51

Odp: Problemy z kręgosłupem

Rehabilitacja faktycznie jest bardzo ważna, ale moim zdaniem bardzo istotny jest także materac, bo na nim spędzamy 1/3 swojego życia. Jeśli materac nie będzie dobre jakości i nie będzie dobrze dopasowywał się do naszego ciała, to możecie mieć później spore problemy z kręgosłupem. Sama od dzieciństwa mam skoliozę i doskonale wiem jak jakość materaca może wpłynąć na jakość naszego snu i ból kręgosłupa. Przed zmianą swojego materaca ciągle narzekałam na to, że się nie wysypiam i boli mnie kręgosłup. Jakiś czas temu kupiłam sobie materac piankowy wysokoelastyczny z oferty tego sklepu  i wszystko się zmieniło. Przestałam budzić się w ciągu nocy, nie boli mnie aż tak bardzo kręgosłup.

52

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja polecam jak najbardziej, jeśli tylko ktoś ma możliwości finansowe, żeby wybrał się prywatnie na rehabilitację. Często jest tak, że czekając na nowy kontrakt placówki z NFZ, miesiące mijają a dolegliwości się powiększają, dlatego warto jest działać szybko. A do tego, jeśli trafi się do fajnej placówki gdzie są pojętni fizjoterapeuci, to z przyjemnością się człowiekiem zajmą i szybciutko wyleczą. Szkoda życia na NFZ smile

53

Odp: Problemy z kręgosłupem

No niestety smutne to, ale prawdziwe. Ale warto skorzystać z sanatorium ;p również na problemy z kręgosłupem, a ciekawą ofertę ma INWEX:  który organizuje turnusy nad morzem smile super sprawa, można wrócić szybciej do zdrowia a i wakacje będą wink

54

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja mam problemy z kręgosłupem od wielu lat, jestem po dwóch rehabilitacjach w szpitalu, które nic nie pomogły, teraz zamierzam skorzystać z   . Nie mam ochoty kolejny raz czekać prawie dwóch lat na rehabilitację na NFZ kiedy rezultatów brak hmm

55

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja też sobie nie żałuję i na problemy z kręgosłupem chodzę do , gdyby nie to- to chyba czasem płakałabym po powrocie z pracy bo tak boli.

56

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jak dłużej chodzę w szpilkach to pobolewa mnie w środkowej części kręgosłupa, pewnie tam jest jakiś słabszy punkt, ale na razie wystarczy ograniczanie szpilek...

57

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dbajcie o kręgosłup na bieżąco, codziennie, no nie będziecie mieli potrzeby kosztownych rehabilitacji. Buty na obcasie w ogóle bym odstawiła na zawsze i zamienić auto na rower, starać się unikać jak ognia pozycji siedzącej. Do tego codzienne ćwiczenia w domu na wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych. Dla bardziej świadomych polecam jogę.

58

Odp: Problemy z kręgosłupem

Gdy tylko zaczyna boleć kręgosłup to znak, że jest nadwyrężony i trzeba bardzo uważać.  Wiadomo, że oszczędzanie kręgosłupa to jedna sprawa, ale zdecydowanie dobrze jest wybrać się na leczniczy masaż do odpowiedniej placówki. Fizjoterapia w Krakowie na pewno pomaga w takich sytuacjach. Można z niego skorzystać np w Centrum Fizjoterapii -. Mają podpisaną umowę z NFZ tak więc skierowanie także jest mile widziane. Według mnie lepiej jednak udać się prywatnie bo na NFZ zapewne długo się czeka.

59

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja ostatnio też strasznie ubolewam!Spowodowane jes,to chyba moim zbyt długim siedzeniem przy komputerze.

60

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja gdy miałam problemy zastosowałam masaż kręgosłupa Są tam również przydatne informację, które warto przeczytać.  W przypadkach kiedy bardzo dużo czasu spędzamy przed komputerem w pozycji siedzącej wizyta u  fizjoterapeutów bardzo pomaga. Pozdrawiam

61

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dziś obudziłam się z bolącym odcinkiem szyjnym, ledwo wstałam i powiem Wam że wszystkiemu winna była za wysoka poduszka...

62

Odp: Problemy z kręgosłupem

polecam magnetoterapię na takie bóle, po ciąży miałam straszne boleści w odcinku lędźwiowym, chodziłam na zastrzyki, masaże, prześwietlenia i ulgę dopiero poczułam po  leczenia zmiennym polem magnetycznym niskiej częstotliwości, dowiedziałam się o tej metodzie z tej strony Tak naprawdę pomaga ona na wiele różnych schorzeń, to metoda dość naturalna, bo ma za zadanie tylko stymulować nasz organizm do działań. Naprawdę warto spróbować.

63

Odp: Problemy z kręgosłupem

Faktycznie przy takich problemach z kręgosłupem może być bardzo pomocna. Metod prowadzenia takiej terapii jest wiele i to specjalista powinien określić, która będzie najkorzystniejsza dla pacjenta. Osobiście uważam, że warto korzystać z takich terapii tym bardziej, że sporo ośrodków ma podpisaną umowę z NFZ. W Krakowie np. RST Rehabilitacja.

64

Odp: Problemy z kręgosłupem

Warto zacząć ćwi8czyć jogę, zwłaszcza pozycje wzmacniające mięśnie koło kręgosłupa

65

Odp: Problemy z kręgosłupem

Dokładnie, trzeba nie tylko chcieć a także wprowadzić plan działania w życie. Myślę, że jak najbardziej joga będzie pomocnym czynnikiem wpływającym na zdrowie. Na bóle stawów dodałabym jeszcze  wizytę, przynajmniej raz w tygodniu w Pozdrawiam

66

Odp: Problemy z kręgosłupem

U mnie problemy z kręgosłupem zaczęły się od złego spania. Jednak bardzo ważne jest to, aby dobrać odpowiedni to było moje główne założenie. Wcześniej nie przejmowałem się, rodzajem z czego jest wykonany, tylko rozmiarem - podstawowy błąd. Teraz zawsze sprawdzam dwa razy, dopytuję sprzedawców o najmniejsze szczegóły. Staram się też uprawiać jakiś sport, bo mam siedzącą pracę. Niestety i tak na wizyty u kręgarza wydaję najwięcej kasy.

67

Odp: Problemy z kręgosłupem

To prawda twardszy materac jest lepszy dla kręgosłupa niż miękki z samej gąbki, bez sprężyn

68

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ćwiczenia mogą pomoć, ale lepiej skonsultować je z lekarzem. Niech beda dobrane przez specjaliste, a nie na wlasna reke.

69

Odp: Problemy z kręgosłupem

A jakieś ćwiczenia w domu na kręgosłup?

70

Odp: Problemy z kręgosłupem

Rano przeciągaj się jak kot, a wieczorem ćwicz skręty ciała na boki, żeby wzmocnić mięśnie kręgosłupa

Ostatnio edytowany przez Toska (2016-07-04 15:21:19)

71

Odp: Problemy z kręgosłupem

Nie wolno się garbić, bo to powoduje zwyrodnienia i potem nawet jak się wyprostujesz to boli, bo kręgosłup już przyjął inną linię.

72

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ktoś wspominał o terapii manualnej. I faktycznie terapia manualna nastawiona jest na leczenie dysfunkcji nerwowo-mięśniowo–szkieletowych. Także przy problemach z kręgosłupem może być bardzo skuteczna. Taka terapia charakteryzuje się indywidualnym podejściem do problemu i jest ściśle dopasowywana do potrzeb pacjenta.

73

Odp: Problemy z kręgosłupem

Bardzo możliwe, że jest rwa kulszowa, miałem podobne objawy.  leczenie rwy kulszowej jest bardzo zróżnicowane i zależy od wielu czynników. Lepiej nie zwlekać i zapisać się do lekarza smile

74

Odp: Problemy z kręgosłupem

Warto udać się do neurologa. Czasem zdarza się bowiem, że bóle mają podłoże neurologiczne. Tutaj  jest świetna klinika, gdzie warto zajrzeć. Znajduje się ona w Warszawie. Rejestracja jest online oraz telefoniczna.

75

Odp: Problemy z kręgosłupem

U mnie problemy z kręgosłupem pojawiły się po tym, jak mocno uderzyłam się w pracy w pomieszczeniu, w którym był remont. Myślałam, że to przejdzie, ale ból dokuczał mi mocno.Dostałam odszkodowanie za wypadek i zafundowałam sobie na dwa tygodnie rehabilitację.