1

Temat: Jak dożyć 100 lat?

Czytałam, że niektórzy żyją nawet 110 lat, ale  100 to bardziej osiągalny wiek, w Polsce jest obecnie ponad 4 tys. takich osób. jak do nich dołączyć przy dzisiejszym trybie życia i poziomie ochrony zdrowia? Macie jakieś pomysły?

2

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Dla mnie ważniejsze jest, jak się żyje, a nie czy długo... Bo jeśli miałabym się męczyć schorowana przez ostatnie 30 lat takiego długiego życia, żeby tylko pobić rekord, to wolałabym z niego zrezygnować... Ale w jako takim zdrowiu można żyć i 110:) Na pewno ma na to wpływ aktywność fizyczna i dieta.

3

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Dla mnie duże znaczenie mają tutaj geny smile

4

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Wysypiać się i oczywiście nie pracować za dużo:)

5

Odp: Jak dożyć 100 lat?

jak patrzę na 70-80 latków, to nie chce dożyć nawet tego wieku, a co dopiero jeszcze dłużej się męczyć...

6

Odp: Jak dożyć 100 lat?

[i]"Nieważne ile jest dni w Twoim życiu, ważne ile jest życia w Twoich dniach".[/i]

Myślę, że sekretem i długiego i dobrego życia, jest nasza forma psycho-fizyczna.

7

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Przy obecnej mojej formie to może dożyję 50-tki...

8

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Metformina podobno jest szansą na przedłużenie życia nawet do 120 lat -  to jeden z najczęściej zalecanych leków przeciwcukrzycowych.

9

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Człowiek musiałby nie mieć stresu,a w dzisiejszych czasach jest to niemożliwe.

10

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Co dziennie 50-ka koniaczku na rozpoczęcie dnia .Żywić się ty co samemu wyprodukuję i zero stresu

11

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Po pierwsze do życia podchodzić lajtowo
po drugie być uśmiechniętym przez całe życie
po trzecie zdrowo się odżywiać
po czwarte jak najdłużej być aktywnym
I pokażcie mi taką osobę ,która wszystkie te stosuje smile

12

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Mój dziadek codziennie wypijał 50 bimberku i cały czas miał dobry humor dożył 96 lat

13

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Bimber jest zdrowszy niż alkohol ze sklepu, a poza tym pewnie miał dobre geny i nie chorował...

14

Odp: Jak dożyć 100 lat?

A ja bym chciała dożyć takiego wieku w dobrym zdrowiu smile Patrzeć na ludzi których kocham i widoki które uwielbiam...
Myślę że przede wszystkim ważna jest dieta, lekkie ćwiczenia, sporo snu, jeszcze więcej poczucia humoru, mało stresu,  i ludzi, których kochamy dookoła smile

15

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Witam,
Mam w rodzinie wesołego staruszka po 90-ce, który owszem jest troszkę niedołężny, ale umysł ho,ho (jego hobby to rozwiązywanie krzyżówek). A to jakie będzie nasze życie po 70-ce przede wszystkim zależy od nas. Ja jakiś czas temu pisałam o badaniach dla kobiet po 50-ce. Trzeba od czasu do czasu zrobić przegląd. I mam odpowiedź na zarzut - przecież nie mam czasu. No tak nie masz, ale potem będziesz go miała dużo w szpitalu, więc powtórzę:
badanie z krwi, moczu, rtg płuc, usg, mammografia i moje ulubione EKG serca, ale nie takie 2 minuty, ale profesjonalne holterem.
Dodatkowo aktywność fizyczna, dieta i lekko bezstresowe podejście do życia, i......
i sto lat stuknie.
Pozdrawiam,
Adela

16

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Na pewno należy się nie stresować !! Tylko jak to zrobić ? Dalajlama, zapytany o to, co go najbardziej zadziwia w ludzkości, odpowiedział:
Człowiek. Bo poświęca swoje zdrowie, by zarabiać pieniądze, następnie zaś poświęca pieniądze, by odzyskać zdrowie. Oprócz tego, jest tak zaniepokojony swoją przyszłością, że nie cieszy się z teraźniejszości. W rezultacie nie żyje ani w teraźniejszości, ani w przyszłości; żyje tak, jakby nigdy nie miał umrzeć, po czym umiera,tak na prawdę nie żyjąc...

17

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Niestety taka jest prawda. Slepo gonimy za pieniędzmi i zapominamy o tym co naprawdę jest ważne.  100 lat raczej nie dozyję ale chciałabym jak najdłużej ciszyć się zdrowiem.
Próbuję też walczyć z stresem.

18

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Jeśli cenimy sobie zdrowe nawyki to na pewno się uda.

19

Odp: Jak dożyć 100 lat?

To jest całkiem możliwe pod warunkiem, że żyje się w zgodzie ze samym sobą. Jak najmniej złych emocji, frustracji, zazdroszczenia innym sukcesu.  Tylko jest jeden problem, żyjąc do 120 lat nie wydłużymy sobie młodości a starość.

20

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Ważna jest częsta aktywność fizyczna, zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta. Dzięki temu można dożyć długiego wieku.

21

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Dobre pytanie smile Moim zdaniem na pewno warto zdrowo się odżywiać. W naszej diecie szczególnie ważne są kwasy omega 3 i omega 6 mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, serce, mózg, pomaga zapobiegać miażdżycy, a niestety często o nich zapominamy. A można je znaleźć np. w zwykłym oleju rzepakowym , polecam wam też zainteresować się tym tematem, bo naprawdę niewiele trzeba, żeby zadbać o zdrowie smile

22

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Aż tyle to nie chciałabym żyć.. No chyba że nie chorowałabym na nic i miała energię 30-latki:)

23

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Dokładnie, starość zbyt często oznacza niedołężność, samotność... Nic dobrego mi się z nią nie kojarzy szczerze mówiąc.

24

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Nieliczne osoby dożywają tego wieku w dobrej kondycji, jednak jesteśmy zaprogramowani na 70-80 lat jako organizmy.

25

Odp: Jak dożyć 100 lat?

Kilka dni temu widziałam w Internecie nagrania z panią Teresą Godlewską (najpierw jak zaczepia ją na ulicy Filip Chajzer, później jakiś wywiad na yt). Babeczka ma 91 lat i tryska energią bardziej niż ja. Jest pełna życia, jest w doskonałej formie, roześmiana, zadowolona, sprawna, żwawa i rozgadana. Ciężko uwierzyć, że jest w takim wieku, bo przecież ludzie po 90-tce zwykle ledwie się poruszają i ledwie mówią.