1

Temat: Kulinarne wpadki

wygospodarowałam miejsce na prezentację wpadek w kuchni...
Zapraszam.

2

Odp: Kulinarne wpadki

to powtórzę to, co już pisałam - moja mama podczas pieczenia prosiaka nad ogniskiem późnym wieczorem, jak już ciemno było, wysmarowała go zamiast papryka mieloną to kawą ...

3

Odp: Kulinarne wpadki

ja nie miałam jeszcze takich wpadek jak mama a.filipowskiej tongue
jedyne co mi się przypomina to to, że kiedyś zrobiłam herbatę z octu tongue
rodzice nie powiedzieli mi, że wlali ocet do czajnika by go 'odkamienić' wink  no i poczęstowałam koleżankę herbatą z octu i z cytryną tongue

4

Odp: Kulinarne wpadki

musiała być pyszna - ale u mnie nie ma szans na takie pomyłki, ja wszystko co biorę do ręki najpierw wącham, to chyba taka mania natręctw, nie ważne czy to ścierka, przyprawa czy sweter - wszystko wącham...

5

Odp: Kulinarne wpadki

jak mam przepis przed sobą to zawsze robię wszystko tak jak jest napisane wink
np. nie zastąpię mąki tortowej pszenną, itp. wink
głupie, ale tak już mam .

6

Odp: Kulinarne wpadki

Mi też jeszcze nie zdarzyła się żadna wpadka...

7

Odp: Kulinarne wpadki

A mi nigdy nie wyjdzie taka sama potrawa, bo nie umiem po aptekarsku dozować produktów i zawsze trochę improwizuję. I wpadek nie miałam.
No dobra kiedyś przez przypadek pomyliłam cukier z solą i dosypałam do tartych jabłek na szarlotkę, ale nie dodałam ich do ciasta, tylko przygotowałam nowe. smile

8

Odp: Kulinarne wpadki

ja czasami coś przesolę, ale zazwyczaj  da się uratować smile

9

Odp: Kulinarne wpadki

mi nieraz tylko się zdarzyło nie posolić ziemniaków i to zawsze jak na obiedzie mialam gości

10

Odp: Kulinarne wpadki

ja poza tą jedną wpadką mamy (kakao do rosołu zamiast kremu tortowego), to jeszcze pamiętam jak kiedyś nie dodałam cukru do ciasta big_smile
nie było smaczne... sad

11

Odp: Kulinarne wpadki

do mleka z miodem mogło być big_smile

12

Odp: Kulinarne wpadki

koleżanka znajomej mamy swojej zrobiła kawę z ... wody osolonej, w której gotowały się jajka.. miało być szybko, a, że się akurat ta woda gotowała...

13

Odp: Kulinarne wpadki

ja jak zaczynałam gotować (uczyć się) aa byłam młodą mężatką i chciałam dla męża zaimponować rosołkiem to .... makaron wsadziłam do zimnej wody .... wszystko sie pozlepiało i  .... do sklepu po drugi trzeba było iść

14

Odp: Kulinarne wpadki

uuu, to mi się takie różne do tej pory zdarzają... choć najczęściej zdarza się, że zapomnę, że coś na kuchnię wstawiłam, zajmuję się czymś i potem ziemniaki spalone, zupa wygotowana, jajka wybuchają...

15

Odp: Kulinarne wpadki

ja już tak nie rozrabiam, tylko ta sól nieszczęsna czasami jakaś taaka słona jest smile

16

Odp: Kulinarne wpadki

a czasami wręcz przeciwnie - ostatnio moje ziemniaki wyszły dwa razy kompletnie bez smaku, mimo, że soliłam i to nie mało ...

17

Odp: Kulinarne wpadki

Bo nasze osiągnięcia nie zależą tylko od starań, ale też jakości produktów. A nie wszystko można stwierdzic na oko.

18

Odp: Kulinarne wpadki

ja wczoraj zrobiłam kopytka bez soli ale odgrzane jak w sam raz

19

Odp: Kulinarne wpadki

Dobrze, jak wpadkę da się naprawić... smile

20

Odp: Kulinarne wpadki

tak nienawidze przesolonych kartofli choć wtedy też jest ratunek można dodać odrobine mleka i masełka i zrobić piure

21

Odp: Kulinarne wpadki

[quote=bodeta]Bo nasze osiągnięcia nie zależą tylko od starań, ale też jakości produktów. A nie wszystko można stwierdzic na oko.[/quote]


no właśnie też tak sobie tłumaczę - jedne ziemniaki chłoną sól, a inne mniej ...

22

Odp: Kulinarne wpadki

Często ratuje zupy przesolone, dodając śmietanę, ziemniaki surowe by zmiękły w zupie i wtedy zabierają one sól.

23

Odp: Kulinarne wpadki

Błagam o pomoc: potrzebuje dobra radę na pozbycie sie goryczki z kapusty czerwonej!

moja wpadka ostatnia: miałam gościa z Niemiec, kupiłam w słoiku pędy bambusa i mięso od karczku - duży kawał. Nie wiem co mi przyszlo do głowy i dodałam do tego mięsa usmażonego te pędy. Smród w całym domu i dziwny posmak. Musiałam dać psu, gość też nie chciał za bardzo jeść...

24

Odp: Kulinarne wpadki

ja kapustę parzę i odlewam wodę - później to już problem raczej ciężki sad

25

Odp: Kulinarne wpadki

Podobno żeby pozbyć się zapachu spalenizny trzeba włożyć do naczynia z potrawą kromkę chleba i zakryć. Nie miałam okazji spróbować, ale może ktoś będzie w potrzebie i wypróbuje smile

Moja pierwsza kulinarna wpadka wynikała z tego, że nie wiedziałam, a miałam lat niewiele, że kostka margaryny jest większa o 50 g od kostki masła. Nie miałam masła, wzięłam margarynę. Wyszedł zakalec smile