1

Temat: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Macie jakieś pomysły jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków i jogurtów? Czym je zastąpić żeby Maluch nie zauwaźył różnicy?

2

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Można dodawać do nich np. płatki owsiane, żeby stopniowo przyzwyczajał się do innych smaków...

3

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Jak już posmakował słodkiego to może być ciężko smile Ale trzeba próbować.  Jest wiele eksperckich materiałów miedzy innymi o tym jak powinna wyglądać dieta dziecka. Jest o rozwoju i edukacji. Masa pomysłów DIY do wykorzystania i kreatywnych zabaw. No i to co teraz na czasie czyli inspiracje na prezenty świąteczne. Wsiąkłam w ten portal na długo.

4

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Ojejku... No po prostu nie kupować tego badziewia. Możesz inne desery wymyślać. Moja kolezanka na przykład robi świetny kisielek z mrożonych jagód. Dużo jagód trochę wody, ciut mąki ziemniaczanej i gotowe. Sama jadłam i jest pyszny. Tylko owoce muszą być dojrzałe. Można też robić musy owocowe. Żeby było słodko zamiast cukru używać banany i daktyle. Kwestia przyzwyczajenia. A że dziecko będzie się z początku domagać, to normalne. Przetrzymać. Od tego jesteśmy rodzicami.

5

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Dzieciom jak najmniej słodyczy. Kup sobie mikser do smuttii i z jogurtu priobiotycznego i mrożonych lub świeżych owoców z dodatkiem miodu rób naturalne jogurciki, owoce, warzywa zmiksowane.

6

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Nie dawać. A jak inaczej?

7

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Popieram, że najlepiej nie dawać im tego w ogóle. Ale jak już posmakują to może być problem. Ja bym zamieniła te sklepowe słodkości na jogurty naturalne z miodem i owocami (orzechami, jeśli dziecko nie jest uczulone). Domowy kisiel to też bardzo dobry pomysł albo jakieś zupy/sosy owocowe smile

8

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Podstępem - można dodać coś kwaśnego niepostrzeżenie i dziecko jak spróbuje to skrzywi się i jest szansa, że więcej po nie nie sięgnie, jeśli mu wytłumaczysz, że teraz tylko takie produkują....

9

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Najlepiej nie przyzwyczajać do cukru, bo uzależnia i dziecko się domaga go stale...

10

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Jak się dziecka  nie nauczy  jeść słodyczy to się ich nie domaga

11

Odp: Jak odzwyczaić przedszkolaka od słodkich serków?

Można zastąpić je daniami warzywno- owocowymi.