76

Odp: wzdęcia

Aktywność ruchowa pozytywnie działa na przemianę materii i przyśpiesza metabolizm.  Dzięki temu można uniknąć nie tylko  zaparć, ale i wzdęć , bo zaleganie resztek pokarmowych w jelicie grubym sprzyja ich fermentacji i tworzeniu się rozsadzających brzuch gazów. Postaraj się nie połykać powietrza w czasie spożywania pokarmów. Aby tego uniknąć starannie przeżuwaj wszystkie spożywane pokarmy, a podczas przeżuwania nie otwieraj buzi i nie prowadź rozmów. Ogranicz także napoje gazowane i żucie gumy, ponieważ podczas żucia połykasz powietrze.

77

Odp: wzdęcia

Więcej ruchu i polecam łyżeczkę kminku + majeranek

78

Odp: wzdęcia

Mi pomagają ćwiczenia jak intensywnie się do tego przyłożę to gaży same odchodzą

79

Odp: wzdęcia

Produkty zawierające Kannabidiol CBD doskonale  sprawdzają się w chorobach układu pokarmowego. Organizm produkuje własne kannabinoidy, tzw. endokannabinoidy, które zwiększają przepuszczalność nabłonka jelitowego podczas stanów zapalnych. Oznacza to, że ich nadprodukcja może szkodzić jelitom. Naukowcy wykazali jednak, że można temu przeciwdziałać przy pomocy roślinnych kanabinoidów jak CBD, które pozwalają komórkom śluzówki jelit tworzyć ciaśniejsze połączenia i przywracają jej funkcję bariery ochronnej.

Ostatnio edytowany przez wokolnatury (2016-01-16 09:18:49)

80

Odp: wzdęcia

A czy może je stosować  osoba z wrzodami żołądka?

81

Odp: wzdęcia

Na wzdęcia pomagają zioła, m.in. cząber, kminek, tymianek, warto je dodawać do dań ciężkostrawnych

82

Odp: wzdęcia

Zioła tak, jak najbardziej poprawiają trawienie, ale ja muszę unikać niektórych z nich mimo wszystko, ale radze sobie  lekkostrawną dietą, poprawa jest już po kilku dniach, warto spróbować.

83

Odp: wzdęcia

Wiąże się to z nieregularnym odżywianiem i ze zjadaniem "ciężkich" potraw. Jak sobie z tym radzić? Polecam te  suplement diety, który sama stosuję. Można o nim poczytać i lepiej się z nim zapoznać. Jest to świetny sposób na poprawę metabolizmu oraz na oczyszczanie organizmu z wszelkich toksyn.

84

Odp: wzdęcia

Suplementy dobra rzecz, kiedy już faktycznie zgrzeszysz tłustym i ciężkostrawnym jedzeniem może się przydać, ja się jednak pilnuję bo wiem jak paskudne i męczące mogą być zaparcia.

85

Odp: wzdęcia

Zaparzam majeranek z kminkiem albo espumisam 2xdziennie po 2 tabletki i po sprawie.

86

Odp: wzdęcia

Na wstępie dobrze byłoby się dowiedzieć tego, skąd bierze się u nas często wzdęty brzuch: . Czasami powody tego są dość prozaiczne, w innych przypadkach to zwiastun jakiejś choroby. Niezależnie od tego warto zaopatrzyć się w jakiś lek, dzięki któremu będzie można szybko odczuć ulgę w takim momencie.

87

Odp: wzdęcia

Zbadaj PH żołądka, to mega ważne

88

Odp: wzdęcia

Powiedzcie mi proszę, jak radziliście sobie z hemoroidami po porodzie? zastanawiam się nad wykonaniem badania w Centrum GH we Wrocławiu. Czytałam w necie jak to wygląda, czy boli, czy są jakieś znieczulenia etc. Czy któraś z Was jest po zabiegu czy badaniu, które dotyczyło hemoroidów?

89

Odp: wzdęcia

ja niestety tez miałam powazny problem z zaparciami probowałam wszelakich domowych sposobów ale nic mi  nie pomagało.Słyszałam tez ze kminek jest dobry-musze wyprobowac

Ostatnio edytowany przez lansik8 (2017-05-08 16:42:55)

90

Odp: wzdęcia

Przy wzdęciach bardzo trzeba uważać na to, co się je. Wiele produktów może niestety nasilać problem. Wzdęcia to też często objaw zespołu jelita drażliwego, zwłaszcza jak towarzyszy im ból brzucha, biegunki czy zaparcia. Na takie dolegliwości polecany jest suplement Dralitan . Ma formę kapsułek i naturalne składniki, które zmniejszają wzdęcia i działają rozkurczowo.

91

Odp: wzdęcia

Wzdęcia można wyeliminować z pomocą zdrowej diety. Możesz o tym poczytac na Ja się męczyłam ze wzdęciami bardzo długi czas aż w końcu zrozumiałam, ze muszę zmienić nawyki żywieniowe.

92

Odp: wzdęcia

U mnie wzdęcia były straszną zmorą. Zwłaszcza w czasie wakacji- gdzie wychodzi się częściej ze znajomymi na miasto czy robi grille... takie ciężkostrawne posiłki nie sa zbyt zdrowe, ale kuszą. Poczytalam na necie co można zażywać na wzdęcia i zdecydowałam się sylimarol70- i to były pierwsze wakacje, kiedy nie musiałam sobie niczego odmawiać przy stole smile

93

Odp: wzdęcia

Najlepiej byłoby zmienić dietę, a doraźnie espumisan max. Mnie pomagał ale tylko w sytuacjach awaryjnych.

94

Odp: wzdęcia

ja na wzdęcia i zaparcia stosuję lewatywy które bardzo dobrze regulują mi prace jelit i organizm się od niego nie uzależnia

95

Odp: wzdęcia

To zdecydowanie nie jest mój temat. W związku z tym niezbyt będę w stanie pomóc...

96

Odp: wzdęcia

Wiadomo, że powinno się jeść potrawy lekko strawne, ale ja też nie zawszę umiem sobie ich odmówić, dlatego biorę krople Colinox  i problem ze wzdęciami minął smile Są dostępne bez recepty, więc możesz je wypróbować i zobaczyć czy Ci pomogą.

97

Odp: wzdęcia

Polubcie kminek smile Taki sypki, sproszkowany można dodawać do kanapek, sałatek, a do gotowania cały.

Zioła i przyprawy na wzdęcia:
anyż,
arcydzięgiel lekarski,
gorczyca,
koper,
mięta pieprzowa,
rumianek,
tatarak,
ziele tysiącznika,
kminek.

98

Odp: wzdęcia

Mi na wzdęcia pomaga Sylimarol- biorę te kapsułki już ponad miesiąc i w końcu mam spokój z niestrawnością. Częściej mogę pozwolić sobie na bardziej tłusty posiłek- nawet po nim nie czuje ciężkości.

99

Odp: wzdęcia

Moim zdaniem to jest sprawa dla lekarza. Można sobie dzięki temu wielu problemów oszczędzić. Warto też o tym poczytać tutaj http://flakirozrabiaki.org/

Ostatnio edytowany przez aloem (2017-11-16 18:07:35)

100

Odp: wzdęcia

> aloem napisał/a:

> Moim zdaniem to jest sprawa dla lekarza. Można sobie dzięki temu wielu problemów oszczędzić.

Dokładnie tak, takie sprawy lepiej konsultować ze specjalistom.