1

Temat: Grillowanie ;)

Co dobrego przyrządzacie na grilla ? Jakieś sprawdzone przepisy ?
U nas najczęściej karkówka, boczek, kiełbaska. Ostatnio też zaczęłam kurczaka posypywać przyprawą złoty kurczak i zawijać w folię, nie jest wtedy suchy.

2

Odp: Grillowanie ;)

Folia na grillu to fatalna sprawa, przecież to jest chemia, uwalnia toksyczne substancje pod wpływem temperatury... Ja nawet ryżu w folii nie gotuję, a co dopiero coś w niej piec...

3

Odp: Grillowanie ;)

wszystko big_smile mieska, rybki, warzywka, makarony, czasem nawet owoce

4

Odp: Grillowanie ;)

Diabela, z grilla super smakuje brzoskwinia z serem kozim i odrobiną cynamonu z Wietnamu z knorra.

5

Odp: Grillowanie ;)

> a_grestowa napisał/a:

> Diabela, z grilla super smakuje brzoskwinia z serem kozim i odrobiną cynamonu z Wietnamu z knorra.

Ale jak ?? poproszę dokładny przepis.

6

Odp: Grillowanie ;)

Ja uwielbiam z grilla karkówkę i oscypki

7

Odp: Grillowanie ;)

U mnie królową jest zawsze sałatka ziemniaczana i karczek marynowany przez mojego męża.

8

Odp: Grillowanie ;)

Kiełbaska, Kaszanka, Karkówka, Cukinia z chili oraz Szaszłyki (cukinia, papryka, cebula, pierś z kurczaka, pieczarki) tak to zawsze u nas wygląda smile

9

Odp: Grillowanie ;)

Dużo warzyw i niezbyt tłuste mięsko  - gotowe kiełbasy zwykle zawierają azotyny, więc lepiej ich nie grillować!

10

Odp: Grillowanie ;)

Ale właśnie one najlepiej smakują...

11

Odp: Grillowanie ;)

Uwielbiam różne grilowane serki. Oscypki, albo brie big_smile Zawijam je w folię, żeby mi nie przekapały przez ruszt. I jakoś przyzywczaiłam się do greckiej satałki, orzeźwia smak mięsnych przysmaków smile

12

Odp: Grillowanie ;)

Ja polecam cukinię  i paprykę z grilla!

13

Odp: Grillowanie ;)

U mnie grill to zawsze mięso plus warzywa:)

14

Odp: Grillowanie ;)

Kaszanka plus banany

15

Odp: Grillowanie ;)

Nie jadłam nigdy grillowanej kaszanki. Na grilla jest jakaś specjalna wersja z dodatkami, czy to ta sama kaszanka, którą przyrządza się z cebulką na patelni?

16

Odp: Grillowanie ;)

Polecam zwykłą kaszankę na grilla, tak samo jak białą kiełbaskę:)

17

Odp: Grillowanie ;)

Chyba mam zaległości. Grillowałam w tym roku raz, w czerwcu, na Dzień Ojca.