1

Temat: Problem ze stawami - dziwne objawy

Od około 2 lat cierpię na jednostronne pieczenie/swędzenie/palenie/mrowienie stawów nasilające się po wpływem różnych bodźców z nadwrażliwością na dotyk. Najbardziej dokuczają mi okolice łopatki i staw barkowy plus ręka, a także staw biodrowy plus noga. Spotkani lekarze nie potrafili mi pomóc, nie mówiąc już o postawieniu diagnozy. Czuję się źle, a nikt nie potrafi mi pomóc. Dodam jeszcze tylko, że te objawy powstały w ok. miesiąc – dwa po zabiegu chirurgicznym w zatoce szczękowej, ale oczywiście żaden napotkany lekarz stomatolog i neurolog nie widzi związku :-(

2

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Od zębów można się nabawić różnych dolegliwości, tylko może to jest tak, że stomatolog mógłby mieć kłopoty jakby się okazało, że zrobił jakiś błąd... A lekarze wiadomo, stoją za sobą murem, kosztem pacjenta...

3

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

dżizes, nawet ja kiedyś osobiście poznałam młodego chłopaka, który od niewyleczonego zęba dostał zapalenia stawów. proponuję kontakt z kliniką reumatologiczną na ul. Spartańskiej w Warszawie. trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo to państwowa klinika (NFZ), ale pracują w niej najlepsi lekarze.

4

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

A jakie miałaś robione badania?

5

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Niestety od wielu lat cierpię na zwyrodnienie stawów. Przez kilka lat lekarze nie potrafili stwierdzić co mi jest i tak chodziłam od jednego do drugiego i marnowałam swój czas i mój stan zdrowia coraz bardziej się pogarszał. W końcu trafiłam do dobrego specjalisty, który postawił mi diagnozę, ale byłam w tak złym stanie, że musiałam jechać na turnus rehabilitacyjny. Zdecydowałam się na ten turnus bo miał najlepsze opinie i tam postawili mnie na nogi. Jeśli lekarze nie potrafią postawić Wam diagnozy, to nie marnujcie czasu i idźcie do dobrego, prywatnego specjalisty.

6

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

ja mam jako przykład trochę inny przypadek ale też bym nie wpadła na to co może być przyczyną bólów kolana mojego syna. Kiedyś doznał kontuzji i myśleliśmy, że to od tego - różne badania - rtg, rezonans magnetyczny - ortopeda, chirurg i cała masa innych aż trafiliśmy do fizjoterapeuty. A ten po zadaniu pytania które kolano boli - lewe - bez żadnych badań stwierdził, że to wina jelita grubego yikes - stwierdził, że to jelito uciska na jakąś ważną żyłę i nerwy bo jest zbyt przesilone - to w wielkim skrócie. Kazał zmienić dietę i zobaczyć co się będzie działo. Powiem Wam, że zaczynam to wdrażać w życie i zobaczymy czy to będzie słuszna diagnoza bo do tej pory lekarze twierdzili tylko, że torbiel którą syn ma w rzepce nie ma prawa powodować bólu kolana. Trochę to dziwne ale mimo wszystko mam nadzieję, że to jest tym razem to

7

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Jeśli cierpisz na - jest to suplement diety, który uzupełnia niedobory kwasu hialuronowego oraz - jeśli jest stosowany według zaleceń - pobudza organizm do jego produkcji, dlatego w większości przypadków wystarcza jedno opakowanie.

8

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

A propos stawów, tak ogólnie - czy ktoś pił kiedyś żelatynę na problemy ze stawami?
Od trzech dni piję rano, bo słyszałam i czytałam opinie, że to pomaga.
Nie mogę jednak znaleźć wołowej, wszędzie tylko wieprzowa.

9

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Taką spożywczą pijesz niechcemisie ? Ale rozpuszczasz i czekasz ,aż zgęstnieje czy zaraz po rozpuszczeniu wypijasz?

10

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Znalazłam w sieci taki sposób: dwie łyżeczki zalać 1/4 szklanki zimnej wody i zostawić na noc, pić na czczo, ale i tak robię to trochę inaczej.
Na różnych stronach osoby uprawiające sport i pijące żelatynę dla ładnych włosów wypisywały swoje sposoby, np. dodawanie miodu i cytryny. Samej nie polecam ani wąchać, ani pić, ani jeść.

Po pierwsze - daję jedną czubatą łyżeczkę.
Po drugie - zalewam zimną wodą i dodaję do niej po rozmieszaniu soku tyle, żeby razem było 1/3 - 1/2 kubka. Taka proporcja, jak podana wyżej, 2 łyżeczki na 1/4 szklanki wody to wyjdzie z tego, jak podejrzewam, sztywna galaretka do krojenia, więc ktoś bzdurę napisał, że da się to wypić big_smile
Kiedy się miesza nieważne, że mogą zrobić się grudki, bo po odstaniu albo ich nie będzie, albo szybko da się je zlikwidować.
Odstawiam i rano piję, ale... rano to jest gęste. Albo się robi rzadka galaretka, albo są grudki, bo kiepsko mieszałam. Wtedy dolewam ciepłej lub gorącej wody z sokiem i energicznie mieszam, błyskawicznie grudki znikają, a galaretka się rozrzedza i powstaje jednolity płyn. O ile w roztworze jest wystarczająca ilość soku, to wypija się bez problemu, choć ja i tak robię to na wdechu big_smile
Sok polecam o jakimś mocnym smaku, np. porzeczkowy, winogronowy, malinowy.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-01-18 11:39:41)

11

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Ja nie polecam takich sposobów z internetów. big_smile Po prostu udaj się do specjalisty z tym, chyba że byłeś/byłaś i nie pomogło?

12

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Sposób "z internetu" czyli picie żelatyny, jest sposobem takim samym jak picie naparu z pokrzywy, jedzenie bananów czy inna porada krążąca w sieci, nieszkodliwa, a może pomocna. Żelatyna jest środkiem spożywczym o tak szerokim zastosowaniu, że większość z nas niemal codziennie, czy chce czy nie chce i tak ją spożywa. Łyżeczka dziennie przez miesiąc to nie jest coś, co mogłoby zaszkodzić, zwłaszcza, że rzadko jem żelki, galaretki, jogurty i desery z żelatyną, wędliny otoczone galaretką.

Nie stosuję żelatyny w zastępstwie leczenia! Skąd w ogóle taki pomysł? big_smile

Farmaceuta pewnie zaleciłby suplement diety zawierający glukozaminę, co do której ponoć udowodniono, że żadnego dobroczynnego działania na stawy nie ma. Mimo wszystko jest masowo sprzedawana w aptekach i sklepach i pożerana przez Polaków, którzy wolą pigułki nie będące lekami, tylko suplementami diety, od prostych sposobów takich jak dodanie do diety tego czy owego, bo jak cos jest w tabletce, to wydaje im się to bardziej lecznicze. Jadłam kiedyś takie pigułki, nie zauważyłam żadnej różnicy.
Szukam porad odnośnie tego co jeść i jak ćwiczyć, żeby wspomóc stawy. Sposobów, o których inni ludzie mogliby powiedzieć, że w ich przypadku pomogło. Co lekarz zalecił, to robię, ale nie wszystko w rękach lekarzy.

Pytam o żelatynę tutaj, bo wiedza czerpana z artykułów jest pełniejsza, kiedy pozna się doświadczenie innych osób. Dlatego zaczęłam szukać opinii ludzi, ale zwykle znajduję jednak wypowiedzi osób, które korzystają z tego sposobu, żeby wzmocnić włosy. Zainteresowałam się tematem, kiedy nauczyciel powiedział nam, że jemu pomogło na stawy. Sprawdzę to na sobie samej, ale efekty trudno ocenić, a ja jestem niecierpliwa i chcę wiedzieć już ile osób, które spróbowały, odczuło poprawę, a ile nie zauważyło żadnej istotnej zmiany.

13

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

[quote=Pakol]Ja nie polecam takich sposobów z internetów. big_smile Po prostu udaj się do specjalisty z tym, chyba że byłeś/byłaś i nie pomogło?[/quote]

Czasem warto poczytać trochę i skorzystać z porad w sieci. Oczywiście w przypadku dużych dolegliwości należy udać się do lekarza i skonsultować problem. Jednak stosowanie domowych sposobów w trakcie oczekiwania na termin wizyty u specjalisty wcale nie jest głupim sposobem. Domowe sposoby nie zaszkodzą jeśli są całkiem naturalne, a jest jakaś szansa, że zadziałają na nas pozytywnie i pomogą w dolegliwościach. Nie jestem za stosowaniem domowych sposobów zamiast wizyty u lekarza, ale jestem za wspomaganiem leczenia i profilaktyką z wykorzystaniem domowych sposobów.

14

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Na samym początku takie domowe sposoby mogą pomóc, ale to w młodym wieku. Kluczowa jest tutaj profilaktyka. Jak raz mnie kolana zabolały to od razu szukałam informa i na razie nie mam z nimi większych problemów. Naturalny kolagen jest najlepszy w profilaktyce.

15

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Jeżeli masz problem ze stawami to po pierwsze powinnaś odwiedzić jakiegoś lekarza. Według mnie to jest kluczowe. Sama miałam problem ze stawami i lekarz zalecił stosowanie jakiegoś suplementu na stawy.
Strzał w dziesiątkę, po dwóch miesiącach stosowania preparatu na stawy  ból ustąpił całkowicie.

16

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Zrób sobie bezpłatnie. Dzięki temu może dowiesz się co ci jest.

17

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

z mojej strony mogę zaproponować magnetoterapię: czytałam na wielu forach, ze ona pomaga ludziom, którzy mają problemy ze stawami, nawet jeśli są one reumatoidalne. wydaje mi się, że to lepsze niż faszerowanie się lekami

18

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Mój brat ma ZZSK ale zanim go zdiagnozowano lekarz sprawdził jego zęby bo podobno mozna nabawić się od nich zapalenia stawów i innych chorób. Dlatego maszeruj do dentysty i dobrego reumatologa. Poza tym nie zaszkodzi zrobić USG np w gabinet USG -Mają dobre ceny i nie trzeba długo czekać na wizytę.  Jeśli będziesz uparta to w końcu dowiesz się co ci jest.

19

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Na stawy to dobrze działa  Oczywiście lekarz jest niezbędny, ale suplementy też są ok.

20

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

To o czym piszesz wygląda dość niepokojąco. Nie wiadomo, czy nie jest to czasem zwyrodnienie stawów. Może na początku poczytaj trochę artykułów na temat dostępnych w internecie. Tu masz link do jednego z nich: . Jeśli okaże się, że to właśnie to, to musisz podjąć konkretne działania przeciwdziałające, a także odwiedzić lekarza. Najgorsze, co możesz zrobić, to bezczynnie czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

21

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

A może borelioza? Może kiedys ugryzł kleszcz i dopiero teraz daje objawy. Warto zrobić badania bo ludzie często z tym się mecza a lekarze nie zbadają.

22

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Ze stawami nie ma żartów. Jeśli tylko mamy obawy, że dzieje się coś niedobrego to trzeba iść do lekarza. Niestety jednak nie wystarczy ani jedna wizyta ani nawet jeden lekarz. Warto też zastanowić się nad wizytą w prywatnej placówce. Moja mama miała ogromne problemy ze stawem biodrowym i kilka miesięcy temu miała wstawianą endoprotezę stawu biodrowego we Wrocławiu . Po zabiegu miała zapewnioną świetną opiekę, dzięki czemu szybciutko wróciła do codziennych obowiązków. Cieszę się, że zdecydowała się na ten zabieg bo wcześniej przez wiele lat, była u bardzo dużej liczby lekarzy i niestety, ale żaden jej nie pomógł.

23

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Do lekarza na pewno trzeba się wybrać, ale oprócz tego warto też wspomagać się preparatami z apteki. Sama widziałam, że np. orton flex przynosi dobre efekty. Na l] można o nim więcej poczytać. Trzeba szukać pomocy, gdzie tylko się da. A takie preparaty też mogą wspomóc ogólne leczenie.

24

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Może warto byłoby przyjmować witaminę C? Czytałam, że jest ona niezbędna do syntezy kolagenu. A jak wiadomo od kolagenu zależy m.in. właśnie sprawność stawów. Dobrze chyba byłoby wybrać taką naturalną, która dłużej pozostaje w organizmie

25

Odp: Problem ze stawami - dziwne objawy

Ja w takim przypadku poszłabym po prostu do lekarza i poradziła się, co zrobić i jak temu przeciwdziałać.