51

Odp: Kulinarne wpadki

Ale kanapki tuczą, więc polecam sałatki:)

52

Odp: Kulinarne wpadki

Często zdarza mi się dodać śmietany do zbyt gorącej zupy i śmietana się zsiada.. Macie jakiś sposób na to?

53

Odp: Kulinarne wpadki

Ja nie potrafię obrać ugotowanego jajka bez usterek...

54

Odp: Kulinarne wpadki

ja na początku moich przygód z pieczeniem ciast dodawałam za dużo proszku do pieczenia....

55

Odp: Kulinarne wpadki

To ja raz dodałam za dużo owoców i ciasto nimi przemokło, nie dało się pokroić smile

56

Odp: Kulinarne wpadki

Apropo herbaty z octu to miałam podobną sytuację, mama odkamieniała czajnik, nic mi o tym nie powiedziała ja też nie wiem jakim sposobem tego nie poczułam bo zwykle woń jest bardzo mocna i oczywiście sobie zalałam i smacznego napiłam się big_smile

57

Odp: Kulinarne wpadki

To była taka herbatka odchudzająca;)

58

Odp: Kulinarne wpadki

Haha big_smile. Dziwne, że nic nie poczułaś, w końcu zapach octu jest bardzo intensywny.

59

Odp: Kulinarne wpadki

[quote=Kopciuszek]Apropo herbaty z octu to miałam podobną sytuację, mama odkamieniała czajnik, nic mi o tym nie powiedziała ja też nie wiem jakim sposobem tego nie poczułam bo zwykle woń jest bardzo mocna i oczywiście sobie zalałam i smacznego napiłam się big_smile[/quote]
Heh to mi sie przypomniało jak raz moja mama zmywała naczynia i zapomniała wypłukać kubka a ja zrobiłam sobie kawkę i zalałam mlekiem i się napiłam. Nie wiem czemu się nie spieniło ale smak plynu do zmywania chyba zapamiętam na zawsze. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, w ramach przeprosin mama zabrała mnie na najlepszy obiad jaki w życiu jadłam do restauracji  i teraz chodze tam z moim narzeczonym

60

Odp: Kulinarne wpadki

Kiedyś zdarzyło mi się odlać rosół zamiast ziemniaków big_smile Teraz się z tego śmieję, ale wtedy byłam okropnie zła na siebie. Skończyło się kupieniem garnków z przeźroczystymi pokrywkami. Teraz już mi się nie zdarzają takie przygody. smile

61

Odp: Kulinarne wpadki

Kilka razy próbowalam robić naleśniki z mąki pełnoziarnistej i za każdym razem przyklejały się i nie dało się ich oczywiście jeść. Jak robiłam falafel to też się zrobiła kupa na patelni smile

62

Odp: Kulinarne wpadki

Chciałam kiedyś zrobić dzieciom kolorowe nalesniki, do ciasta trzeba było dać kisiel w proszku a ja dałam galaretkę... kolor się zgadzał ale nic poza tym tongue

63

Odp: Kulinarne wpadki

[quote=Kopciuszek]Apropo herbaty z octu to miałam podobną sytuację, mama odkamieniała czajnik, nic mi o tym nie powiedziała ja też nie wiem jakim sposobem tego nie poczułam bo zwykle woń jest bardzo mocna i oczywiście sobie zalałam i smacznego napiłam się big_smile[/quote]

Miałam tak samo;p Weszłam do kuchni i poczułam że octem pachnie ale myślałam że mama myła płytki. Zrobiłam herbatę- taka klarowna... tongue Fuj wink
A moja wpadka to jak do ciastka zamiast cukru nasypałam cukru żelującego- nie polecam takiego zamiennika bo ciasto twarde wychodzi;p A ciastko piekłam dla kuzynki dla jej syna do szkoły... To się popisałam... tongue

64

Odp: Kulinarne wpadki

Ja czasem mylę cukier z solą bo są w takich samych pojemnikach i jakoś nie podpisuję ich ciągle wink

65

Odp: Kulinarne wpadki

Mi często zdarza się zwarzyć śmietanę w zupie....

66

Odp: Kulinarne wpadki

Kiedyś dodałam bulion grzybowy do rosołu....