26

Odp: Pożyczka na ślub - czy warto

W moim  mniemaniu nie warto, ale to zależy ogólnie, od tego jak wiele ma się budżetu na ten cel przeznaczonego. Ja zrobiłam wesele dla moich potrzeb,  robiliśmy w Venge w Łodzi, ceny tam były okej no i jeszcze ogólnie spodobał nam się lokal. Bardzo fajnie było. Ludzie się świetnie bawili.

27

Trudny temat.
Osobiście w coś takiego bym się nie wpakowała, bo nie jestem jakoś specjalnie zwolennikiem wesel, tym bardziej z kredytem! Nie lubię pożyczek i świadomości, że muszę je spłacić, a szczególnie w takim celu. Chyba nie potrafiłabym się dobrze bawić z myślą, że czeka mnie oddawanie kasy i zastanawiając się, czy w kopertach jest dużo, czy mało.
Wiem jednak, że są ludzie, którzy marzą o dużych weselach i to dla nich jedyna możliwość. Wtedy jestem na tak, pod warunkiem, że jest to brane z głową.

28

Jestem na nie. Jeśli kogoś nie stać na zorganizowanie hucznego, drogiego wesela, to niech tego nie robi. Nie udawajmy kogoś, kim nie jesteśmy... Jeśli kogoś stać i takie chce, to czemu nie?
Popieram odkładanie na wesele, popieram wyjazd za granicę w celu zarobienia na wesele, ale kredyt? Naprawdę ktoś chce wstępować na nową drogę życia z długami? sad
Jeśli ktoś nie ma z czego odłożyć na wesele lub gdzie zarobić na nie, to będzie miał z czego spłacać kredyt? Nie lepiej wziąć mieszkaniowy, żeby po ślubie być na swoim? Ok, są tacy, którzy dostali mieszkanie, nie mają w planach innych zadłużeń, chcieliby ślub jak z bajki itd., ale uważam, że odpowiedzialni ludzie potrafią myśleć o wspólnej przyszłości poważniej. Życie to nie bajka. Ślub może być piękny bez pokazówki, wesele również.