1

Temat: Własny salon

Macie własne salony fryzjerskie i chcecie o nich porozmawiać? Piszcie i wymieniajcie się spostrzeżeniami! Ja mogę jako pierwsza podesłać Wam artykuł o najnowszych nowinkach w branży -. Co o tym myślicie?

2

Odp: Własny salon

Każdy fryzjer jakiego znam, narzeka na swoją branżę i zarobki, ale jakoś żaden nie zamyka salonu, więc jak to naprawdę jest...?

3

Odp: Własny salon

Jeśli lubisz się zajmoać włosami i jest to Twoja pasja to czemu nie.

4

Odp: Własny salon

Tak, narzekają, ale ruch w niektórych jest taki, że mówią klientom "przykro mi, może jutro, może pojutrze". Miałam praktykę w salonie fryzjerskim i rzadko kiedy nikogo nie było, choć owszem, są zakłady, gdzie fryzjerka siedzi i czyta gazetę, bo nikt nie przychodzi. To jest biznes, trzeba coś umieć albo sprawiać wrażenie, że tak jest i trzeba być zachęcającym dla klientów, niech opinia idzie w świat.

Taka zabawna anegdotka:
Jedna z najbardziej znanych i najdroższych fryzjerek z mojego miasta, właścicielka dość ekskluzywnych salonów fryzjersko-kosmetycznych, spotkała na chodniku znajomą. Zwróciła jej uwagę na balejaż, że źle zrobiony, że u niej by jej zrobili profesjonalnie, żeby przyszła itd. Tylko że... ten balejaż był robiony właśnie u niej lol

5

Odp: Własny salon

Chyba każda fryzjerka myśli o własnym salonie. To dość naturalne.

6

Odp: Własny salon

A potem i tak przychodzą głownie stali klienci, bo podobno "fryzjera się nie zdradza".

7

Odp: Własny salon

Moja fryzjerka za to nie narzeka... chyba jest szczęśliwa z tego, co robi bo jakoś nie słyszę, żeby jej było źle. A do tego za taką kasę jaką bierze to wiecie, aż wstyd narzekać big_smile

8

Odp: Własny salon

Jeśli jest dobra w tym co robi, to oby więcej takich. Jedna z tych sytuacji, których nie toleruję, to kiedy fryzjer bez uzgodnienia tworzy coś głowie i do kogoś takiego więcej bym nie przyszła.

Wielu klientów, siadając na fotelu, mówi: "Proszę COŚ z tym zrobić" i oczekuje tylko tego, żeby było fajnie. Zdają się całkowicie na fryzjera, na to, że sobie poradzi, że zna się na rzeczy i odpowiednio do stylu klienta, który musi określić od progu, jego wieku, aktualnych trendów i budowy twarzy dobierze długość włosów, rodzaj fryzury, kolor, wymodeluje.

Inni oczekują konkretnego efektu: żeby było bardziej drapieżnie, żeby było bardziej puszyście, żeby wyszczuplało twarz, poprawiło proporcje całej sylwetki, żeby było jaśniej, żeby wyglądało zdrowiej i tu też zdają się na umiejętności fryzjera, tyle że nie każą mu improwizować, ale sami określają efekt końcowy.

ALE...
jeśli klient przychodzi z konkretną prośbą i oczekuje konkretnego działania bez względu na to, czy przypadnie do gustu fryzjerowi czy nie, bo to klient będzie to nosić na głowie i to on ma widzieć siebie dobrze i czuć dobrze ze swoją fryzurą i jeśli zdaniem fryzjera byłoby lepiej, gdyby zrobiono coś inaczej, niż życzy sobie klient, to POWINIEN UZGODNIĆ to z klientem, bez nachalnego przekonywania, zasugerować i koniec końców zrobić to, czego się od niego oczekuje i za co się mu płaci.
Piszę to, bo w jednym z droższych salonów, najbardziej znanym w moim mieście, poprosiłam o przycięcie końcówek do konkretnej długości, a wyszłam ledwo zbierając włosy w kucyk. Nie tego chciałam. Byłam wściekła.

Sama miałam praktykę w salonie w ramach kursu i wiem, że czasem zdarzają się takie sytuacje, kiedy na przykład klientce zależy na zachowaniu długich włosów, ale ma zniszczone i lepiej byłoby je przyciąć nieco więcej, ale wtedy składa się propozycję i uzasadnia ją. Czasem trzeba odradzić kolor czy zrobienie trwałej, mimo że ktoś się upiera, ale samowolka moim zdaniem nie wchodzi w grę.

9

Odp: Własny salon

Mając własną działalność należy pamiętać o tym, że najważniejszy jest nasz wizerunek. Jeśli w sieci pojawią się negatywne, często nieprawdziwe komentarze na temat naszej firmy, możemy stracić klientów. Trafficc Club znalazł się w podobnej sytuacji. Zobaczcie jak Jerzy Kowalewski poradził sobie z nią:

10

Odp: Własny salon

Próbuj zobaczysz co będzie!

11

Odp: Własny salon

Zapotrzebowanie na takie usługi jest bardzo duże, ale musisz mieć odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Warto też wiedziećżeby otworzyć swój własny biznes. Uważam, że od początku należy postawić na jakość sprzętu, który będzie używany w salonie.

12

Odp: Własny salon

Namiary -
Wszystko można przez internet kupić w niższej cenie. Ale chodzi tutaj nie tylko o stawkę, ale przede wszystkim o zapewnienie klientom odpowiedniej jakości - w każdym calu. Nie tylko kwota ma znaczenie.

13

Odp: Własny salon

niechcemisie - fajne historie, szczególnie ta z balejażem big_smile
Mam jednego fryzjera, który mi farbuje włosy ale zauważyłam że moje włosy też inaczej reagują na farbę w konkretne dni miesiąca wink Mimo, że robi tą samą farbę i tyle samo czasu trzyma to nie zawsze włosy łapią kolor....

14

Odp: Własny salon

Ja też sama farbuję włosy ale np. na większe rozjaśnianie to już poszłam do salonu, żeby nie zniszczyć włosów...

15

Odp: Własny salon

To dobry biznes, bo coraz więcej osób dba o wygląd...

16

Odp: Własny salon

To jest biznes, trzeba coś umieć albo sprawiać wrażenie.

17

Odp: Własny salon

Koleżanka otworzyła zaraz po szkole i jakoś prosperuje, ciągle jakieś nowości i promocje ma:)