51

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Szkoda że nie został nagrany, byłby to świetny materiał dla TVN-u wink

52

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Nie wolno nagrywać tongue

53

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Przecież  można anonimowo nagrać i wysłać, kto potem udowodni, że to Ty?:) Poza tym to będzie dowód na to, że zamiast przekazywać wiedzę, poświęca czas na opowiadanie o swoich poglądach.  Kolejne zajęcia z tym panem sobie nagraj, a potem zdecydujesz, co z tym zrobić...

54

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

To tutaj połowę wykładowców można by nagrać.
Ostatnio była afera, bo jeden ze studentów dał kopertę i teraz ma problem. Podobno zastanawiał się, składając zeznania: "A może ja za mało dałem?" big_smile
Krążą plotki, że w kopercie były trzy stówki.

55

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Studia trzeba obecnie mieć. W każdej pracy praktycznie patrzą sie na dyplom i nie piszcie tutaj ,ze jest inaczej. Liczy się również doświadczenie oraz umiejętności ale podkładka w postaci dyplomu dobrej uczelni również jest wymagana. Bez niej nie zatrudnią Was w zadnej sensownej firmie. Warto jest rownież wybrać się na studia zaocznie bo dzięki temu zdobywacie zarówno doświadczenie jak i wiedzę.

56

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Prawo i biznes to dośc popularny kierunek. Ja chodzę na administrację . Na razie robię licencjata. Na trzecim roku planuję również kurs, bliższy moim zainteresowaniom takim jak makijaż wink

Ostatnio edytowany przez kikimorka (2016-01-20 15:59:41)

57

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Obecnie na topie aktualny kierunek: PR oraz informatyka

58

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Dlaczego w Polsce ludzie po studiach zarabiają tak mało, że nie stać ich aby uzyskali pożyczkę na mieszkanie, a państwo się dziwi nie ma dzieci, a skąd mają być, jak tatę z mamą nie stać na mieszkanie ? Mój brat ma 34 lata jest po studiach i pracuje w Anglii i nie stać go na mieszkanie na kredyt ja mam 28 lat średnie i nie stać mnie, żeby mieszkać oddzielnie.

59

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Popieram Twój pomysł smile Gratuluję chęci. Jeśli trafisz do dobrej szkoły, będziesz bardzo zadowolona ze swojej decyzji. smile

Zauważyłam, że wymieniona na stronie internetowej kadra niespecjalnie jest związana z kierunkiem, za wyjątkiem jednego pana, ale chyba mają tam więcej nauczycieli przedmiotów zawodowych. Musza mieć.
Zaufanie budzi fakt, że specjalizują się w jednej dziedzinie - optyce. Nie jest to szkoła, która uczy wszystkiego i niczego, a skoro tak, to znaczy, że utrzymuje się w całości z jednego kierunku, a więc musi być dobra w tym, co robi, żeby utrzymać się na rynku usług edukacyjnych.
Twierdzą, że są wyposażeni w nowoczesny sprzęt, a takie zaplecze uważam za bardzo ważne i że zapewniają staże w salonach optycznych. Wiem, że praktyki w policealnych szkołach są koniecznością, a skoro biorą to na siebie, to tym lepiej. Szkoła jest nowa, ale ja bym próbowała, jeśli interesuje Cię taki kierunek.

Osobiście zrezygnowałam kiedyś ze szkoły policealnej, ponieważ niczego w niej nie uczyli i niczego nie wymagali. To był jakiś pic na wodę, żeby wyłudzić pieniądze od państwa. Wyszło w praniu.
Moje koleżanki zapisały się do innej, także policealnej i tam poziom był odpowiedni, żeby móc nazwać to szkołą. Na zajęciach naprawdę przekazywano im wiedzę, a na egzaminach naprawdę jej wymagano. Ukończyły ją zachwycone, a jedna z nich podjęła naukę w kolejnej.
Obie miały bardzo długą przerwę w edukacji. Chciały zrobić coś dla siebie w życiu, a że ich wykształcenie kończyło się na szkole średniej, postawiły na edukację. To była jedna z lepszych decyzji w życiu smile Panie są po czterdziestce.

60

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Ja kończę kierunek związany z rachunkowością, nie był to do końca świadomy wybór, w sensie, że nie widzę się w tym zawodzie do końca życia.
To prawda, nie najgorzej radzę sobie z liczbami, ale zdecydowałam się, bo widzę, ile na rynku pracy jest ofert dla księgowych, a mam dalekosiężne plany co do swoich zainteresowań, na które potrzebuję funduszy, a sądzę, że taka praca w księgowości pozwoli mi uzbierać nieco pieniędzy na ich realizację.
Mogłam pójść na jakiś kierunek bliższy moim hobby, ale wiadomo, jak się ma 19 lat to ciężko stwierdzić, co się lubi w danej chwili. Jakbym się mogła wrócić w przeszłość to bym tak zrobiła, a tak to zostaje mi tak jak powyżej.

W tym kraju to trzeba mieć cholerne szczęście, żeby się załapać do normalnej pracy, gdzie nie nakładają Bóg wie jakich wymogów na dane stanowisko. Widzę, że nawet super zdolnym, wykształconym ludziom jest ciężko, a co dopiero mają powiedzieć osoby, które nie mogą "pochwalić się" papierkiem z uczelni wyższej?
A z drugiej strony nie każdemu chce się wyjeżdżać do innego kraju albo strach jest zbyt wielki.
Podziwiam ludzi, którzy chcą się mimo wszystko dokształcać i rozwijać po iluś tam latach.

61

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Twój wybór jest bardzo praktyczny. Cokolwiek w życiu będziesz jeszcze robić, masz jakieś zabezpieczenie w postaci zdobytych na studiach umiejętności, które na rynku pracy będą potrzebne zawsze.
Ja też nie wybrałam kierunku kierując się pasją, a możliwościami jakie miałam, uwzględniając w swojej decyzji jego przydatność, choć zbyt wielka też nie jest. Nie mam żadnego zawodu, więc potrzebowałam czegoś, z czym moje CV nie będzie takie bez charakteru. Dlatego wybrałam uczelnię techniczną.

62

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Dodatkowo dobre wrażenie będzie robić to, że jako kobieta musiałaś mieć pewną dozę odwagi, żeby takie studia podjąć. Powodzenia!

63

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Jeśli chodzi o ciekawe oferty pracy to mogę wam polecić świetny portal Ogłoszeniowy z Wielkiej Brytanii i Irlandii, [url]http://www.ogloszenia.informacje.co.uk[/url] bardzo ciekawe oferty pracy z Londynu, sami zobaczcie na ich możliwości, mają też ciekawe oferty usług i różnego rodzaju sprzedaż i kupno nieruchomości, wiele ciekawych opcji posiada ten portal, niezła alternatywa jak ktoś szuka wyjazdu za granicę.

64

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

[quote=amelia]Dodatkowo dobre wrażenie będzie robić to, że jako kobieta musiałaś mieć pewną dozę odwagi, żeby takie studia podjąć. Powodzenia![/quote]
Bardzo dziękuję smile
Dziewczyn u mnie na roku jest tyle samo co facetów, ale towarzystwo się wykrusza i ciekawa jestem, jakie będą proporcje na koniec.

65

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Zobaczymy, kto będzie przeważał wśród tych wytrwałych wink

66

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Na razie cztery dziewczyny odeszły z własnej woli i jeden chłopak. Zmiana kierunku studiów. Jest jednak też dziewczyna, która rzuciła inne studia właśnie dla tych. Naprawdę jestem ciekawa, co się wydarzy smile

67

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Ale Ty nigdzie się stamtąd nie wybierasz? wink

68

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Nie nie, ja nie smile Chyba że do Rzeszowa, ale to byłoby przeniesienie się z oddziału w moim mieście na tamtejszy, wszystko w obrębie tej samej uczelni, tego samego wydziału i na tym samym kierunku.

69

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

A jakie studium policealne polecicie?

70

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Takie, które Cię interesuje. Nie ma sensu robienia w przyszłości tego czego nie lubisz.Warto jest wybrać się do tego studium, którego kierunek będzie Cię pasjonował i będziesz wiedziała,ze jet to coś co chcesz robić w przyszłości. NIe ma sensu się męczyć z czyms potem całe życie.\
Jednocześnie polecałabym wyrbać studium, które da Ci konkretne umiejętności"
technik farmacji
technik florysta
ewentualnie higienistka stomatologiczna

Ostatnio edytowany przez Marylka20 (2017-08-30 10:31:30)

71

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Jeśli chodzi o studium, to warto też zorientować się jakie uprawnienia należy mieć do wykonywania zawodu, a jakie warto mieć dodatkowo. Dobrze jest wtedy wybrać szkołę, która oferuje zdobycie ich w ewentualnych pozaprogramowych kursach i szkoleniach. Może będzie jakaś zniżka dla grupy i specjalny dogodny termin.

72

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Wybór kierunków związanych z prawem czy ekonomią nie gwarantuje już takiego awansu społecznego jak to miało miejsce kiedyś. Przebiją się tylko najlepsi, najbardziej zdeterminowani.
W sumie tak jest w każdej branży.
Aktualnie szanse na sukces mają niszowe branże - niszowe, ale wymagające dużego poświęcenia aby osiągnąć sukces. Mam np medycyna czy aktorstwo.
Obecnie rekrutują jeszcze na: [url]http://akademiamultiart.pl/[/url]
Medycyna - tutaj trzeba mieć wyśrubowane wyniki na maturze, aby gdzieś się dostać.

Ostatnio edytowany przez alinka29 (2017-08-29 11:49:10)

73

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Nie wiem kto mówi, że studia są straszne... Chyba Ci, którzy studiują coś co ich nie interesuje big_smile Ja poszłam na finanse i rachunkowość na [url]http://www.zpsb.pl/[/url] i jestem bardzo zadowolona ze swoich studiów! Otworzyły one przede mną wiele drzwi, m.in. dostałam się do pracy w banku, o której zawsze marzyłam. Mimo że jestem dopiero na trzecim roku, to moja szefowa chce podpisać ze mną umowę na czas nieokreślony smile Gdyby nie studia nigdy nie miałabym takiej szansy!

74

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Andaral, gratulacje smile Jak widać sprawdzasz się w tym, co robisz i to cudowne znaleźć coś dla siebie.

Jeśli chodzi o osoby, które mówią, że studia są straszne, to znam kogoś, kto nie poradził sobie psychicznie w momencie zderzenia rzeczywistości z oczekiwaniami. Uczelnia rozczarowała, presja bycia dobrym kazała stawiać sobie wysokie wymagania, a zabrakło kompetencji kadry (np. profesorowie, którzy za to samo oceniają inaczej w zależności od płci), dostępu do materiałów i ktoś nie potrafił pogodzić się z tym, że w konsekwencji tego wszystkiego nie wyciągnie z siebie więcej niż na ocenę, która go nie satysfakcjonowała.

Znam też inną osobę, która nie potrafiła odnaleźć się w środowisku studenckim. Cierpiała katusze w otoczeniu innych studentów, z którymi nie mogła znaleźć wspólnego języka, do tego kierunek był dla niej mało pociągający i koniec końców zrezygnowała umęczona.

75

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Studia to bardzo przyjemny czas, ale chyba wtedy gdy wybierzemy wlasciwy kierunek. Moja kuzynka chce zostac lekarzem weterynarii i mimo ze przez wiekszosc czasu siedzi w ksiazkach to jest zadowolona, bo wie, ze medycyna weterynaryjna to jej powolanie smile