1

Temat: Jak mieć więcej energii

Cześć wszystkim!
Zbliża się wiosna, powinniśmy raczej mieć 'chęci do życia' itd., jest ciepło i słonecznie, jasno, a nie to, co w październiku czy listopadzie, kiedy opadamy z sił i nic się nam po prostu nie chce...
Niestety 'mi się ciągle nic nie chce', zdaje sobie sprawę z tego, że ma na to wpływ moja masakryczna dieta itd. (ogólnie.. styl życia), chciałabym to zmienić, mieć więcej energii, żebym mieć chęci do ruszania się itp.

Jeżeli znacie sprawdzone sposoby (chodzi mi głównie o jedzenie, które dostarcza dużo energii, ale nie obciąża tak, że 'po' nie możemy się ruszyć z miejsca), mile widziane jakieś przepisy, porady.

Pozdrawiam

2

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja w ostatnim czasie staram się wyspiac. Zauwazylam,ze jak sie nie wyśpię, nie przeznaczę na sen tych 8 godzin dziennie to potem nic mi się nie chce, Nie mogę się na niczym skupic oraz ziewam cały czas.... Staram sie równięż więcej ruszać. Jak wiadomo sport sprawia,ze w organizmie wydzielają się endorfiny i człowiek dzięki temu czuje się zdrowiej i lepiej.
Zerknij sobie na ten wpis:


Jest tutaj ładnie przedstawione co robić aby mieć więcej energii, jak pobudzić wewnętrznego powera.

3

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja marzę o wyspaniu się... Od dłuższego czasu cierpie na bezsenność. Czasem mam takie dni, a w zasadzie noce, w których godzinami przekręcam się z boku na bok w ogóle nie udaje mi się zasnąć. Nie wiem co jest tego przyczyną. Nie mam aż tak stresującej pracy, mam stabilną sytuacje zawodową,  mam fajne dzieci, które mają dobre wyniki w nauce, a mimo tego mam problemy z zasypianiem. Zaczyna mi to rujnować życie, bo nie mam siły na zajmowanie się dziećmi, mój mąż coraz bardziej narzeka i jestem coraz bardziej zmęczona w pracy i obawiam się, że niedługo przełoży się to na efektywność mojej pracy. Myślałam o piciu takich ziół . Nie chcę na razie brać tabletek, bo uważam, że jest to ostateczność i dlatego pomyślałam o ziołach, które są przecież naturalne. A Wy jak myślicie może mi to pomóc?

4

Odp: Jak mieć więcej energii

Popieram Marylkę - sen smile
- optymalna DLA NAS ilość godzin - niech więc każdy sprawdzi, ile potrzebuje
- odpowiednia pora snu - naprawdę jest różnica pomiędzy ośmioma godzinami od 3:00 do 11:00 a ośmioma godzinami od 23:00 do 7:00. Sprawdźcie smile

Poza tym jedzenie. Ciężkie lub w dużych ilościach nas zamula. Ciało i umysł stają się ociężałe. Monotonia na talerzu nie sprzyja, jak wiemy, zaspokojeniu cichych potrzeb naszego organizmu, czyli tych, które odzywają się dopiero gdy już wpędzimy się w niedobory.

5

Odp: Jak mieć więcej energii

A nie myśleliście o tym, żeby chociaż na jakiś weekend wyjechać i odpocząć? Może w sam raz byłyby takie akie z dostępem do basenu i sauny wydają się być idealnym miejscem do relaksu.

6

Odp: Jak mieć więcej energii

Dla mnie wyjazd na weekend to trochę za krótko. Pewnie kwestia przyzwyczajenia, ale gdybym miała jechać gdzieś dalej, to chciałabym tam już zostać te 3 dni minimum. Tracić większość weekendu na dojazd, który jest dosyć męczący, żeby odpocząć przez jeden dzień, to dla mnie w ostatecznym rachunku żaden odpoczynek.

7

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja stawiam na 8 godzin snu i zdrowe odżywianie. Odkąd zaczęło świecić słońce mam więcej energii co jest zrozumiałe wink Myślę tez o wyjeździe na  Mam di zrzucenia sporo nadprogramowych kilogramów i postanowiłam w końcu się za siebie wziąć.

8

Odp: Jak mieć więcej energii

kiedy czułam się właśnie w ten sposób, że nic mi się nie chciało, najchętniej przesypiałabym całe dnie to mój mąż wziął sprawy w swoje ręce. znalazł coś takiego i zarządził, że muszę coś ze sobą zrobić bo to nie jest normalne. chwilkę to potrwało ale ten suplement pomógł mi odzyskać siły. wniosek taki, że jeśli czujemy się słabo to najczęściej wina niedoborów. należy dbać o dietę o odpowiedną suplementację

9

Odp: Jak mieć więcej energii

warto portować się suplementami, magnezem, witaminami

10

Odp: Jak mieć więcej energii

Nadchodzi wiosna, a z nią mój sezonowy problem. Ciężko przechodzę przesilenie. Pomóżcie ...

Staję się ospała, leniwa, zwalniam tempo, dużo chce mi się spać i dużo jeść, nie mam chęci na aktywność poza domem, wszystko zabiera mi więcej czasu niż zazwyczaj. Ciągle towarzyszy mi znużenie i łatwo się męczę

11

Odp: Jak mieć więcej energii

Zdecydowanie sen. Zauważyłam po ostatniej zmianie czasu, jaka jestem zakręcona i gdzieś brakuje mi tej godziny jednak. Poza tym, łykanie magnezu powinno pomóc.

12

Odp: Jak mieć więcej energii

Oj... jak na złość akurat ostatnio nie dosypiam w ciągu tygodnia i nadrabiam weekendami.

13

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja biorę witaminy w tabletkach, trochę się poprawiło ale wciąż jestem jakaś ociężała po zimie, gdzie przytyłam 6 kg, a nie mam motywacji do ćwi9czeń...

14

Odp: Jak mieć więcej energii

Polecam produkty konopne GOOD HEMP FOOD takie jak nasiona konopne, mleko konopne, białko konopne, olej konopny. Do tego spirulinę co rano pół łyżeczki, dużo owoców i dużo wody!

15

Odp: Jak mieć więcej energii

Jak będę po nocy siedzieć w Internetach to nigdy nie będę miała wystarczająco dużo energii. Że ledwie tylko wspomnę o zostawianiu ważnych spraw na ostatnią chwilę (i to nie z braku czasu) i potem siedzi się naście godzin nad materiałami, śpi trzy godziny i rano idzie na egzamin. Wraca się, zjada obiad, do obiadu mega kremówkę + jeszcze rurkę z kremem w ramach deseru do deseru, pada na łóżko i usypia w trakcie rozmowy przez net.
Stwierdzam, co następuje: dobra organizacja pozwala efektywniej wykorzystać zasoby energetyczne big_smile

16

Odp: Jak mieć więcej energii

Natychmiast idź spać niezależnie od pory dnia, bo takie zarywanie nocy skraca życie!

17

Odp: Jak mieć więcej energii

[quote=noir-desire]Natychmiast idź spać niezależnie od pory dnia, bo takie zarywanie nocy skraca życie![/quote]
Noir-desire, aż się przestraszyłam teraz hmm Lubię żyć. Nie chcę krócej.

18

Odp: Jak mieć więcej energii

Jeść dużo owoców i warzyw, żadne ziółka nie pomogą.  należy  ćwiczyć i regularnie odżywiać sie. prosty przepis na dobre samopoczucie i wygląd.

19

Odp: Jak mieć więcej energii

sen, relaks, odpowiednia dieta to podstawa! dodatkowo moim zdaniem warto zadbac o odpowiednie nawodnienie organizmu, najlepiej wodą mineralną wysokozmineralizowaną smile dzieki niej dostarczamy organizmowi wapnia i magnezu a te pozwalają nam lepiej funkcjonować smile ja piję Piwniczankę, bo widzę, że po niej czuję się najlepiej smile

20

Odp: Jak mieć więcej energii

Czemu ziółka nie pomogą? Przecież też mają dobre składniki, tak jak woda mineralna, warzywa i owoce. Myślę, że jakiś udział w poprawie samopoczucia psychofizycznego mogą mieć.

Taka ciekawostka dotycząca owoców: na razie nie jest to udowodnione, ale zaobserwowano związek pomiędzy nietolerancją fruktozy a występowaniem depresji (fruktoza reaguje z tryptofanem niszcząc go). 
Więcej na ten temat na przykład tutaj:

21

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja też bym wpadła w depresję, gdybym nie mogła jeść owoców...

22

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja chyba muszę się więcej wysypiać, z tym mam problem.

23

Odp: Jak mieć więcej energii

Ja często w soboty chodzę potańczyć, to mi dodaje energii na cały tydzień:)

24

Odp: Jak mieć więcej energii

duża ilość snu i (jakkolwiek banalnie to nie zabrzmi) ruch! nawet odrobina wystarczy, żeby lepiej się poczuć.

25

Odp: Jak mieć więcej energii

Gdzieś w szafce mam żeń szeń i ciekawi mnie, czy pomoże mi przezwyciężyć upał. Tradycyjnie podczas wiosennego przesilenia poziom mojej energii jest drastycznie niski i wtedy taka suplementacja pomaga. Obawiam się jednak, że równie źle znoszę bardzo wysokie temperatury, więc chyba będę się wspomagać.