Efekt Kobido – wypoczęta i odmłodzona twarz

27 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

 

Japoński rytuał kobido, często nazywamy niechirurgicznym liftingiem twarzy, to nowość w Manor House – najlepszym holistycznym hotelu SPA w Polsce.

hotel spa

 

Wywodzący się z japońskiej tradycji masaż kobido działa na głębsze warstwy skóry i mięśni. Ta  kombinacja złożonych i intensywnych ruchów ręką, charakteryzuje się głównie szybkością rąk i palców. Przy czym szybkość, z jaką terapeuta wykonuje masaż i wszystkie jego etapy, oddziałuje na masowaną osobę w różnych aspektach. Gdy ruch jest powolny, łatwiej się zrelaksować, zaś bardziej intensywny masaż stymuluje skórę i produkcję jej składników dla osiągnięcia efektu liftingującego. Kobido niweluje napięcie mięśniowe, odpręża i relaksuje, zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy i stymuluje skórę czyniąc ją promienną, wygładzoną i odprężoną.

W dawnej Japonii masaż był przeznaczony jedynie dla przedstawicieli rodziny cesarskiej i szlachetnie urodzonych, dziś jest dostępny dla chętnych niezaleźnie od pochodzenia czy miejsca zamieszkania. Ze względu na spektakularne efekty cenią go kobiety na całym świecie, również Europejki i Polki, które coraz chętniej sięgają po tę naturalną metodę przywracania odmłodzonej, pełnej blasku, napiętej skóry twarzy. Rytuałowi można się oddać  w najlepszych gabinetach SPA, m.in w Gabinetach Bioodnowy mazowieckiego kompleksu hotelowego Manor House SPA**** – Pałac Odrowążów*****.

„Kobido jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Jego charakterystycznymi cechami są intensywniejszy nacisk oraz szybkość rąk i palców, z jakimi terapeuta przeprowadza rytuał. Masaż kobido uaktywnia nerwy twarzy, wzmacnia przepływ Qi, jak w filozofiach Dalekiego Wschodu jest nazywana energia życiowa, prowadzi też do naturalnego efektu liftingu, który jest zachwycający. Skóra promienieje, twarz wygląda na wypoczętą i młodszą, może poprawić się także owal twarzy. I co w naszym holistycznym SPA jest kluczowe – jest to całkowicie naturalne, nieinwazyjna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. To doskonały przykład na to, że naturalnymi metodami można spowolnić negatywne skutki upływu czasu i współczesnego stylu życia.”  – mówi Małgorzata Przydacka, Manager SPA w Hotelu Manor House SPA.

Nazwa Kobido oznacza „starożytną drogę do piękna”. Opanowanie skomplikowanego rytuału, jakim jest niepowtarzalna forma sztuki masażu kobido, podlega ściśle określonym regułom.  Poprzez swoją złożoność i intensywność technik działającyh na głębszych warstwach skóry i mięśni wymaga dużego doświadczenia i celowego szkolenia, jak wśród kadry Manor House SPA. Zgodnie z holistyczną filozofią stosuje się tu wyłącznie naturalne metody, w tym manualne masaże, i stawia na energetyczne terapie wspierające zdrowie i urodę, oparte m.in. o dźwięk, muzykę, światło i wibracje.

W Biowitalnym SPA Manor House godne polecenia są m.in.:

– seanse w Komnacie Biowitalności, które pobudzają siły życiowe, wzmacniają i rewitalizują organizm,

– Terapia na Kryształowym Łóżku, która dzięki oddziaływaniu kryształów, koloroterapii i muzyki solfeżowej o specjalnie dobranych częstotliwościach, sprzyja osiągnięciu wewnętrznej równowagi,

– systemy plazmowe Keshego i Eemana, które usprawniają wymianę energii, regenerują i relaksują,

– zabiegi na twarz na kosmetykach marki Caudalie, które wykorzystują sekret młodości winogron,
zabiegi infuzji tlenowej wzmocnione działaniem opartych na nurcie Slow Anti-Aging kosmeceutyków Chrissie Cosmetics,
– Lomi Lomi – holistyczny rytuał hawajski, wykonywany w intencji osoby masowanej, który ma moc jednoczenia ciała i umysłu, napełnia je energią i dobrostanem,
–  refleksologia twarzy i stóp wpływająca kompleksowo na cały organizm (poprawia wygląd i napięcie skóry, rozluźnia mięśnie, zmniejsza obrzęki i zmarszczki, poprawia samopoczucie),
– terapie z użyciem magnetycznych baniek HACI, klasyczne, manualne masaże i wykonane dźwiękiem mis tybetańskich,
– odmładzająco – regenerujące kąpiele żywiczne
, które oczyszczają organizm, poprawiają przemianę materii, odżywianie narządów i usuwanie toksyn,
– kąpiele w japońskim stylu w wysokich wannach ofuro z prozdrowotnym oddziaływaniem wysokiego słupa wody, a dzięki autorskim wannom Duo Ofuro by Manor House można wziąć taką kąpiel we dwoje.

Dobroczynny wpływ na organizm mają też: hydroterapia w bezchlorowym basenie z ożywioną wodą Grandera, seanse saunowe w kompleksie Łaźni Rzymskich, uodparniająca haloterapia w Chacie Solnej czy terapia dźwiękiem – muzyka solfeżowa o prozdrowotnych częstotliwościach, wibracje kamertonów oraz koncerty na gongi i misy tybetańskie, z których słynie tutejsze SPA.

 

Więcej na: www.manorhouse.pl

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...