URODA I ZDROWIE

Fitness na stres – zumba!

28 października 2015, dodał: Redakcja

Zumba bije rekordy popularności na świecie. To dlatego, że łączy elementy tańca z ćwiczeniami fitness, co jest idealnym połączeniem dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

42249051_l

 

Kochasz taniec? Jednak na co dzień, na potrzeby treningu wykonujesz ćwiczenia cardio, które będą budowały twoją tkankę mięśniową oraz dbały o równomierny rozwój wszystkich partii ciała? Nie ma więc nic lepszego niż Zumba!

Od aerobiku do stylu tańca

Zumba jest tańcem, który łączy w sobie elementy tańców południowych – latynoskich z elementami fitnessu. Ten styl swoje początki wziął z Kolumbii, gdzie Alberto Pereza, ówczesny instruktor aerobiku, użył do zajęć muzyki latynoamerykańskiej i ułożył do niej układ tańca-ćwiczeń. Obecnie zajęcia Zumby można znaleźć zarówno w szkołach tańca, jak i klubach fitness i są on zazwyczaj prowadzone przez wykwalifikowanych tancerzy.

Zumba – fitness dla miłośników tańca i zdrowia

Zumba szybko zyskała wielką popularność. To świetny sposób na połączenie dwóch pasji – ćwiczeń fitness i tańca. Wykorzystywane są w trakcie takich zajęć różne style taneczne od hip-hopu, przez salsę po taniec brzucha. Oczywiście choreografia ułożona jest pod wymogi treningu siłowego. Na całym świecie organizowane są maratony Zumby, na przykład w celach charytatywnych, w których można wziąć udział, aby wspomóc konkretny cel.

Zumba pozwala uzupełnić aktywny tryb życia, jednak nie należy zapominać, że podstawą naszego zdrowia i kondycji jest także zdrowa dieta.

Fitness…

Zumba wzmacnia wszystkie partie ciała, ponieważ wykorzystuje podczas ruchów różne mięśnie. Wpływa więc pozytywnie na spalanie tkanki tłuszczowej (spala się duże ilości kalorii), wysmuklenie sylwetki, wzmocnienie mięśni (w tym bardzo ważnych brzucha i kręgosłupa), obniżenie cholesterolu, unormowanie pracy serca, krążenia i ciśnienia krwi itd.

Jako dyscyplina sportu jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, z każdą kondycją fizyczną. Zajęcia Zumby organizowane są zarówno dla małych dzieci (nawet już od 3 lat) aż po seniorów. Uznawana jest również za świetną terapię, dlatego cieszy się coraz większą popularnością również u osób w podeszłym wieku.

Instruktor i pedagog tańca, managerka Warsaw Dance Studio, Agnieszka Kurek Johnson, mówi: Zumba to zajęcia aerobowe, które świetnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka w każdym wieku. Pomagają zapobiegać chorobom układu krążenia, obniżają stres, świetnie dotleniają. Pozwalają także w przyjemny i zabawowy sposób pozbyć się zbędnych kilogramów i nagromadzonego na co dzień napięcia. Pamiętajmy, że aby treningi dały najlepszy efekt terapeutyczny ważna jest także zdrowa dieta.

Jako fitness:

 • trening całego ciała,
 • wzmacnia kondycje (trening cardio),
 • buduje mięśnie,
 • spala tkankę tłuszczową i kalorie,
 • pomaga obniżyć ciśnienie, wzmocnić serce i układ krążenia,
 • pomaga obniżyć cholesterol.

Taniec…

Zumba to trening wytrzymałościowy, który dzięki żywej muzyce latynoamerykańskiej i tanecznym ruchom staje się świetną zabawą. Zajęcia prowadzone są przede wszystkim w pozytywnej, wesołej atmosferze. Dzięki temu można oderwać się od codziennych problemów i wejść do świata skocznej muzyki i tańca.

Taka dawka energii, która płynie nie tylko z porywającej muzyki, lecz także z samego tańczenia, pozwala na obniżenie stresu. Wysiłek fizyczny zawsze wzmaga wytwarzanie endorfin (hormonów szczęścia). W przypadku Zumby, która sama w sobie jest świetną zabawą liczba tych hormonów jest znacznie większa. Taniec jest jedną z form terapii psychologicznej i często zaleca się go osobom zmagającym się z problemami.

Taniec odpręża i pozwala zbliżyć się do samego siebie, wyrzucić złe emocje, oczyścić. Na zajęciach Zumby jest dużo pozytywnych bodźców, właśnie dlatego może mieć ona charakter terapeutyczny. Nie wymaga przy tym zaawansowania ani ruchowego, ani technicznego – kroki są proste i dostosowane do danej grupy uczestników.

Jako taniec:

 • pozwoli pozbyć się kompleksów,
 • usprawni koordynację ruchową,
 • nauczy wielu ciekawych ruchów tanecznych,
 • uspokoi, odpręży i pozwoli wyrzucić złe emocje,
 • obniży stres,
 • da dużą dawkę energii,
 • wspomoże większe wytwarzanie endorfin,
 • będzie świetną zabawą,
 • pozwoli poznać ciekawych ludzi.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

garnier color naturals 102
Fajny kolorek na lato, ja bym się tak przefarbowała:)
Peeling
Ja robię domowy peeling z cukru trzcinowego, olejku migdałowego i fusów kawy:)
Gdzie szukać oprogramowania dla fir…
Są też darmowe programy, np. do faktur, które wystarczają w przypadku mniejszych firm.
Piersi
Oczywiście że efekt będzie nietrwały, czyli po odstawieniu kremu czy tabletek spada poziom substancji...