1

Temat: Pożyczka na ślub - czy warto

Czy warto brać jakiś kredyt lub pożyczkę na organizację ślubu i wesela?

Z tego co zauważyłam większość par największy problem ma z finansami, dlatego zwracam się do was z powyższym pytaniem.

2

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Wchodzenie we wspólne życie z kredytem to za duży bagaż jak na początek. Jestem przeciwna, lepiej zrobić skromniejsze wesele...

3

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Sporo osób decyduje się na takie pożyczki pozabankowe, bo nie mają innego wyjścia. Warto jednak porównać sobie, gdzie taka pożyczka będzie najbardziej opłacalna.

4

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Większość osób uważa, że skoro mamy brać pożyczkę na ślub to lepiej ślub zrobić skromniejszy niż pakować się w zobowiązania finansowe, ale z drugiej strony to jest jedyny taki dzień w życiu i nie powinniśmy sobie niczego w tym dniu odmawiać.. Ile jest par, które w życiu nie nazbierają na ślub całej potrzebnej kwoty, a z reguły wesele w dzisiejszych czasach w około 80% się zwraca, więc pieniążki na spłatę będą, a przeżycia i wspomnienia będą w zasadzie niesamowite:) Ja zdecydowałabym się na szybki kredyt gotówkowy bez zastanowienia:) szybki kredyt i szybka spłata:-)

5

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Katasia zdecydowanie popieram.

6

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Lennya ma rację. Chciałabym zauważyć, że dzisiaj wiele młodych par po prostu nie stać na organizację wesele, dlatego tę decyzję odkładają przez kolejne lata. A tak naprawdę w dzisiejszych czasach wiele banków oferuje korzystne warunki pożyczek. Sabbrina, zapoznaj się z ofertą banku, ponieważ jeśli uda Ci się spłacić zobowiązanie w ciągu sześciu miesięcy to bank zwróci Ci wszystkie odsetki. A pewnie dostaniecie pieniądze w ramach prezentu ślubnego, więc będziesz w stanie to zrobić.

Ostatnio edytowany przez kocham_kato (2015-10-22 18:32:16)

7

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

A ja uważam, że pożyczki to nic dobrego. Można łatwo wpaść w długi a to już poważny problem. Dobrze, że teraz prowadzone są specjalne kampanie kierowane do dłużników

8

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Moim zdaniem kredyt to bardzo zły pomysł. Zaczynacie nowe życie i chcecie od samego początku zamartwiać się pożyczkami?
Lepiej odłożyć lub zrobić skromniejsze przyjęcie. My planujemy wydać na wesele max 8 tysięcy. Nie będzie żadnej całonocnej imprezy tylko uroczysty obiad dla najbliższych i muzyka smile Zaproszenia chcemy rozdać w lutym ale najpierw musimy je zamówić. Moim zdaniem są nietuzinkowe i z pewnością spodobają się gościom smile

9

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Takie szybkie pożyczki mogą się przydać. Zwłaszcza jeśli chcesz tylko trochę dołożyć do budżetu i wiesz, że będziesz miała możliwość spłacić. Jeśli jednak masz na myśli kredyt na finansowanie wszystkich kosztów ślubno/weselnych to raczej poczekałabym i odłożyła na to pieniądze.

10

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

niedawno bralam slub i chyba jednak pozyczki bym nie wziela hmm dla mnie to byl i tak mega stres musialam pic melise:P nie znioslabym chyba jeszcze mysli ze kasa do oddania nade mna wisi hmm

11

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Nie warto brać pożyczki na ślub lepiej odkładać z pensji lub wziąć dodatkową pracę. A jeżeli chcesz już pożyczyć to lepiej w baku a nie parabanku, żebyś nie wpadła w długi. Bo nie wiem czy wiesz, ale własnie przez takie chwilówki wiele osób jest na spore kwoty zadłużone.

12

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Wiecie jak to jest jak zabraknie pieniędzy na wymarzony dzień życia, wiec pytanie czy warto czy nie warto jest bardzo trudne. Ja tam uważam że warto bo wesele będzie takie jakie sobie wymarzyliśmy a po weselu będzie trochę gotówki z prezentów to spłacimy kredy heheh Pytanie w którym banku wziąć  pożyczkę na rynku jest dużo ofert a wy co polecacie?

13

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Wychodzę z założenia "zanim wydasz-zarób" . Zrób po prostu takie wesele na jakie cię stać, nic ponad stan. A jeśli marzysz o ogromnym weselisku to szukaj dodatkowego dochodu. Jak ja wyprawiałam ślub to wszystko dokładnie zaplanowałam, kiedy wybieraliśmy obrączki ślubne, cena była dla nas istotna - w sensie by nie przekroczyć założonego budżetu- dlatego udało nam się dostać rabat.  To samo się tyczyło sukni, dodatków itd. Nie mówię, że nasz ślub był budżetowy, dużo straciliśmy, ale tylko tyle ile mieliśmy odłożonych na ten cel pieniędzy. Żadnych pożyczek

14

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Myślę, że warto wziąć pod uwagę swoje możliwości i zrobić takie wesele, na jakie nas stać, a nie robić sobie długi już na początku  małżeństwa...

15

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

przy takim wydatku jeśli już musimy wziąc kredyt to tylko bankowy. Na dłuższy okres I najlepiej z jak najnizszą prowizją ponieważ cześć kredytu można spłacić zaraz po weselu. Najlepsze oferty na rynku to te z RRSO poniżej 10%

16

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Przynajmniej jeśli warunki są rozsądne. Pożyczka z bardzo krótkim okresem spłaty to kiepski pomysł - lepiej mieć to rozłożone na dłużej, w taki sposób nie będzie problemów ze spłatą. Sama doskonale wiem, jak to wyglądało u nas. Spłaciliśmy całość szybko, ale z założenia rozłożyliśmy to na niskie raty i dłuższy okres.

17

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

To zależy kto czego oczekuje. Też uważam ze jezeli ktoś marzył zawsze o dużym weselu to powinien do takiego dążyć a kredyty są po to żeby ułatwiac realizowanie marzeeń. Potem by sie żalowało całe życie że sie nie miało takiego jak się chciało.

18

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Też nie widze nic złego w braniu pożyczki na ślub. Nam zabrakło trochę grosza, a szkoda nam było rezygnować z pewnych wydatków, więc uznaliśmy, że weźmiemy małą pożyczkę. Zależało nam na czasie i wybraliśmy pomoc finansową:) I problem szybko się rozwiązał, kasa blyskawicznie pojawila sie na koncie i dzieki temu mieliśmy ślub naszych marzeń. A  pozyczka juz dawno spłacona smile

19

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Teraz pożyczki nie są takie drogie jak kilka lat temu, także jak mamy zamiar w miarę szybko spłacić dług, to wydaje mi się, że nie jest to najgorsza opcja.

Ostatnio edytowany przez abednarz (2017-05-31 01:57:38)

20

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

U mnie niestety sytuacja tego wymagała. Braliśmy szybki ślub i okazało się że na weselu będzie więcej osób niż się spodziewaliśmy. Wzięliśmy pożyczkę , ale że ma niski procent to oddaliśmy prawie tyle samo ile pożyczaliśmy smile

21

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Cięzka sprawa. Z jednej strony nie jest fajnie się zadłużać. Z drugiej strony ślub to jedyna taka okazja w życiu i jednak fajnie byłoby zorganizowac go po swojemu. Oraz zaplanować sobie uroczystość tak jak sobie to wymarzyliśmy. Często zdarzają sie niezapowiedziane wydatki, na które można nie mieć funduszy.
Piszecie,że pożyczka prywatna jest głupią opcją.. .A właśnie sama jestem zdania,że niekoniecznie Jeśli jest to na przyklad darmowa pożyczka w promocji to moze Was nic nie kosztować. Szczegónie jak oddacie pieniadze z prezentów ślubnych,

22

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Niestety nieraz jest to jedyny sposób aby móc pozwolić sobie na wesele. My dzięki kredytowi  mogliśmy cieszyć się z bliskim naszym szczęściem. Firma oferuje zrozumiałe warunki umowy, dogodne raty i minim formalności.

23

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

W moim  mniemaniu nie warto, ale to zależy ogólnie, od tego jak wiele ma się budżetu na ten cel przeznaczonego. Ja zrobiłam wesele dla moich potrzeb, ceny tam były okej no i jeszcze ogólnie spodobał nam się lokal. Bardzo fajnie było. Ludzie się świetnie bawili.

24

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Trudny temat.
Osobiście w coś takiego bym się nie wpakowała, bo nie jestem jakoś specjalnie zwolennikiem wesel, tym bardziej z kredytem! Nie lubię pożyczek i świadomości, że muszę je spłacić, a szczególnie w takim celu. Chyba nie potrafiłabym się dobrze bawić z myślą, że czeka mnie oddawanie kasy i zastanawiając się, czy w kopertach jest dużo, czy mało.
Wiem jednak, że są ludzie, którzy marzą o dużych weselach i to dla nich jedyna możliwość. Wtedy jestem na tak, pod warunkiem, że jest to brane z głową.

25

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

Jestem na nie. Jeśli kogoś nie stać na zorganizowanie hucznego, drogiego wesela, to niech tego nie robi. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy... Jeśli kogoś stać i takie chce, to czemu nie?
Popieram odkładanie na wesele, popieram wyjazd za granicę w celu zarobienia na wesele, ale kredyt? Naprawdę ktoś chce wstępować na nową drogę życia z długami? sad
Jeśli ktoś nie ma z czego odłożyć na wesele lub gdzie zarobić na nie, to będzie miał z czego spłacać kredyt? Nie lepiej wziąć mieszkaniowy, żeby po ślubie być na swoim? Ok, są tacy, którzy dostali mieszkanie, nie mają w planach innych zadłużeń, chcieliby ślub jak z bajki itd., ale uważam, że odpowiedzialni ludzie potrafią myśleć o wspólnej przyszłości poważniej. Życie to nie bajka. Ślub może być piękny bez pokazówki, wesele również.