1

Temat: Poprawa kondycji na rowerze

Jak juz tytuł sugeruje chce poprawić kondycje ale nie na takim zwyczajnym rowerze tradycyjnym tylko na domowym, stojącym. Mam dwoje małych dzieci z którymi siedze w domu, ale mimo dziesiątek km jakie robie dziennie po mieszkaniu nie moge sobie poradzić z wniesienim dwójki po schodach na 3 pięterko. Powiedziałam basta musze o siebie zadbać. Nie za bardzo mam czas i nie ukrywam ze tez ochote chodzić na siłownię, mąz o bardzo nieregularnych porach wraca i to by było trudno logistycznie, ale jako matka polka zadowole się rowerem w domu. W zwiazku z przydługim wstępem pytania mam 2; primo czy to gra warta świeczki i czy to mi pomoże poprawić kondycje i moze troche uda przy okazji? secundo jak dużo powinnam na ten rower wydac zeby mieć pewnosc ze sie zaraz nie rozleci? ;p

2

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

A może zamiast kupować warto wypożyczyć?

3

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Ile tam mądrych rzeczy pisze, na większosci sie oczywiście nie znam neutral ale poczytam ze zrozumieniem zdolna jestem ;p jak coś to będę pytac ;p

4

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Kondycję poprawisz zdecydowanie. Ja pedałuję na siłowni na takim, bo mój rower, taki do jazdy, niestety po niecałym roku już się do niczego nie nadaje, a wydałam tysiąc złotych sad Na stacjonarnym przynajmniej nie zaliczysz wywrotki i się nie porozbijasz, jak ja big_smile

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2017-02-19 15:08:24)

5

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Jakby się kiedyś miał rozlecieć wykup ubezpieczenie roweru, nie stracisz smile

6

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Ubezpieczyciel chyba szybko by zrezygnował, bo ciągle się rozbijam. Aktualnie rower podreperowany i służy mi codziennie. Wartość części zamiennych i napraw przekroczyła wartość roweru, ale bez roweru już nie umiem żyć big_smile

Mam taką koleżankę, która raczej nie miała specjalnej kondycji nigdy. W życiu nie uprawiała żadnego sportu i gimnastykowała się jedynie na lekcjach wf. Dostała na urodziny rower jakieś dwa lata temu. Pierwsze tygodnie to była porażka, nie dotrzymywała mi tempa, szybko się męczyła. Widziałam jak z miesiąca na miesiąc nabiera kondycji. Ucieszona, że jej łydki zyskały fajny kształt zaczęła jeździć częściej i codziennie dojeżdżać do pracy. Mijają dwa lata i kondycję na ma nieporównywalnie wyższą niż wtedy. Obserwując z boku tą przemianę jestem naprawdę pod wrażeniem.

Ok, może rower nie zastąpi ćwiczeń, nie kształtuje całej sylwetki itd., ale dla leniuszków takich jak ona, którym się nie chce uprawiać sportu, jest naprawdę wspaniałym rozwiązaniem.

7

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Ja też lubię jeździć, ale pogoda musi być dobra, żadnego deszczu czy wiatru, bo wtedy tylko się męczę zamiast mieć przyjemność z jazdy

8

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Jeszcze nie doszłam do siebie po ostatnim wypadku na śliskiej jezdni. Piasek na mokrej nawierzchni sprawił, że tylne koło się poślizgnęło mimo nieznacznej prędkości i upadłam tak nieszczęśliwie, że po kilku tygodniach wciąż boli mnie kolano. I też na jakiś czas straciłam przyjemność z jazdy.

9

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Oj, uważaj na siebie... Takie kontuzje zwłaszcza w okolicy stawów potrafią odzywać się nawet po latach...

10

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Polecam fajną stronkę nt uprawiania sportu, treningów, suplementów diety i odżywek dla sportowców. Ja stosuję kreatynę. Dzięki odpowiedniej dawce  w organizmie możliwe jest skuteczne wydłużenie treningów oraz poprawienie ich jakości. Kreatyna to też naturalny magazyn energii. Polecam każdemu spróbować.

Ostatnio edytowany przez pukla123 (2019-11-19 11:25:01)

11

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Jeśli jeździsz regularnie i martwisz się o stan techniczny roweru przemyśl wykupienie ubezpieczenia rowerowego. Pokryjesz nim koszty napraw roweru, a w razie kraksy koszty leczenia i rehabilitacji.

12

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Czy to będzie rower czy inna aktywność to już jak kto woli. Ruszać się warto, to i zdrowie lepsze i forma przy tym. Dodatkowo dobrym sposobem na poprawę kondycji jest normobaria. Zwiększa się wydolność, organizm szybciej się regeneruje, mam nawet więcej energii.

13

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Ja jeżdżę prawie codziennie i widzę różnicę, kondycja jest o wiele lepsza!

14

Odp: Poprawa kondycji na rowerze

Ja jeździłam przez kilka miesięcy autobusem i też widzę... że moja jest o wiele gorsza tongue
No ale sezon się zaczyna, trzeba zreperować rower i w trasę smile