Farbujesz włosy? Sprawdź, jak o nie zadbać!

31 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Farbowanie włosów jest zabiegiem, któremu chętnie poddajemy włosy. Niekiedy jest to powodowane chęcią zmiany wyglądu lub podkreśleniem naturalnego odcienia, innym zaś razem wynika z chęci zamaskowania siwych włosów. Częste farbowanie może jednak przyczyniać się do osłabienia kondycji włosów, co w konsekwencji skutkuje ich nadmiernym przesuszeniem, zmatowieniem i łamliwością. Aby temu zapobiec, należy odpowiednio zadbać o włosy farbowane. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Suche, łamliwe i rozdwajające się – kiedy włosy wymagają ratunku

Choć obecnie farby do włosów w swoim składzie bardzo często zawierają składniki pielęgnujące, niestety nie zapewniają wystarczającej ochrony przed uszkodzeniami wynikającymi z wnikania substancji farbujących w głąb włosa. W rezultacie częste farbowanie osłabia włosy, pogarszając ich ogólną kondycję i wygląd. Negatywny wpływ na włosy dodatkowo potęguje poddawanie ich działaniu wysokiej temperatury, które ma miejsce podczas suszenia oraz prostowania włosów. W efekcie tych działań włosy tracą swój naturalny blask, a ich osłabienie staje się widoczne gołym okiem. Jak poznać, że włosy potrzebują wzmocnienia? Jeśli są suche, nadmiernie się puszą, zwłaszcza na końcach, stają się matowe i pozbawione blasku, a przy tym podatne na rozdwajanie i złamania, to znak, że potrzebują specjalnej pielęgnacji.

Jak odżywić włosy po farbowaniu?

Włosy suche i matowe przede wszystkim wymagają systematyczności w podejmowanych działaniach. Aby w realny sposób poprawić ich kondycję, a tym samym wygląd, jednorazowe zabiegi z całą pewnością nie wystarczą. Powinny być one powtarzane cyklicznie przez dłuższy czas. O jakich zabiegach mowa? Podstawą każdego rodzaju pielęgnacji włosów jest odżywka. Powinna być stosowana po każdym myciu włosów. Rodzaj owej odżywki należy dopasować do stanu włosów i ich potrzeb. W przypadku włosów suchych z całą pewnością najlepszym wyborem będzie odżywka nawilżająca i regenerująca, zawierająca składniki, które zatrzymują we wnętrzu łodygi włosa wodę i zapobiegają jej nadmiernej utracie. Bardzo dobrze z tym zadaniem radzą sobie na przykład odżywki emolientowe. Ponadto codzienną pielęgnację należy uzupełniać stosowaniem masek do włosów, które zawierają bardziej skoncentrowane składniki, niż ma to miejsce w przypadku odżywek. Maski, najlepiej te, które przeznaczone są do pielęgnacji włosów farbowanych, należy nakładać zgodnie z zaleceniami producentów, najczęściej 2 – 3 razy w tygodniu. Pomaga to spotęgować działanie odżywek stosowanych na co dzień i sprzyja poprawie kondycji włosów. Nakładanie masek na włosy można połączyć też z olejowaniem włosów, polegającym na nakładaniu na nie specjalnych olejków o właściwościach nawilżających i regenerujących. Stosowanie olejków na podkład w postaci maski, zwiększa ich pielęgnacyjne działanie, potęgując efekt odżywienia. Zaleca się nakładanie olejków na końcówki włosów, ewentualnie do połowy ich długości. Rodzaj olejku należy dopasować do kondycji włosów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz