właśnie zaczynam się zastanawiać nad podstawówką dla córki. Do tej pory myślałam o państwowej i rzeczywiście lepiej się rozejrzeć za taką niż płacić co miesiąc konkretne pieniądze.

14

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Zwykle taka szkoła ma dobre warunki, ciekawe zajęcia pozaszkolne, sale wyposażone, basen - dzieci mają naprawdę dobre warunki do nauki i rozwoju. No i moje dzieci chętnie chodza, a to też się liczy, bo jak sie lubi szkołę, to i chętniej sie dzieci uczą.

15

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Duży nacisk jest na naukę języków.

16

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Zdecydowaliśmy się wysłać dziecko do podstawówki prywatnej i jesteśmy mega zadowoleni. W szkole jest dużo zajęć dodatkowych, także nie trzeba nigdzie wozić malucha, nauczyciele kładą duży nacisk na naukę, są pomocni, odrabiają z dziećmi lekcje w świetlicy. Od pierwszej klasy obowiązkowe są dwa języki obce.

17

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Uważam, że niepubliczne szkoły mają tą przewagę nad państwowywmi, że mogą pozwolić sobie na mniejsze grupy w klasach czy ciekawsze zajęcia pozalekcyjne. Ja nie pamiętam, żeby w mojej podstawówce było cokolwiek organizowane ponad program nauczania smile

18

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Oprócz zajęć dodatkowych ważną kwestią przy wyborze szkoły jest też dla mnie bezpieczeństwo w szkole. Różnie szkoły do tego podchodzą jak i do ubezpieczenia szkolnego które nie jest obowiązkowe. Dlatego sprawdzam wcześniej co szkoła robi aby ochronić dzieci w szkole. Zazwyczaj kończy się na tym, że sama wykupuję ubezpieczenie szkolne dla swojego dziecka.

19

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Prywatna szkoła nie da nic jak dziecko będzie rozpuszczone i nie będzie chciało się uczyć. Tylko oceny będzie miało dobre i jakoś będzie zdawać, no bo wiadomo, że klient musi być zadowolony

20

Odp: Podstawówka prywatna w Warszawie

Ale tam jest więcej przedmiotów dodatkowych do wyboru, dba się o różnorodność oferty i o ciekawie prowadzone zajęcia.