URODA I ZDROWIE

Filmowe propozycje na okres przedświąteczny

2 grudnia 2014, dodał: Adrianna Kaczuba

Po depresyjnej szarości października i listopada większość z nas z utęsknieniem wyczekuje świąt. Świąteczny klimat zwykle widać także w kinie, a lista świątecznych produkcji wydłuża się z każdym kolejnym rokiem. Warto jednak zwrócić uwagę na filmy, które wprowadzą nas w świąteczny nastrój, choć święta są w nich jedynie tłem dla fabuły. Co zatem warto zobaczyć w tym okresie?

To właśnie miłość (2003)

7537950.3

Film w reżyserii Richarda Curtisa zwykle dzieli ludzi na jego ogromnych fanów i zagorzałych przeciwników, jednak w okresie przedświątecznym to ciekawa propozycja, która potrafi zarówno szczerze rozbawić jak i wywołać łzy wzruszenia. W filmie widzimy kilka splatających się ze sobą historii ludzi, których łączy przede wszystkim jeden element- zbliżające się święta. Reżyser na przestrzeni kilku przedświątecznych tygodni ukazuje nam historie zakochanego w swojej podwładnej premiera Wielkiej Brytanii (Hugh Grant), próbującego „reanimować” swoją podupadającą karierę podstarzałego rockmana (Bill Nighy) czy perypetie małżeństwa z długim stażem (Emma Thomson, Alan Rickman), a także wiele innych… Wszystko to układa się w mozaikę, którą doceni niejeden miłośnik świątecznego klimatu.

Holiday (2006)

7533463.3

Holiday to historia dwóch kobiet mieszkających na dwóch krańcach świata, które dzieli właściwie wszystko prócz faktu, że ich życie miłosne zupełnie się nie układa. Amanda(Cameron Diaz), to typowa bizneswoman, która po zdradzie swojego partnera nie wie, co dalej zrobić ze swoim życiem. Iris (Kate Winslet) natomiast, jest nieszczęśliwe zakochana w mężczyźnie, który wkrótce ma wziąć ślub z inną kobietą. Chcąc oderwać się od domowych smutków bohaterki zamieniają się domami na okres świąt, co wywraca ich życie do góry nogami. Czy spotkanie zabawnego muzyka Milesa (Jack Black) oraz ujmującego Grahama (Jude Law) sprawi, że te święta będą jednak dla bohaterek szczęśliwe? Zobaczcie sami, a na pewno się nie zawiedziecie!

Listy do M. (2011)

listydom

Listy do M. to propozycja dla tych z Was, którzy lubią nacieszyć oczy dobrą polską produkcją filmową, nawet (lub tym bardziej!),  jeśli pretekstem do jej powstania są święta Bożego Narodzenia. Film w reżyserii Mitji Okrona zabiera widza w sam środek historii kilkorga bohaterów, których święta wcale nie zapowiadają się na udane. Rodzinne problemy czy brak czasu to tylko czubek góry lodowej, która ukazuje się naszym oczom na początku filmu. Z czasem, niespodziewane dla bohaterów wydarzenia (magia świąt?) sprawiają, że nie tylko ich święta, ale i życie może jednak ulec zmianie na lepsze! W filmie zobaczymy m.in. Macieja Sthura, Tomasza Karolaka, Wojciecha Malajkata czy Pawła Małaszyńskiego. Listy do M. to film, który może Was pozytywnie zaskoczyć!

 

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Filmowe propozycje na okres przedświąteczny

  1. avatar Monn pisze:

    Piekny stary film – It’s a wonderful life (to wspaniałe życie). Z mądrym przesłaniem.http://www.liveleak.com/view?i=14f_1418333827

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja w Warszawie
Dziewczyny, a powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was miała okazję korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych...
Zaniedbane stopy :(
Warto pomyśleć wcześniej o pielęgnacji stóp, tak, żeby wstydu nie było ;)
Seminarium biznesowe dla kobiet - V…
Kobiety są lepszymi przedsiębiorcami niż mężczyźni, bo wnoszą w relacje i kontakty biznesowe...
Ładowanie aut elektrycznych - gdzie…
Enea ma ich sporo, np. w Szczecinie widziałam przy urzędzie miasta i przy zarządzie...