26

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Auto Cad to podstawa chyba dla każdego technicznego kierunku. Podoba mi się ten kierunek chyba tylko dlatego, że jak przypuszczam, pozwala chyba na dość dużą elastyczność na rynku pracy.

27

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Tak prawda auto cad to jest bardzo fajny pakiet ale na początku trzeba jednak poświęcić trochę czasu by się go w miarę tak poprawnie nauczyć. Jeśli chodzi o mnie to po prostu sprawa się tak przedstawia, że ja nawet u mnie na kierunku ZIP się uczyła inventora.

28

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Opłaca się dziewczyny jeszcze teraz iść na studia? W sumie się tak zastanawiam bo mam już 23 lata i pracę już na czas nieokreślony i co radzicie warto bym poszła na jakieś zaoczne jakoś od października czy raczej jednak lepiej bym na to sobie nie szła ? : )

29

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Mam to już za sobą, ale moja kuzynka studiuje na 2 roku i mówi,
że właśnie teraz ma trudniej niż na pierwszym, więc nie wiem...
Może to zależy od uczelni, a może od studenta roll

30

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Warto studiować. Tyle tylko, że trzeba mądrze wybrać kierunek. Niektóre kierunki nie przełożą się później na uzyskanie dobrej pracy. Ale są takie kierunki jak np. prawo, po których wystarczy skończyć aplikację i praca będzie. Kilka lat temu egzamin na aplikację był zmorą wszystkich studentów prawa. Dziś są takie innowacje jak np. ten system [url]http://www.sprawnik.pl/e-learning/[/url] , który ułatwia przygotowanie się do takiego egzaminu. Zawiera pytania z aktualnie obowiązujących aktów prawnych, w formie testów. Takie testy na aplikację znacząco przyspieszają naukę.

31

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Coraz więcej osób chce najpierw znaleźć pracę, a dopiero jak im są studia potrzebne, to na nie idą...

32

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Takie podejście jest dosyć logiczne.. Mimo wszystko polski rynek pracy nie jest obecnie zbyt łatwy w odbiorze wink Pracy jest dużo, ale wynagrodzenie jest marne. oczywiście są branże, w których panuje "czas pracownika", np. programiści różnego rodzaju, ale do tego trzeba mieć konkretne umiejętności.

33

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Pracy po studiach jest bardzo mało. Często moi znajomi bezpośrednio po studiach albo jadą za granicę albo idą na jakieś śmieszne staże z urzędu pracy..Do niczego one nie służą i one nawet nie są potrzebne. Bo do czego są warte naprawdę do niczego nie są warte, czysty wyzysk.

34

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Jeśli jesteśmy przy temacie studiów to możecie pochwalić sie co studiowałyście?Intensywnie myślę o czymś związanym z ekonomią, kierunki ekonomiczne od wielu lat cieszą się wielkim zainteresowaniem potencjalnych kandydatów na studia, a sama ekonomia w roku akademickim 2014/15 uplasowała się na czwartym miejscu listy odzwierciedlającej trendy popularności kierunków studiów. Jakie wy macie wykształcenie i wrażenia po studiach?Co warto wybrać i dlaczego?

35

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Studia nie takie straszne smile Wszystko zależy od tego jakie to są, pierwszy rok zawsze jest najcięższy (nikogo nie znasz) ale po semestrze już jest o niebo lepiej. Potem już z górki

36

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Trzymajcie kciuki, bo dostałam się na Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej smile Może tym razem z mojego słomianego zapału jakieś iskry rozpalą olimpijski znicz, symbolizujący w moim przypadku zwycięstwo wytrwałości nad lenistwem. big_smile Kurczę, cokolwiek... byle się szybko nie wypaliło big_smile

37

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Trzymam kciuki, pokaż że dziewczyny też mogą skończyć politechnikę, a nie tylko znaleźć na niej męża smile

38

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Dziękuję Caroline :*

39

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Przyłączam się, powodzenia:) Przy okazji studiów można i męża znaleźć, jedno drugiemu nie przeszkadza, a ile czasu oszczędzi smile

40

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Na pewno Ci się uda, skoro przebrnęłaś przez rekrutację... Przecież na taki kierunek nie przyjmują każdego, trzeba dobrze umieć przedmioty ścisłe...

41

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Oj, można się zdziwić. smile Odkąd powstał nowy obiekt uczelnia postanowiła przyjąć więcej studentów, niż przyjmowała do tej pory, stąd szansę dostali także ci, którzy w konkursie świadectw nie zdobyliby punktów za przedmioty dodatkowe. Na maturze zdawałam historię, która nie jest punktowana na żadnym z tutejszych kierunków.
Nauki ścisłe są dla mnie trudne. Jeśli sobie radziłam z fizyką czy chemią, to tylko dlatego, ze nauczyciel dobrze tłumaczył i wymagał jedynie tego, co wytłumaczył. Za to darzę uczuciem matematykę smile

42

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Brawa za odwagę:) Trzymam kciuki za przyszłą panią inżynier:)

43

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Bardzo dziękuję smile

44

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Sama myślałam kiedyś o studiowaniu na politechnice (inżynieria środowiska), ale po przejrzeniu notatek koleżanki, która już była na tym kierunku po prostu przeraziłam się...:/
Jeśli jednak na początku się nie wystraszyłaś poziomem, to pewnie będzie ok, powodzenia!

45

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

To tylko tak strasznie wygląda. Wszystko, czego jeszcze nie umiemy, czego nie potrafimy i czego nikt nigdy nam nie tłumaczył, może wydawać się przerażające, przerastające nasze możliwości itd. To się zmienia, kiedy zaczynamy się z tym oswajać, poznawać, gdy ktoś nam to objaśni.

46

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Oczywiście, że nie ma się czego bać :]. Studia to najpiękniejsze chwile w moim życiu, w prawdzie skończyłam już magistra na UTH w Warszawie, ale w tym roku poszłam o krok dalej i zapisałam się na studia podyplomowe również na tą uczelnie smile. Tym razem postawiłam na Zarządzenie zasobami ludzkimi, więc w pewnym sensie kontynuacje poprzednich studiów. Jest mi to niezbędne do podwyższenia kwalifikacji oraz swojej pozycji w pracy. Przede wszystkim jestem nastawiona na ich praktyczne nauczanie bo w poprzednich latach mnóstwo się nauczyłam, a teraz chce jeszcze więcej big_smile.

Ostatnio edytowany przez Paulina89 (2015-11-28 15:59:38)

47

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Nie no, suuuuper... profesor X oznajmił dzisiaj, że:
- kobiety nie nadają się na politechniki
- kobiety w ogóle nie nadają się do żadnych nauk ścisłych
- kobiety nie powinny pracować w medycynie, bo to też dziedzina nauk ścisłych
- kobiety lekarki, jak nie spodoba się im pacjent, mogą go nawet zamordować
- Arabowie dobrze robią, że nie leczą się u kobiet lekarek
- kobiety są inaczej skonstruowane
- kobiety podejmują decyzje pod wpływem emocji
- równouprawnienie to zamysł władców świata, który doprowadzi do katastrofy.

!!! yikes yikes yikes

Siedziałyśmy i nas zatkało... zwyczajnie nas zatkało...

48

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Profesor X chyba nie chce mieć zaraz pracy, bo jeśli nagle połowa studentów zrezygnuje, to on straci liczne godziny zajęć.. O tym chyba jednak nie pomyślał w swoim górnolotnym intelektualnym widzie?!?
Wypadałoby go natychmiast odprowadzić do obozu dla uchodźców, skoro trak mu się podobają islamskie obyczaje wink

49

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

[quote=niechcemisie]Nie no, suuuuper... profesor X oznajmił dzisiaj, że:
- kobiety nie nadają się na politechniki
- kobiety w ogóle nie nadają się do żadnych nauk ścisłych
- kobiety nie powinny pracować w medycynie, bo to też dziedzina nauk ścisłych
- kobiety lekarki, jak nie spodoba się im pacjent, mogą go nawet zamordować
- Arabowie dobrze robią, że nie leczą się u kobiet lekarek
- kobiety są inaczej skonstruowane
- kobiety podejmują decyzje pod wpływem emocji
- równouprawnienie to zamysł władców świata, który doprowadzi do katastrofy.[/quote]

Profesor X ma poglądy, których trzeba pogratulować i od dziś nie wpuszczać go do kuchni, bo:
- faceci  potrafią nawet wodę przypalić
- jak pozmywają  to trzeba po nich poprawiać
- zawsze odkładają wszystko w inne miejsce niż powinni... Niech spędzi resztę życia na opowiadaniu bzdur, najlepiej wśród pustych ścian, skoro ktoś chce mu za to płacić...

50

Odp: Studia, kursy, uprawnienia - opinie

Takie poglądy chyba powinno się zachowywać dla siebie, a nie wygłaszać na uczelni w godzinach wykładu sad
Podział na kobiece i męskie obowiązki i prawa skutkuje w jego przypadku tym, że brakuje mu guzika w marynarce, chodzi wymięty i ma dziurę w spodniach tongue Bo przecież nie będzie się zajmował czymś, co powinna zrobić kobieta, jak np. prasowanie czy cerowanie.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-12-20 13:50:34)