Egipskie wakacje w środku zimy? Zobacz, co możesz zyskać! | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Egipskie wakacje w środku zimy? Zobacz, co możesz zyskać!

2 grudnia 2014, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Fascynujący swymi zabytkami i kulturą, oferujący wiele możliwości aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim skąpany w promieniach słońca – o takim Egipcie wraz z pierwszymi chłodami zaczyna marzyć niejedna kobieta. A może warto najbliższe ferie zimowe spędzić nie na stoku, tylko nad wodami Morza Czerwonego?

eg

 

Wybrzeża Morza Czerwonego: tak daleko, tak blisko!

Odległe wybrzeża Morza Czerwonego są dziś dostępne dla każdej z nas. Przez cały rok oferuje je m.in. Rainbow Tours, to cenni sojusznicy dla tych, którym marzy się ucieczka przed chłodami i wypoczynek w promieniach słońca. W ciągu kilku godzin można zatem znaleźć się w miejscu, w którym panuje radosna atmosfera. Dla zmęczonych zimą spontaniczny wyjazd do Egiptu może okazać się wyjątkowo atrakcyjną propozycją. A gdzie warto się wybrać, by móc w pełni wykorzystać taki zimowy urlop?

Hurghada i jej okolice zapraszają przez cały rok!

Hurghada jest najsłynniejszym kurortem w Egipcie. Nic dziwnego. To od odkrycia jej walorów rozpoczęła się moda na wypoczynek nad wodami Morza Czerwonego. W ciągu kilku lat niewielka osada rybacka zmieniła się w znany kurort. Dziś jest to wielkie miasto, które można określić mianem turystycznej metropolii. Urlop spędzają tu głównie ci turyści, których w mniejszym stopniu interesują egipskie zabytki, za to więcej uwagi chcą poświęcić plażowaniu oraz nurkowaniu. Miłośnicy sportów wodnych są tu zresztą najliczniejszą grupą turystów. Nurkowanie wśród tak licznych w rejonie Hurghady raf koralowych to dla nich wspaniała przygoda, podobnie jak coraz chętniej urządzane przez miejscowych organizatorów wycieczki podwodne, w czasie których zwiedza się zatopione okręty. Ich wraki stały się zresztą jedną z największych atrakcji, jakimi Hurghada przyciąga amatorów nurkowania.

Szarm el-Szejk: turystyczna stolica Synaju

Na półwyspie Synaj czeka kolejny kurort, który pozwala cieszyć się całorocznym wypoczynkiem nad wodami Morza Czerwonego. To Szarm el-Szejk, który pozwala na spędzenie czasu w Egipcie w sposób wyjątkowo atrakcyjny i miłośnikom sportów wodnych, i tym, którzy chcą aktywnie wypocząć na lądzie. Nurkowe safari to tylko jedna z wielu propozycji. Można wybrać się przecież i na górską wycieczkę, poznając takie atrakcje jak Góra Mojżesza czy Klasztor Świętej Katarzyny. Można też skupić się na relaksie, ciesząc się beztroskim wypoczynkiem nad brzegami hotelowego basenu. Przecież dla mieszkańców naszej części Europy to słońce staje się najważniejszą atrakcją w czasie zimowego wypoczynku w Egipcie.

Słoneczny Egipt jest dla wielu Polek wymarzonym kierunkiem podróży. Zimą staje się on jeszcze bardziej atrakcyjny. Kusi przecież wysokimi temperaturami oraz słońcem, którego brak staje się często przyczyną wielu problemów ze zdrowiem oraz z kiepskim samopoczuciem.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....